hgsdc.jpg

CESTA VZHŮRU Film & Video

Radek Jaroš v unikátním celovečerním dokumentárním filmu o zdolávání vrcholů země i života...

CESTA VZHŮRU

Vybráno371 028 Kč(124 %)

124 %
300 000 Kčpožadováno
478startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

 

S dokumentem Cesta vzhůru se pereme už 2 roky. Je to taková naše filmařská osmitisícovka. V tuto chvíli se nacházíme někde nad čtvrtým výškovým táborem a zatímco naši hrdinové svých vrcholů již dosáhli, nám k tomu našemu (premiéra v kinech na jaře 2015) chybí odhadem ještě "300 metrů".

Několikrát se projekt ocitl ve stavu hlubokého podchlazení, ale díky zarputilosti producentů Petra Plewky a Richarda Němce, osobnostem režiséra-kameramana Davida Čálka, zvukaře Ludvíka Bohadla a velké trpělivosti našich hrdinů Radka Jaroše, Honzy Trávy, Petra Maška, Martina Havleny, Andrey Jarošové a mnoha dalších, projekt stále žije.

Urazili jsme tisíce mil, ocitli se na třech kontinentech, natočili desítky hodin unikátního materiálu, byli svědky jedenácti amputací článků prstů, jedné porážky krávy v základním táboře.... a stálo nás to mnoho korun, dolarů, rupií…. 

obrázek1B.png

obrázekrg.png

obrázek3h.jpg

 

PROČ TO DĚLÁME?

Slovy režiséra: „Radek Jaroš si oblékl brnění starodávných hrdinů, kteří šli příkladem ostatním a o jejichž stopách čteme v bájích a pověstech. Tyto příběhy se předávaly z generace na generaci a formovaly odnepaměti myšlení a hodnoty lidstva. Je dobré si o hrdinech vyprávět příběhy. Třeba prostřednictvím filmu.“

Slovy producentů: „Příběh Radka Jaroše a jeho velkých vrcholů života si zaslouží velké filmové plátno. Tak, jako se stal Radek v průběhu natáčení inspirací pro nás, věříme, že může být velkou inspirací i pro českého diváka."

Staňte se nedílnou součástí unikátního dokumentu CESTA VZHŮRU, pomozte nám překonat těch posledních "300 metrů". Potřebujeme vás - statečné a laskavé "filmové šerpy"!

Vaše prostředky použijeme na obrazovou a zvukovou postprodukci filmu. Děkujeme!

pohlednice.jpg

 

O FILMU

Cesta vzhůru je film o výjimečném horolezci Radku Jarošovi, který letos v létě vystoupil na K2 a jako první Čech a patnáctý člověk na světě dosáhl Koruny Himálaje. V atraktivním prostředí světových velehor zachycujeme stopu zarputilého člověka, který se ani v náročných podmínkách nevzdává ryzího lidství, nikdy nenechává ve vichřici pod vrcholem dobré srdce a starost o druhé. Ukázat prohry, zklamání, pochybnosti a nerozlučné parťáky Radka Jaroše patří do mozaiky, ze které skládáme plnobarevný portrét výrazné osobnosti. Zamýšlíme se, jestli se dá adrenalinový sport srovnávat s humanistickým působením hrdinů.

R_miska_trava.jpg

Režisér David Čálek o dokumentu

"Já sám se nespecializuji na vysokohorské filmy. Téma a příběh Radka Jaroše mě zaujaly právě pro jeho lidský přesah a obecné hodnoty platné i mimo úzkou skupinu vrcholových sportovců. Zajímají mě lidské osudy a rozhodování v náročných podmínkách, kdy se projevuje obnažený lidský charakter. Moji hrdinové nabízejí divákovi úvahy nad svou minulostí i budoucností ve zlomových chvílích, kdy nějaké rozhodnutí nevyhnutelně musí nastat. Pokud je to rozhodnutí odvážné, jako v Jarošově případě, rodí se nám doopravdový filmový hrdina. Kombinace s jeho dcerou, která nemá pro jeho nadšení pro hory pochopení a je silná osobnost, nám nabízí opravdovou zápletku.

