Cesta za hudebním snem - crowfunding kampaň

Cesta za hudebním snem

Děti z AidieArt mají skvělé úspěchy na soutěžích, aby však mohly pořádně cvičit a dokonce nahrát své vlastní písničky, potřebují právě vaši pomoc! :)

Hudba
Cesta za hudebním snem

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

  CESTA ZA HUDEBNÍM SNEM

    Necelé 2 roky jsem sháněla místnost, kde by bylo možno vyučovat kytaru, zpěv a další hudebně a výtvarně zaměřené workshopy, projekty. Hledání znesnadňovalo zaměření, neboť nikdo nechtěl sousedit s muzikanty.
     Nakonec jsem takovou učebnu sehnala a snažila jsem se do ní pořídit, co nejvíce věcí jsem mohla a kam až stačily mé finanční prostředky. Mezi starší věci patří například reprobedny, které nutně potřebují vyměnit za nové, neboť na těchto již žákům neukáži důležité věci, které by v nich měli slyšet, aby si byli na podiu schopni požádat pro různou úpravu zvuku. Reprobedny však musím sehnat do prostředí tak, aby byly skladné, neboť naše učebna je opravdu malinká.
     Žáci se účastní různých republikových, krajských soutěží a mají opravdu skvělé výsledky a já bych si moc přála, aby mohli sebe a učebnu reprezentovat jak nejlépe umí, tedy aby i měli také možnost trénovat s pořádnou technikou. Na podiu je bohužel vidět, kdo jak neumí pracovat s mikrofonem...
Koupili jsme nový mixážní pult, ale bedny jsou natolik zastaralé, že ani jejich lepší nastavení skrze mix nedocílí kvalitního zvuku. Dále nemáme pro zpěváky kvalitní mikrofony, ani ozvučení ke kytarám. Prostor učebny je opravdu malý, a tak se snažíme využít každého místa, a proto neustále vymýšlíme nové a nové věci.

      Věci, které jsem do projektu zařadila nevyšly jen z mé hlavy, ale také z hlav mých žáků, se kterými jsme probírali, co bychom měli postupem času získat do naší učebny.
      Byla bych opravdu velmi ráda, kdyby moji žáci získali kvalitního vzdělání se vším všudy. Ať už bude pomoc jakákoliv, určitě nám pomůže a zajistí žákům to, co nejvíce potřebují ke svému konání, k ježdění na soutěže, vystupování na akcích. Bude to to, co jim momentálně sama nedám. Za každou, byť sebemenší pomoc, budeme rádi.
      Žáci aktivně vystupují, mají skvělé výsledky a mimo to také skládají vlastní písně, které chceme do budoucna nahrát za pomoci kvalitních nahrávacích přístrojů.

 

Tohle jsme my, jsme veselá a šťastná parta, co se těší na další hudební rozvoj:

Jak je vidět, občas nás je trochu víc a to jen proto, že se za námi vrací naši staří dobří žáci.

A tohle jsme také my a naše úspěchy!

A takhle stále cvičíme:

Pro rozvoj hudebního cítění kolikrát nestačí jen nástroje, ale i dobrá nálada

Takto například vypadají naše tašky, které můžete získat jako odměnu, samozřejmě námětů máme několik:

Zde jsou některé fotky z workshopů: www.aidieart.cz

Další fotografie z různých (i vánočních, výtvarných) workshopů a akcí můžete naleznout také zde: https://www.facebook.com/AidieArt/?ref=bookmarks

Videa ze soutěží zde: https://www.youtube.com/channel/UCVmDmZQr8hth6Iax9YbW75A

 

   AidieArt je učebna, která se nachází v centru města Chomutov. Zaměřuje se na výuku zpěvu a hry na kytaru. Učitelkou a zároveň "matkou"/vlastníkem je Adéla Radimcová, semifinalistka soutěže Česko Slovensko má talent 2018.

Co si o tomto projektu myslíte?