CD Vlnobytí: Zvíře z elektřiny - crowfunding kampaň

CD Vlnobytí: Zvíře z elektřiny

Hrajeme power-folk, hudební styl mezi hospodským vyřváváním a zaříkáváním hadů. Nahráli jsme album Zvíře z elektřiny. Pomozte nám ho vydat!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vlnobytí goes huge! Po sedmi letech pořvávání u táboráku, na půdě a v garáži jsme konečně nahráli album. Opravdový nahrávací studio, opravdovej mistr zvuku, zkoušení a pilování. A teď potřebujem opravdový peníze, abychom to dotáhli celý do konce a vydali CD. Budeme moc rádi, když nám s tím pomůžete a koupíte si album tady v předprodeji!

Album máme nahraný a grafiku skoro hotovou. Zaplatit studio a profesionálního mistra zvuku ale nebyla sranda a tak by nám dost pomohlo, kdybyste si CD mohli koupit v předprodeji a my tak získali prostředky na poslední věc, kterou Zvíře z elektřiny potřebuje, aby spatřilo světlo světa: na tisk a lisování. Spousta práce ale už je za náma, takže když se podaří na tisk vybrat, můžem cédéčko na podzim pokřtít.

UPDATE 3: -------------------------------------------------------------------------------

Máme to! Jste skvělí! Paradajs, slavíme a opravdu moc děkujeme všem, kteří se přidali a pomohli cédéčku na svět. Vážíme si toho! Překvapilo nás, v jak krátkým čase se to stihlo, do konce kampaně zbývá ještě týden. Pokud se tu ale ještě i tak objeví někdo, kdo si desku chtěl koupit a ještě se k tomu nedostal, klidně pokračujte. Když něco zbyde, nenecháme peníze ladem, natočíme videoklip. Díky!

UPDATE 2: -------------------------------------------------------------------------------

Kampaň už je v polovině! Moc děkujeme všem, kdo se přidali a lákáme všechny, kdo ještě ne. Podpořte power-folkovou kooperaci se zásvětím! Přispějte na ochranu lesních bůžků na sídlišti Ďáblice! V úterý jsme odehráli príma koncert na fotogenickým místě na pražský Štvanici, mělo to dobrou atmosféru. Nestihli jste to? Tak si nás kupte domů v konzervě - nahraný na cédéčku!

IMG_7198.JPG

Foto z posledního koncertu v Bike Kitchen Praha, autor: Michal Fučík.

UPDATE: ----------------------------------------------------------------------------------

Díky, jste skvělí! Za první týden kampaně se podařilo vybrat přes 60 procent potřebné částky. O tom se nám ani nesnilo, děkujeme! Teď by ale bylo škoda usnout na vavřínech. Víme, že nás moc lidí nezná a dosud jsme hráli hlavně pro kamarády. Skalní fanoušci už nejspíš přispěli a tak je potřeba zkusit rozšířit fanouškovkou základnu. Víte o někom, komu by se mohla naše hudba líbit? Pošlete mu link! Moc nám to pomůže! A taky doražte na úterní koncert na Štvanici, kde zahrajem na otvíračce Bike Kitchen Praha.

Víc info tady: https://www.facebook.com/events/397519630971477/

Foto ze včerejšího koncertu v Prokopským údolí, autor: Tereza Klenorová.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Kdo jsme a co děláme?

První kapelu si spolu Tomáš s Matesem založili, když jim bylo dvanáct. Tenkrát zkoušeli hrát punk, pak přesedlali na alternativní rock a trochu experimentovali. Pod jménem Vlnobytí jsme začali hrát ve třech, Tomáš, Mates a Bára, v zimě 2012 ve studený garáži osvětlený jedinou žárovkou, schoulený u praskajících kamínek. Před dvěma lety se k nám přidal ještě Michal coby zpěvák a ukulelista. Baví nás kombinovat nepravidelný složený rytmy s magicky laděnýma básnickýma textama, baví nás vícehlasnej zpěv i strohá recitace. Za ty roky, co spolu hrajem, jsme vystupovali na svatbě, hráli při čištění řeky Úpy a na několika větších i menších festivalech, ale nejradši hrajem u ohně, v menších klubech a po putykách.

397_image.jpg

Co bude na cédéčku?

Nahrát album nám trvalo, rozhodli jsme se pro to až po dlouhých sedmi letech teprv v momentě, kdy jsme měli pocit, že máme v ruce konečně nějak ucelenej soubor písniček. Jejich texty jsou poetický, ale snad ne patetický: zveme v nich přírodu zpátky do měst, voláme havrana a taky v hubách převalujem cíga spolu se strůjci vesmíru. Rytmus se sype a valí a místy vykoukne i nějakej pěknej popěvek. Poslední rok jsme nekoncertovali a všechnu energii investovali do zkoušení a vymýšlení nových věcí, takže na albu najdete několik tracků, které jste ještě nikde slyšet nemohli. Pro ty, kdo nás už znají: tady je seznam písniček, které se na Zvíře z elekřiny dostaly: Noc v jámě lvové, Dej pozor, Havrane, poleť, Jelen, Konec světa, Noční, Prej, že příroda se zase vrací do měst, Proměna a Sylva se bude bát. Track Havrane, poleť si taky můžete rovnou pustit, na ochutnání:

Cédéčko bude krásný i na pohled: týhle stránky se ujal náš kamarád a talentovanej ilustrátor Kuba Hrdlička. Finální podobu potisku a merche ještě ladíme, nějakou představu si ale už udělat můžete. Bude to trochu temný a mystický a taky trochu špinavý, prostě jako naše hudba. Jsou větve a větve a trní / je málo světla / je mokro / ve tmě jsou lišky a hadi / a jelen // Jsou větve a větve a trní / je málo světla / je mokro / on může být všude / on, jelen // V bažinatém lese / lovím jelena / a pak se to stane / už nejsem lovec, jsem / v bažinatém lese / lovím jelena / a pak se to stane / jsem lovena // Jsem noční trofej lesa.

zvire z elektriny mockup 3.jpg

pozadi2 vrstvy ver6_5_2.jpg

Jak deska vznikala?

Když jsme si poprvý na půdě domu Tomášovy babičky plácli na to, že natočíme album, měli jsme trochu strach a hodně jsme se těšili. Drilování písniček byla celkem dřina, Bára se vztekala, když jí kluci pérovali, že jí to ujíždí ve vejškách, kluci píglovali přesný nástupy a rytmický přechody. Po několika měsících nacvičování tři natáčecí dny ve studiu a pak napjatý očekávání, až mistr zvuku Martin pošle první smíchaný verze. Martin tracky smíchal citlivě a vkusně a my máme z výslednýho zvuku velkou radost. A doufáme, že ji uděláme i vám, až si to poslechnete! Ale potřebujeme, abyste nám pomohli dovést to celý do finále a desku vydat. Předem díky!

Co si o tomto projektu myslíte?