Cesta z Kadaně ke Kadani - crowfunding kampaň

Cesta z Kadaně ke Kadani

Cesta pěšky z Podkrušnohoří do Ponitří přes půl tisíce kilometrů spojená s osvětou zaměřenou na asistenční psy pro postižené.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Cesta ze severozápadních Čech na jihovýchodní Slovensko není jen výstřelkem pěšího turisty. Vojta Lode se rozhodl vyrazit s odhodláním dostat svým počinem do povědomí lidí jednu ze služeb, které nehradí zdravotní pojišťovny, ale které pomáhají handicapovaným stejně jako nejmodernější přístroje. Touto službou jsou asistenční psi.

Vojta vyrazí z Kadaně již 5. srpna 2017 a jeho stopy můžete sledovat na této facebookové stránce. A jak je to s tou druhou Kadaní v názvu? 

Možná už jste slyšeli, že někdo jel z Benátek do Benátek a to poměrně dlouho, protože těmi prvními myslel ty nad Jizerou. Ani z Kolína do Kolína (toho nad Rýnem) to není zrovna blízko. Jednou jeli cyklisti ze Žatce do Žatce a najeli přes 250 km, protože ten druhý Žatec je vesnička u Jihlavy. Dokonce i cesta z Klášterce n. O. do Klášterce n. O. zabere dost času, jelikož Ohře a Orlice jsou od sebe tři sta kilometrů daleko. To všechno se pochopit dá.

Ale z Kadaně ke Kadani přes půl tisíce kilometrů? Ne, nemyslíme Kodaň, ale pravou a nefalšovanou druhou Kadaň. A nepojede se autem ani na kole. Vojta Lode se totiž rozhodl celou cestu ke slovenskému potoku, který je levým přítokem řeky Nitry, ujít pěšky na jeden zátah (samozřejmě s přestávkami na spánek)! A svojí náročnou cestou chce pomoci pár lidem, kteří třeba ani chodit nemohou, k lepší pohodě a k získání opravdového přátelství. Psího přátelství!

Vojta.jpg

Vojta se rozhodl, že osloví sponzory, jejichž loga ponese na tričku, a že osloví každého, kdo o to po cestě bude stát, aby mu řekl něco o organizaci, na niž se rozhodl pomoci sehnat peníze. Ta organizace se jmenuje Šťastný pes – handicap z. s. a zaměřuje se na výchovu a výcvik asistenčních psů pro handicapované. Jsou to psi vycvičení na pomoc svým lidským přátelům při jejich praktických každodenních činnostech, ale jejich přínosem největším je psí přátelství, věrnost a trpělivost. Přestože roční trénink asistenčního pejska není levná záležitost, čtyři psi jsou již u svých klientů a radost v jejich očích je motorem k další práci. V současnosti je v tréninku dalších šest psů.

4.jpg

Protože je projekt spojen s osvětou a pěší cesta také něco stojí, Vojta je přesvědčen, že si pro vás připravil zajímavé odměny a rozhodl se zkusit štěstí i zde na startovači. Samozřejmě, že co se vybere nad jeho výdaje, věnuje Šťastnému psu! 

2.jpg

3.jpg

1.jpg

5.jpg

6.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?