10393931_740349102677347_6754959551570322879_n.jpg

Jde ve sportu potažmo i v životě o výkon, úspěch, nebo je podstatnější cesta, která k nim vede? Jaká je kvalita života v naší společnosti, která eliminovala nebezpečí a smrt na minimum v porovnání s životem horolezce, kterému jde o život stále? O co podstatné nás v životě paradoxně ochuzuje zajištění a bezpečí? Čím je hrdina pro své nejbližší? Dává jim to, co průměrný manžel, otec? Film o hrdinovi se během cesty na vrchol čtrnácté osmitisícovky pokouší hledat na takové otázky odpovědi, což je možná podstatnější než je nutně nalézat.

Velká obliba adrenalinových sportů, cestování do nebezpečných končin nebo alespoň sledování televizních sérií, kde dobrodruh bojuje o život ukazuje, že nám nebezpečí chybí. Není to jen droga zaplavující nás pak libými pocity. Chceme si dokázat, že si svůj život zasloužíme, že ho dokážeme obhájit i v těžkých podmínkách, kde nás městský komfort „nedrží za ručičku“. Radek Jaroš je jeden z lidí, kteří si tohle uvědomují a je dost citlivý, aby naslouchal vnitřním hlasům, co má dělat. Zbytečně při tom neriskuje. Pokud má Radek pochybnost o bezpečí, raději se i kousek od vrcholu vrátí. Není blázen, který hledá smrt. Je to citlivý člověk, který v náručí smrti hledá život a jeho celé bohatství.“

tričko_Jaroš.jpg

 

Tráva_kšiltovka.jpg

 

David Čálek

Má zkušenosti s natáčením v těžkých podmínkách, kdy si jako kameraman a režisér v jedné osobě musel poradit se vším sám. V roce 2004  se zúčastnil pěší expedice českých biologů přes 240 km dlouhou poušť v severní Keni, natáčel film o čečenských dětech v Grozném, v současné době dokončuje společně s Radimem Špačkem třetí dlouhometrážní film ze současného Afghánistánu. Na festivalu dokumentárních filmů Jeden svět 2014 byl v premiéře s úspěchem uveden film o somálských pirátech Pirátské sítě. Minulý rok v rámci natáčení filmu o dobrovolnictví v Himálaji vystoupil na 6200 m vysokou horu Stoh Kangri.

 ibsvi.jpg

IMG_7172.jpg

ysgfi.jpg

jhihbs.jpg

oiefu.jpg

Sledujte náš fb:

https://www.facebook.com/verbascum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vybráno371 028 Kč(124 %)

124 %
300 000 Kčpožadováno
478startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuVerbascum

Odměny

1 KčSBOHEM A ŠÁTEČEK

Jako poslední máme pro ty z nás, kteří nás podpořili, cenu nejcennější - pionýrský šátek (z funkční textilie), se kterým držel Tráva hlídku u Čortenu. Tento šátek uvážeme na premiéře (tedy je to se vstupem) tomu z Vás, který již přispěl a zároveň bude ten poslední, kdo si jej objedná. Je to taková loterie, odměnu si může objednat více z Vás, ale šátek a vstup obdrží jen ten poslední. Podpora je symbolická - 1,-Kč

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

1 KčSBOHEM A ŠÁTEČEK

Jako poslední máme pro ty z nás, kteří nás podpořili, cenu nejcennější - pionýrský šátek (z funkční textilie), se kterým držel Tráva hlídku u Čortenu. Tento šátek uvážeme na premiéře (tedy je to se vstupem) tomu z Vás, který již přispěl a zároveň bude ten poslední, kdo si jej objedná. Je to taková loterie, odměnu si může objednat více z Vás, ale šátek a vstup obdrží jen ten poslední. Podpora je symbolická - 1,-Kč

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

99 KčDIGITÁLNÍ ŠERPA

Získáte link na stream filmu. Děkujeme!

Očekávané doručení odměny: říjen 2015

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

199 KčEXPEDIČNÍ POHLEDNICE

Získáte sběratelskou lahůdku - expediční pohlednici K2 s originálními podpisy Radka Jaroše, Honzy Trávy, Petra Maška a Martina Havleny. Pozor! Pohlednice vám pošleme, i když se nám nepodaří vybrat cílovou částku :)

Počet dostupných odměn: 30/50

Odměna nedostupná

299 KčLEDOVÉ DVD

DVD "Cesta vzhůru". Budeme posílat pěkně za "ledova", tj. DVD k Vám dorazí ještě před tím, než bude v obchodech.

Očekávané doručení odměny: září 2015

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

399 KčEXPEDIČNÍ KŠILTOVKA

Získáte originální kšiltovku úspěšné Expedice K2 / 2014 z limitované edice a link na stream filmu.

