Cesta3.jpg

Cesta z Kadaně ke Kadani Ostatní

Cesta pěšky z Podkrušnohoří do Ponitří přes půl tisíce kilometrů spojená s osvětou zaměřenou na asistenční psy pro postižené.

Cesta z Kadaně ke Kadani

Cesta ze severozápadních Čech na jihovýchodní Slovensko není jen výstřelkem pěšího turisty. Vojta Lode se rozhodl vyrazit s odhodláním dostat svým počinem do povědomí lidí jednu ze služeb, které nehradí zdravotní pojišťovny, ale které pomáhají handicapovaným stejně jako nejmodernější přístroje. Touto službou jsou asistenční psi.

Vojta vyrazí z Kadaně již 5. srpna 2017 a jeho stopy můžete sledovat na této facebookové stránce. A jak je to s tou druhou Kadaní v názvu? 

Možná už jste slyšeli, že někdo jel z Benátek do Benátek a to poměrně dlouho, protože těmi prvními myslel ty nad Jizerou. Ani z Kolína do Kolína (toho nad Rýnem) to není zrovna blízko. Jednou jeli cyklisti ze Žatce do Žatce a najeli přes 250 km, protože ten druhý Žatec je vesnička u Jihlavy. Dokonce i cesta z Klášterce n. O. do Klášterce n. O. zabere dost času, jelikož Ohře a Orlice jsou od sebe tři sta kilometrů daleko. To všechno se pochopit dá.

Ale z Kadaně ke Kadani přes půl tisíce kilometrů? Ne, nemyslíme Kodaň, ale pravou a nefalšovanou druhou Kadaň. A nepojede se autem ani na kole. Vojta Lode se totiž rozhodl celou cestu ke slovenskému potoku, který je levým přítokem řeky Nitry, ujít pěšky na jeden zátah (samozřejmě s přestávkami na spánek)! A svojí náročnou cestou chce pomoci pár lidem, kteří třeba ani chodit nemohou, k lepší pohodě a k získání opravdového přátelství. Psího přátelství!

Vojta.jpg

Vojta se rozhodl, že osloví sponzory, jejichž loga ponese na tričku, a že osloví každého, kdo o to po cestě bude stát, aby mu řekl něco o organizaci, na niž se rozhodl pomoci sehnat peníze. Ta organizace se jmenuje Šťastný pes – handicap z. s. a zaměřuje se na výchovu a výcvik asistenčních psů pro handicapované. Jsou to psi vycvičení na pomoc svým lidským přátelům při jejich praktických každodenních činnostech, ale jejich přínosem největším je psí přátelství, věrnost a trpělivost. Přestože roční trénink asistenčního pejska není levná záležitost, čtyři psi jsou již u svých klientů a radost v jejich očích je motorem k další práci. V současnosti je v tréninku dalších šest psů.

4.jpg

Protože je projekt spojen s osvětou a pěší cesta také něco stojí, Vojta je přesvědčen, že si pro vás připravil zajímavé odměny a rozhodl se zkusit štěstí i zde na startovači. Samozřejmě, že co se vybere nad jeho výdaje, věnuje Šťastnému psu! 

2.jpg

3.jpg

1.jpg

5.jpg

6.jpg

Vybráno31 911 Kč(160 %)

160 %
20 000 Kčpožadováno
93startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuVojta

Odměny

100 KčFandím ti, Vojto!

Rád přispěješ kilčem na výcvik asistenčních psů. A já Ti za to děkuju!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 KčPohlednice z Nitry

Dostaneš ode mě vlastnoručně napsaný pohled téměř z cíle mé cesty!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčLahvička pramenité vody z Kadaně

Myšleno z pramene potoka u obce Štitáre na Slovensku v lahvičce s originální etiketou!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčSvíčka před relikviářem sv. Cyrila

Zapálím za Tebe svíčku v katedrále sv. Jimrama v Nitře a pošlu Ti fotku a pohlednici!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčSvíčka, léčivá voda a pohlednice

Zapálím za Tebe svíčku u sv. Cyrila, přivezu Ti léčivou vodu ze Svoradova pramene v originální lahvičce a pošlu Ti fotku a pohlednici!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčZdarma na přednášku a všechny předešlé odměny

Krom všech lahviček, pohlednic a svíček půjdeš zdarma na můj večer s promítáním a vzpomínáním na moji cestu!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčTvarohové koláče od pramene Kadaně

Ženské ze Štitár se mi nabídly, že mi napečou jejich speciální tvarohové koláče, převoz za čerstva je zajištěn. A k tomu samozřejmě svíčka, voda a pohlednice!

Počet dostupných odměn: 3/10

Odměna nedostupná

600 KčVíno od pramene Kadaně

Kadaňské víno je v Čechách známé, hlavně na Kadaňsku, ale co takhle Kadaňské víno ze Slovenska? Žádná velkovýroba, ale s podpisem místního vinaře! A k tomu samozřejmě svíčka, voda a pohlednice!

Počet dostupných odměn: 3/10

Odměna nedostupná

1 000 KčPohlednice každý den

Jsi borec, vážím si Tvé štědrosti! Pošlu Ti pohled z každého dne své cesty (neber mě za slovo, někdy možná usnu únavou!) a popíšu Ti svoje zážitky, pocity a vděk lidem jako jsi Ty! A k tomu všechno z předchozích bodů (krom vína a koláčů). A vody z Kadaně přivezu litr, ať můžeš odlejt i kámošům – litr za litr!

Počet dostupných odměn: 9/10

Odměna nedostupná

1 500 KčKámen ze dna rybníka na Kadani

Kvůli Tobě skočím do vodní nádrže Golianovo na soutoku Kadaně se čtyřmi dalšími potůčky a vylovím ze dna kámen (i kdybych ho měl v bahně hledat) – nechám se při tom natočit a zařvu Ti do kamery pořádný věnování! A přivezu všechno to, co ostatním (krom vína a koláčů).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčZvu Tě!

A to v té naší Kadani na pivo či víno, kde Ti (a samozřejmě i Tvým kamarádům, které si pozveš) všechno budu vyprávět nejlíp hned nebo co nejdřív po příjezdu. Budu toho plnej, hochu/děvče! :-) A do toho rybníka, pro Tebe skočím taky!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná