Českolipští debrujáři na ESA 2022 v Dubaji - crowfunding kampaň

Českolipští debrujáři na ESA 2022 v Dubaji

Pomozte nám prezentovat projekt "Kouzla s citrony" na přehlídce dětských vědeckých projektů Expo Sciences Asia 2022 v Dubaji.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám prezentovat projekt "Kouzla s citrony" na přehlídce dětských vědeckých projektů Expo Sciences Asia 2022 v Dubaji.

Bez Vás to nepůjde!

Jsme skupina studentů a studentek z Českolipského klubu malých debrujárů při Gymnáziu Česká Lípa. Během loňského roku jsme nasbírali 30 chemických a fyzikálních pokusů s citrony a vytvořili brožuru s návody k nim v českém a anglickém jazyce. U kadého experimentu lze nalézt pomůcky potřebné pro jeho realizaci, návod na provedení, vysvětlení proč se děje právě to, co pozorujeme a v neposlední řadě vždy nějakou zajímavost z příbuzných oborů.

Se zkrácenou verzí této práce jsme byli úspěšní v soutěži ChemQuest 2021, účastnili jsme se online i mezinárodní akce ESDY 2021 Science in Kitchen a v únoru 2022 máme možnost práci prezentovat na Expo Sciences Asia v Dubaji. A od vás bychom potřebovali pomoci, aby se nám povedlo na Expo Sciences International vyrazit.

 

Jaká je finanční náročnost celého projektu?

Projekty jsou připravené, kvalitní týmy také, takže už zbývá jen ... 

Vytištění posterů, návodů na experimenty a kalendářů v české a anglické verzi - 15 000 Kč podpořili soukromí podnikatelé a firmy v regionu

Účastnické poplatky(startovné) - 450 USD na dětského účastníka jsou z části financovány z dotace MŠMT a z části doufáme v podporu města Česká Lípa

Letenky a dopravné - 13 500 Kč na osobu - tady nás podpořil Liberecký kraj a z části rodiče.

Na ubytování, stravování a vstupy na místě si sami našetříme z brigád a též nám přispějí rodiče.

Dále potřebujeme v této době dobré pojištění a drobný materiál na workshopy a pomůcky na experimenty na stánky - 40 000 Kč - a na to už asi úplně nenašetříme, a proto se obracíme na vás - startéry.

 

Věříme, že nám pomůžete a vyberete si některou z našich odměn a tím nás posunete blíž našemu snu poprvé si vyzoušet prezentovat na velké mezinárodní akci.

Mezi odměnami naleznete i pohledy či placky s našimi autoskými obrázky k pokusům. Abyste věděli, na co se těšit, tak na úvod jeden odtajníme: 

Úplnými nováčky v popularizaci nejsme. V roce 2019 jsme získali druhé místo v kategorii SŠ a první místo v kategorii ZŠ v celostátním kole soutěže ChemQuest.

Prezentační dovednosti jsme si trénovali též na Marker Faire v Liberci:

Věříme, že nás v tom nenecháte samotné a pomůžete nám prezentovat náš projekt i v Dubaji. 

Bez Vás to nepůjde! Děkujeme za podporu.

Co si o tomto projektu myslíte?