Očekávané doručení odměny: říjen 2014

Počet dostupných odměn: 169/200

Odměna nedostupná

499 KčEXPEDIČNÍ TRIČKO

Získáte originální tričko úspěšné Expedice K2 / 2014 značky HighPoint z kolekce Radek Jaroš a link na stream filmu.

Očekávané doručení odměny: listopad 2014

Počet dostupných odměn: 91/200

Odměna nedostupná

500 KčHORAL Z PLZNĚ

V Plzni žije nejenom Tráva, ale jistě i další řádka horalů tělem nebo aspoň duší. Pro Vás máme speciální kombinaci vstupenky na přednášku Radka Jaroše a Honzy Trávníčka 17.11. ve 20.00 / Měšťanská beseda v Plzni + ledové DVD Cesta vzhůru.

Počet dostupných odměn: 23/25

Odměna nedostupná

501 KčPRAŽSKÝ CHODEC

Celodenní vstupenka na Mezinárodní festival alpinismu s přednáškou Radka Jaroše a Honzy Trávy / 6.12. 2014 Národní dům, Praha Smíchov. A k tomu ledové DVD Cesta vzhůru.

Počet dostupných odměn: 24/25

Odměna nedostupná

699 KčFILMOVÁ PÚDŽA

Pozveme Vás na premiéru filmu (budete uvedeni na guest listu), kde Vás zasvětíme do hinduistického obřadu a předáme Vám i filmový plakát CESTA VZHŮRU podepsaný účastníky úspěšné expedice K2/2014 a tvůrci filmu.

Očekávané doručení odměny: květen 2015

Počet dostupných odměn: 130/150

Odměna nedostupná

777 KčFILMOVÁ MULA

Nejen šerpové, ale i muly pomáhají horolezcům a filmařům v horách. Svůj úkol pod K2 statečně zvládly a pomohly. Sem tam v těžkém kamenitém terénu ztrácejí podkovy. Pár podkov jsme si nechali pro štěstí a rádi se podělíme. Sedmička je šťastné číslo a 7 podkov teď čeká na nové majitele. A navrch účast na premiéře filmu :)

Počet dostupných odměn: 0/7

Odměna nedostupná

899 KčHORY, MÁ PANENKO

Pozveme Vás na premiéru filmu (budete uvedeni na guest listu), kde Vám předáme knížku "Hory, má Panenko" s osobním věnováním a podpisy autorů - Radka Jaroše a jeho dcery Andrey. Tato kniha se stala inspirací pro náš dokumentární film.

Očekávané doručení odměny: květen 2015

Počet dostupných odměn: 63/80

Odměna nedostupná

1 199 KčBATOH ŠERPY

Získáte DVD s filmem Cesta vzhůru s podpisy členů úspěšné expedice a tvůrců filmu. Navíc získáte originální kšiltovku a tričko Expedice K2 / 2014. Vaše jméno uvedeme mezi laskavé "filmové šerpy" na webu filmu.

Očekávané doručení odměny: říjen 2015

Počet dostupných odměn: 18/70

Odměna nedostupná

1 601 KčVRCHOLOVÝ "CASE"

Tohle je lahůdka :) Case na mobil Iphone 4 nebo 5 (volitelně) s nejslavnějším českým selfie tohoto roku - vrcholovou fotografií Radka a Trávy s jejich autentickým podpisem. Vaše jméno uvedeme mezi laskavé "filmové šerpy" na webu filmu. PS: Radek byl letos i na Sněžce :)

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

2 654 KčPOLO KORUNA HIMÁLAJE

Mezi Anapurnou a K2 vystoupil Radek pouze na jediný vrchol: Gerlachovský štít - 2654 m. Za tuto částku máte možnost získat exkluzivní tričko z limitované neprodejné edice. V tričkách horolezci slavili triumfální návrat krále Himaláje na pražské letiště. Na prsou podpis Radka a na zádech výčet všech zdolaných čtrnácti osmitisícovek ve zlatém a červeném provedení na černém tričku. Možnost výběru z velikostí: S, M, L. A k tomu pozvánka na premiéru pro 2 osoby.

Počet dostupných odměn: 1/3

Odměna nedostupná

2 999 KčFILMOVÝ ŠERPA

Uvedeme Vaše jméno v titulcích filmu v sekci "poděkování filmovým šerpům" a pozveme Vás a Vašeho kamaráda na premiéru filmu (budete uvedeni na guest listu). Vaše jméno najdete i na webu filmu.

