Čertí rojení na Buzickém hradě 1.12.2019 - crowfunding kampaň

Čertí rojení na Buzickém hradě 1.12.2019

Pomozte nám prosím s první akcí na hradě, který byl zapomenut, chátral a nyní opět ožívá.

Ostatní
Čertí rojení na Buzickém hradě 1.12.2019

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

První velký projekt, na který vás chceme pozvat je " Čertovské rojení na hradě" v Buzicích (u Blatné okr. Strakonice)

Máme radost, že se nám zatím daří vytvářet tajemné prostředí na ještě tajemnějším místě, a to ne jen pro malé ale i pro velké, Není přeci nad spokojené a usměvavé děti, a příjemně ztrávený den.

Před hradem od 13.30 bude pro děti připravena "miniškolička práskání bičem" kde se děti naučí s tímto nástrojem zacházet. Ti bojácnější tedy hned ze začátku uvidí, že se čertů vůbec nemusí bát, a na konci této zkoušky dostanou své první osvědčení o absolvování miniškoličky.

Trasa dále povede do útrob hradu, který své brány otevře od 14.00, kde je k dispozici cca 400m2 pro vybudování pekla, kde se budou prohánět čerti ve stylově zařízeném interiéru. Pro ty bojácnější je v záloze krásný anděl, který děti peklem provede. Budou se zde plnit úkoly a za splnění dostávat mince, které je poté možné v čertovském stánku vyměnit za dobroty. Na konci trasy bude sedět samotný vládce pekel Lucifer, od kterého děti dostanou "Luciferův pekelný certifikát" (pouze! v případě zakoupení vstupenky zde na startovači) .

Pro dospělé bude zde připraveno 6 stánků (občerstvení - palačinky, perníky, ale i svařák grog a pro děti výborný čertův čaj) a místní rukodělnou tvorbou.

Pokud se vše povede, v průběhu celého dne budou probíhat na nádvoří různé soutěže a jiná zábava.

V závěru akce se připravuje ještě jedno překvapení, v podobě "Ohňové show"

Dosud jsem opravy, údržbu a malé akce hradil z vlastních zdrojů, pro zajištění všeho potřebného pro tento projekt, by se nám ale hodila vaše finanční pomoc. V případě že by se vybralo více, použijeme všechny prostředky na další rozvoj a opravy hradu. Třeba i na tyto vchodové dveře, které si to zaslouží. 

Odměny platí pouze při zakoupení vstupenky na tomto serveru.

 

Tričko a foto magnetka s potiskem 

Něco málo z historie:

Před rokem jsem získal do dlouhodobého nájmu toto nádherné sídlo ze 14. století. Bohužel ale na něm zub času zanechal mnoho škod.

Mým snem bylo otevřít tuto velice zajímavou stavbu veřejnosti, převážně ale dětem. I já, jako malý kluk, jsem lezl do hradu s kamarády přes plot, a vymýšlel si tu pohádky o rytířích.

Takto vypadá nádvoří dnes, po roce usilovné práce, ale i zábavy. Našlo se pár správných lidí, kterým není stavba lhostejná a kteří mi pomáhají. Vymysleli i první akci pro děti, která hrad přivede opět k životu, tak snad se nám to s vaší pomocí podaří.

Vyvezlo se několik tun odpadu.

Jsou vykácené náletové dřeviny.

Upravilo se nádvoří i okolí.

Jsou opravené dřevěné podlahy v levém křídle.

A spoustu jiných drobných úprav, kterých bylo tolika, že by bylo nemožné je všechny popsat.

Málem bych zapomněl na stálé obyvatelky hradu. Jsou zachráněny před řezníkem, ke kterému je bývalý majitel chtěl odvézt. Jedná se o dvě přítulné ovečky, které jsou rády když je někdo pohladi. Přiběhnou na zavolání, a chtějí být středem pozornosti. Ještě jedna novina. Při akci už nebudou jen dvě, ale bude tam pobíhat jedno, možná i dvě jehňátka.

 

Podpořte prosím další rozvoj tohoto krásného místa. Až ho i vy navštívíte, poznáte že má v sobě kouzlo. 

Další plánované akce: V zimních měsících – instalace výstavy fotografií, obrazů a podobně. Jarní veselice s přípravou koledy, maskami a doprovodným programem. V létě začneme chystat naučnou stezku okolím hradu. Jak vidno, je tu dostatek prostoru, nejen pro začínající umělce, ale i pro fotografy, řemeslníky, a milovníky přírody a tradičního života. Velkou bolestí bude instalace vnitřního hygienického zázemí. V tomto ohledu nás čekají dlouhá jednání s památkáři. Každopádně, toto místo si zaslouží naši pozornost a péči. A samozřejmě budeme rádi za Vaši finanční podporu…

 

Co si o tomto projektu myslíte?