Časová osa české historie - crowfunding kampaň

Časová osa české historie

Chytrá edukativní pomůcka, která školákům pomůže lépe si zapamatovat ty nejdůležitější letopočty z české historie.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj,

jmenuji se Honza a s mojí dcerou Laurou chceme uskutečnit nápad, který se zrodil při výuce dějepisu. Společně jsme vytvořili koncept historické časové osy s ilustracemi a uvědomili jsme si, že tuto smysluplnou vzdělávací pomůcku chceme šířit dál.

Hezky zpracovaná časová osa není nikde k dostání a protože v náš nápad věříme, chceme se o něj s vámi podělit a zárověň požádat o podporu.  

 

Proč časová osa?

Když byla Laura ve čtvrté třídě, začali ve vlastivědě probírat ty nejdůležitější letopočty českých dějin. Učit se data nazpaměť může být pro děti složité a často je rychle zapomínají. Proto jsme se rozhodli vytvořit pomůcku, která by Lauře pomohla lépe si letopočty zapamatovat a hlavně je v paměti udržet. Napadlo nás, že by jí mohlo pomoci, kdyby si ke každému letopočtu mohla přiřadit obrázek a zároveň viděla události ve správné časové posloupnosti. Vytvořili jsme časovou osu, díky které se přestala letopočty memorovat, ale začala je chápat v historickém kontextu a spojovat si je do souvislostí. A dokonce to v ní vzbudilo větší zájem o dějepis! 

 

Vývoj

Jelikož časová osa není nikde dostupná v tištěné podobě, začali jsme ji tvořit ručně na velký papír. Shromáždili jsme přibližně 40 letopočtů, některé z nich Laura doplnila o vlastní ilustrace.

Karel IV.Karel IV.

Po pár týdnech uvažování nás napadlo převést osu do elektronické formy. Naskenovali jsme ilustrace, graficky je upravili a osu jsme nechali vytisknout v profesionální tiskárně.

Výsledek v nás vzbudil tolik nadšení, že jsme se rozhodli tuto věc šířit dál!

Časová osa českého národanávrh

Inovace

Tuto chytrou pomůcku bychom velice rádi rozšířili dál, dostali ji do obchodů a třeba i knihkupectví. Abychom náš záměr mohli zrealizovat, je třeba profesionální zásah grafiků a ilustrátorů, kteří časovou osu zkrášlí a Lauřiny ilustrace upraví do digitální podoby. 

Proto jsme se rozhodli jít touto cestou a budeme rádi, když nám pomůžete a podpoříte vznik této výukové pomůcky, která malým i velkým pomůže zapamatovat si ty nejdůležitjší milníky české historie. 

V současné době obsahuje časová osa 38 letopočtů. Protože chceme dosáhnout co nejkvalitnějšího zpracování, budou veškeré příspěvky zpracovány grafikem (Honzou), ilustrátorem (Petrou) a historikem (Alešem)

Varianty

Naší vizí je vyrobit časovou osu ve dvou provedeních.

Plakát - vytištěný v profesionální tiskárně na kvalitní papír. Stačí jednoduše nalepit na zeď vedle postele nebo kamkoliv jinam, kde ho bude mít dítě stále na očích. 

Magnetická nástěnka - dle našeho názoru naprosto skvělá pomůcka. Jedná se v podstatě o magnetickou fólii, která je samolepicí a dá se nalepit blízko pracovního prostoru. Skvěle na ní drží magnety a kromě prvotního vzdělávacího účelu plní i funkci nástěnky. 

 

Souhrn

Časová osa české historie

obsah: 40 letopočtů české historie

zpracování: magnetická nástěnka/plakát

rozměry: 90x31 cm

 

Děkujeme všem Startovačům za podporu projektu! 

Máte otázky? Napište nám do diskuze níže.

 

Laura & Honza

Co si o tomto projektu myslíte?