Očekávané doručení odměny: květen 2015

Počet dostupných odměn: 25/30

Odměna nedostupná

5 050 KčZÁKLADNÍ TÁBOR K2 - VÝŠKA 5050 METRŮ

Uvedeme Vaše jméno v titulcích filmu v sekci "poděkování filmovým šerpům". Zároveň získáte 4 lístky na premiéru filmu (budete uvedení na guest listu), dále získáte DVD Cesta vzhůru s osobním věnováním a podpisem členů expedice a filmového štábu, originální tričko, kšiltovku Expedice K2 / 2014 a podepsaný filmový plakát.Vaše jméno najdete i na webu filmu.

Očekávané doručení odměny: květen 2015

Počet dostupných odměn: 16/20

Odměna nedostupná

8 611 KčVRCHOLOVÝ BALÍČEK K2 - VÝŠKA 8611 METRŮ

Vaše jméno uvedeme v titulcích filmu v sekci "zvláštní poděkování filmovým šerpům", získáte 6 lístků na premiéru filmu včetně účasti na večírku (budete uvedeni na guest listu), kde se osobně setkáte s účastníky úspěšné expedice K2 a tvůrci filmu. Dále získáte expediční tričko, kšiltovku a podepsaný filmový plakát, 6 ks podepsaných DVD Cesta vzhůru a podepsanou knížku Hory, má panenko.

Očekávané doručení odměny: květen 2015

Počet dostupných odměn: 11/15

Odměna nedostupná

8 888 KčOSMA Z OSMY

OSMA - slaňovací pomůcka. Máme pro vás originál, se kterým letos Honza Tráva slanil K2. Pochopitelně není žádný takový druhý - exkluzivní záležitost. Adjustace v rámu s osobním věnováním od Trávy - viz foto zde na webu. Navíc vaše jméno uvedeme v titulcích filmu v sekci "zvláštní poděkování filmovým šerpům", pozveme 2 osoby na premiéru filmu, získáte expediční kšiltovku co nosí Tráva a podepsaný filmový plakát.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

10 000 KčRADKŮV TIBLOC

Radek s ním za 10 let vystoupil na 10 vrcholů. A co že to ten TIBLOC vlastně je ? Kompaktní nouzový blokant používaný pro jištění a stoupání po laně. Občas se tak stane, že na něm doslova visí život horolezce. Adjustace v rámu alá OSMA s osobním věnováním od Radka. A k tomu jméno v titulcích filmu v sekci "zvláštní poděkování filmovým šerpům". A pozvání na premiéru pro 2 osoby. A expediční tričko a plakát k tomu. A to stačí :)

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

14 000 KčVZPOMÍNKA NA K2

Získáte exkluzivní předměty: nejoriginálnější těžítko na světě - kámen ze základního tábora K2 s podpisem Radka Jaroše a vlaječku z čortenu (mohyly) ze základního tábora K2, posvěcenou nepálským lámou, která přinesla štěstí expedici. Dále získáváte 6 lístků na premiéru a účast na večírku (budete uvedeni na guset listu), kde se osobně setkáte s členy expedice a tvůrci filmu, budete uvedení v titulcích filmu v sekci "zvláštní poděkování filmovým šerpům", dále získáte expediční tričko, kšiltovku, 6 podepsaných DVD Cesta vzhůru, plakát podepsaný členy expedice a tvůrci filmu.

Očekávané doručení odměny: květen 2015

Počet dostupných odměn: 6/10

Odměna nedostupná

112 000 KčKORUNA HIMÁLAJE = 14 x 8000

Významně podpoříte vznik filmu a získáte pozici v titulcích a propagaci filmu na úrovni partnera. A to hlavní: uspořádáme pro Vás a Vaše přátele, firmu, spolek... speciální projekci filmu spojenou s besedou s Radkem Jarošem, dalšími členy expedice a tvůrci filmu. Navíc získáte 6 lístků na premiéru filmu s účastí na večírku, 112 ks DVD s exkluzivním přebalem na Vaše přání, 10 ks expedičních triček, 10 ks expedičních kšiltovek a Vaše jméno uvedeme mezi partnery na home page webu filmu. Děkujeme Vám!

Očekávané doručení odměny: květen 2015

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná