Startovač - financování projektů

CaZaBa - CAD Za Babku - crowfunding kampaň

CaZaBa - CAD Za Babku

Pomozte prosím dokončit render projektu CaZaBa - levného programu pro všechny začínající i pokročilé grafiky, designery a herní vývojáře

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vážení přátelé,

projekt CaZaBa vzniknul jako levná varianta k nákladným modelovacím programům tak, aby obsahoval podobně rozsáhlou paletu používaných modelovacích funkcí a přesto byl v porovnání s ostatími až 20x levnější a byl tak cenově dostupnější komukoliv. A kdo by nechtěl ušetřit, že?

Naopak oproti alternativním programům dostupným zdarma, které jsou často postaveny nad jedinou nebo několika málo funkcemi, popřípadě jsou mocné, ale značně nepřehledné, CaZaBa nabízí snadno pochopitelné ovládání bohaté na řadu potřebných funkcí. Díky tomu může poslužit i jako výborný základ pro snadné proniknutí do tvorby PC grafiky bez omezení ve Vaší tvořivosti.

Samotný projekt CaZaBa má již teď co nabídnout. Umí modelovat, animovat i ukládat do několika formátů a render je "poslední chybějící dílek do skládačky".

Vedle pohodlného vytváření základních geometrických těles mezi jeho modelovací funkce patří například Tažená šablona, Generování a kombinování terénu, L-Systém, Kosti, Vkládání perpetuálních animací, Displacement mapping, Parametrické i UV mapování textur, Subdivision surface, Generování náhodného rozmístění prvků, Vertex texturing, editace jednotlivých vrcholů, hran a stěn a další.

Umožňuje animovat modely nejen jako celek, ale i jejich jednotlivé části a to velmi pohodlným způsobem. Stačí vložit klíčový snímek a model upravit, žádné další operace nejsou nutné. Navíc disponuje i možností jednoduchého morfování mezi rozdílnými tvary.

Pro komunikaci s jinými programy je následně schopen pracovat se scénou uloženou v oblíbených souborových formátech Wavefront (.obj), Collada (.dae) a Microsoft Direct X (.x - pouze export), nicméně tato nabídka formátů jistě do budoucna není konečná.

Součástí renderu pak bude výstup jak ve statickém obrazu, tak i do videa.

Stránky celého projektu si můžete prohlédnout na adrese:

http://www.cazaba.webgarden.cz

http://www.facebook.com/CaZaBa

Demo z vývojové verze (může obsahovat chyby) ke stažení zde:

http://www.cazaba.webgarden.cz/rubriky/download

nebo mrknout rovnou na pár videí:

Je vidět, že program má veliký potenciál a najde své využití, jak u reklamních, či herních grafiků, tak i na mnoha jiných místech, kde je potřeba například vytvořit vizualizaci nějakého připravovaného projektu. Stejně tak je možné v něm připravovat modely pro 3D tisk atd. atd.

Zbývá tedy už jen ten render, aby CaZaBa byla dokonalá. Práce na projektu bude obnášet hlavně hodně programování, testování, oprav a modelování testovacích scén i samotného manuálu a showreelu.

Budu opravdu moc vděčná za každý příspěvek a pokud se podaří vybrat cílovou částku, tak Vaše peníze budou použity na:

- vytvoření renderu: 55000Kč

- vytvoření manuálu: 10000Kč

- vytvoření show reelu, tedy ukázky všech dovedností programu: 35000Kč

A samozřejmě nezapomenu ani na odměny pro Vás ;-)

(jen prosím o trpělivost, odměny, které vyžadují funkčnost programu, bude možné poskytnout až po dokončení projektu přibližně na přelomu let 2014/2015)

Co si o tomto projektu myslíte?