Cesta hrdiny: Honza králem - crowfunding kampaň

Cesta hrdiny: Honza králem

Pomozte nám natočit amatérskou pohádku v Rychnově nad Kněžnou na motiv českého Honzy, který je spolufinancován ve spolupráci s projektem Erasmus +.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám natočit pohádku!

"Cesta hrdiny" - je motto mezinárodního výměnného projektu Erasmus +, na kterém se bude podílet mládež ze sedmi států Evropy a jedním z výstupů by mělo být natočení hranné pohádky o stopáži cca 20 minut. Protože chceme celý film dostat na vyšší úroveň, než nám aktuální financování dovoluje, tak jsme se rozhodli založit startovač a získat podporu od lídí, kteří jsou ochotni přispět na zajímavou věc.

 

POHÁDKOVÉ MILNÍKY

Protože natčení filmu je vždy o budgetu, tak ani náš nekončí na stanovené částce. Pokud se nám podaří vybrat více finanční podpory, zde se můžete podívat, jak ji využijeme:

25.000 Kč - FUNDAMENTAL: základní částka pro realizaci filmu! = kostýmy, masky, make-up artist, zvukař, kameraman, postprodukce, vizuální efekty, originální hudba od vlastního skladatele.

30.000 Kč - ADVACED: tato částka nám umožní použít lepší kamerovou techniku, zapojit dron a udělat letecké záběry! Můžeme si vypůjčit dražší a krásnější kostýmy a masky.

40.000 Kč - EPIC: vizuální efekty získají jiné grády! Budeme také moci natáčet více dní a s každým záběrem strávit více času, což nám zajistí o 100% lepší kvalitu celého filmu.

50.000 Kč - AWESOME: Jste skvělí! Díky vaší podpoře natočíme krásnou pohádku!

IMG_0115.jpg

 

Kdo to bude natáčet?

DiffView je malá filmová produkce, která již přes 5 let natáčí krátké filmy na motivy počítačových her. Díky svým zkušenostem a technice vytváří snímky na co nejvyšší možné úrovni. Snaží se vždy najít tak trochu jiný úhel pohledu a získat si diváka nevšedními snímky. Více se o nich můžete dozvědět zde: www.youtube.com/diffview nebo na jejich FB: www.facebook.com/diffview.production

DSC01058-upraveno.jpg

 

Jak vypadal předchozí podobný projekt, který DiffView natáčela? 

Pocítili jste někdy strach? Mysleli jste si, že na něco nemáte? Vaši blízcí se k vám otočili zády a vy se přesto nevzdali? Vzdát se a utéct bude vždycky ta snažší cesta, ale nikdy vás nedovede k cíli...

Amatérský film o dívce Naty, která bojuje za svůj taneční sen.

Trailer pro film:

 

Více najdete na jejich YouTube kanále: www.youtube.com/diffview

 

 

Proč nás podpořit? 

Nemalou roli v projektu hraje i další cíl a to je účastníky seznámit a naučit je, jak se natáčí film. Všichni si vyzkouší jaké to je stát se hercem, projdou maskérnou a na place se postaráme o to, že ze sebe vydají to nejlepší! Na závěr je čeká workshop a přednáška, kde si vše budou moci sami vyzkoušet. Dozví se jak svépomocí natočit krátký film.

Navíc pohádka bude krásnou ukázkou a reklamou pro celé město Rychnov nad Kněžnou. Hlavní komunikační médium bude internet, díky kterému můžeme ukazát pohádku úplně všem. Je zde mnoho možností pro sponzory a firmy jak se zviditelnit, nebo prostě přispět na dobrou věc.

 

Chcete být součástí natáčení? 

Všichni kdo budou mít chuť a čas, tak na zámku budeme potřebovat pomoci osobně v podobě komparzu (dvořany jak malé i velké). Nahlédněte do odměn a neváhejte nás podpořit a zároveň si užít zajímavý den klidně s celou rodinou! Další informace ohledně toho jak se zúčastnit se dozvíte později zde nebo na stránkách Déčka: http://deckoviny.cz/

Kde všude budeme natáčet? 

Lokace 1: Kolowratský zámek

Chceme využít krásy kraje Rychnova nad Kněžnou, proto dominantou bude Kolowratský zámek. Ve spolupráci s kastelánkou se dostaneme na všechny potřebná místa jako je hlavní sál nebo sklepení.

Zámek-Rychnov-nad-Kněžnou-foto-6.jpg

 

Lokace 2: Skanzen Villa Nova Uhřínov

Jednou z dalších lokací bude skanzen Villa Nova Uhřínov - v malebném prostředí Orlických hor poblíž obce Velký Uhřínov. Zde na sedmihektarovém pozemku vzniká unikátní rekonstrukce české středověké vesnice. Zdejší stavby jsou budovány dle dobře dokumentovaných archeologických nálezů z území ČR, jejichž datace spadá do 13. až 14. století. 

17990634_1554114054598757_5673691130594520487_o.jpg

 

Lokce 3: Ivanské jezero

Ivanské jezero je ideální lokace pro postavu vodníka, kde i shodou náhod jeden kamený už je. Jde o kamennou gravitační hráz z roku 1907, jezero je tedy pouze název uměle vytvořené vodní stavby. Hlavním účelem stavby byla ochrana Rychnova nad Kněžnou před povodněmi.

zZSPdH3WIx.jpg

 

 Děkujeme všem za podporu a sdílení projektu.

Případné dotazy směrujte na produkci DiffView, která vám všechny případné otázky zodpoví - diffview.production@gmail.com

 

Takže na shledanou na premiéře! 

 

Co si o tomto projektu myslíte?