Cesta do Le Mans - crowfunding kampaň

Cesta do Le Mans

První KOMPLETNĚ český tým, kde chybějící finance nahrazuje kamarádství a společný sen se s Vaší pomocí snaží dostat na 24hodin Le Mans

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Vydali jsme se na dlouhou cestu, na cestu na jejímž konci je snad dokončení závodu mistrovství světa vytrvalostních závodů 24 hodin Le Mans na konci dubna roku 2017.

 

Chceme dokázat, že nic není nemožné! Budeme jediný KOMPLETNĚ český tým – mechanici i celý realizační tým je český, manager je čech Michal Bidaš a samozřejmě piloti jsme všichni češi – Michal Drobný , Michal Šembera, Ladislav Chmelík a Michal Fojtík.  

 

startovac EWC upraveno.png

 

Co je Le Mans

Jedná se o nejnavštěvovanější motocyklový závod planety, je to rozhodně také asi nejnáročnější ze všech závodů - nejen proto, že jde o závod, kde se během 24hodin 3 pilotí neustále střídají, ale je to dáno i tím, že probíhá v dubnu, kdy klimatické podmínky nejsou ještě ideální. Například letos je jelo v noci v teplotách blízkých 0. Všichni milujeme MotoGP a WSBK, ale tohle je prostě jiný level.

V těchto vytrvalostních závodech je každý jednotlivec z týmu naprosto nezbytně důležitý, je jedno jestli je to pilot světové úrovně nebo klučina co podává pití - všichni musí funguvat na hranici únosnosti. Během závodu motorka ujede kolem 3500km, spotřebuje 26 pneumatik, spálí asi 650litrů benzínů ....

Le Mans je také proslulé diváckou kulisou . bez ohledu na počasí je zde obrovská navštěvnost a Kemp... no kemp je opravdu něčím naprosto šíleným

video řekne asi nejvíce:

 

 

Proč to vlastně děláme

 Jsme více méně parta kamarádů co se zná ze závodů. Tři z nás jsou de facto profesí závodnící nebo jimi aspoň byli až na Fojtase, který s celým tímhle nápadem přišel:

"Celý život jsem bral motorky a závody jako místo, kam se jednou chci dostat a co si chci dokázat. Bohužel na závodní dráhu se mi aktivně povedlo dostat až po mých 21 narozeninách, což na tento sport je opravdu hodně. I tak jsem se nezastavil a snažil se dosáhnout maxima, bohužel po dvou skvělých sezónách u IVRacingu přišlo velké zranění a konec na dlouhých 7 let.. Bylo mi jasné, že pomýšlet na jakékoli mistrovství světa nebo něco podobného už není reálné, ovšem potom jsem opět díky Viktorovi z IVRacingu viděl z blízka svět EWC (mistrovstvé světa vytrvalostních závodů motocyklů) a řekl jsem si, že se správnýma lidma tohle dokážeme."

Tohle byl začátek našeho projektu, kluci se dali dohromady a začalo se složité plánování, kde bohužel obrovská část projektu je přímo závislá na penězích - pro vaší hrubou představu - odhad na každý 24hodinový závod EWC je kolem 1-1,5milionů korun, se kterými tým musí počítat. To se vůbec nebavíme o motorkách, které v tomto nejsou započítány. 

Každý koho jsme oslovili začal větou: "Vole vy jste se zbláznili" a na další otázku odpověděl - "No jasně, že do toho jdu, když už né do toho, tak do čeho??" 

Tým je z 99% procent složený z dobrovolníků - nejedou s námi vydělávat, ale jednou si to s námi užít (jinak řečeno jsou stejní pacienti jako my, nebo snad ještě větší??:-))

 

Na co půjdou peníze ze startovače

Pokud nás podpoříte tak Vámi postkytnuté finance půjdou na věc, bez které si nemůžeme závody ani představit - na kamion (tedy přesně řečeno na návěs), který je teď na prodej od jednoho z dalších týmů v EWC. 

Pokud se to celé podaří budeme velice rádi, když se za námi stavíte v Brně a podepíšete se nám na ten návěs abychom Vás a Vaší podporu s námi vozili nejen na Le Mans, ale snad i na další závody. 

Částka 250tis o kterou tady na startovači jde je pro nás kutečně naprosto zásadní - jedeme "vabank" a věříme stále tomu, že jsme součástí motorodiny a že se Vás náš příběh dotkne - je to buď s vámi nebo vůbec.

 

11265540_1858481144377846_7379225060522464141_n.jpg

 

To fakt chcete vydávat nějakou knihu?

Dokonce nejen to. Rádi bychom se s Vámi s motofandy, podělili o všechny strasti, události, pohromy, problémy i radosti z téhle naší cesty, protože věříme, že nejsme jen kolegové, ale i super kamarádi a rádi bychom ať tu cestu sdílíte s námi. 

Není to ale jen o knize, každý den budou na našich stránkách přibývat videa, text, fotky z příprav a budeme se snažit dostat celý náš krásný sport i do televize. Nemáme sice finance, které bychom do toho investovali, ale věříme, že máme zase jiný pohled na věc a že dokážeme zaujmout i ty, kteří nám motorkářům úplně nerozumí.

 

Odměny

Odměny zde na startovači jsou zaměřeny na hlavní závod v Le Mans - upomínkových předmětů je tady obrovské množství, ale my bychom byli nejraději, kdyby se část z Vás i vyhecovala, sedla do auta a dorazila za náma - velice rádi Vám to tady ukážeme a jsme si jistí, že na atmosféru Le Mans do smrti nezapomenete. 

 

Tým!

Michal Bidaš, Michal Fojtík, Michal Šembera, Michal Drobný, Ladislav Chmelík, René Skalický, Kateřina Viščorová, Lukáš Kuře, Petr Tvrdík, Petr Nytra, Mirek Berka, Martin a Roman Hnilicovi a mnoho dalších... ale chcete o nich vědět více? Podpořte nás a sledujte naše stránky a weby a intagramy a všechny ty poblázněné sociální sítě! Denně budeme aktualizovat a informovat

 

A co bude pak?

No my to sami ani nevíme - pokud se vše podaří aspoň ze 60% rádi bychom evropskou část EWC absolvovali, ale to je už spíše otázka pro naše sponzory a partnery. Fojtas přemýšlí, že po tomto závodě se už bude jen věnovat podpoře mladých pilotů v lokálních šampionátech a moc rád by tým udžel v ewc... tak trochu to i záleží na tom, jak dopadne tento startovač:)

 

Cesta do Le Mans!

 

Myslíme si, že sny by se měly plnit.

 

Myslíme, že cíle by nás měly děšit, jinak nejsou dost velké.

 

Co si o tomto projektu myslíte?