20180103_094609.jpg

Čáry máry ententýky poletíme ..... Umění

Divadelní představení Ententýky a Endele Vendele pomáhá českým dětem v zahraničí nezapomínat na rodný jazyk.

Čáry máry ententýky poletíme .....

Hezký den, přátelé.

Pomozte nám doletět k českým dětem žijící  v Americe.

 

Tři čeští herci Radka, Pepa a Martin navštěvují  české děti ve Školách bez hranic, kde dětem i rodičům hrají  představení s vysokou uměleckou úrovní. Představení Ententýky a Endele vendele režiséra a hudebního skladatele Pavla Jurkoviče zábavnou formou ukazují krásy českého jazyka pomocí básní, pohádek, písniček a říkadel. Představení pomáhají rozvíjet dětskou fantazii, hudební cítění a rozšiřovat slovní zásobu.  Od 26. dubna do 8.5. připravujeme představení pro české děti v USA. Endele vendele odehrajeme v českých školách v San Franciscu, Portlandu, Durhamu, Chicagu a Pittsburghu.

seříznuti foto 2.jpg

České děti v zahraničí se učí pády i poslední Přemyslovce.

České školy v zahraničí jsou základní hybnou silou toho, aby za 20 let nějací Češi v zahraničí byli. Do Českých škol bez hranic  se děti každý týden chodí učit česky, povídat si o České republice, hrát stejné hry jako jejich čeští vrstevníci, slavit stejné svátky a dívat se na stejné pohádky. Rozdíl je jen v tom, že vyučování probíhá jen jeden den v týdnu a do školy se musí v době, kdy mají spolužáci volno. Podobných škol je po celém světě téměř sto, osm z nich má pak status České školy bez hranic, jejich vzdělání tedy uznává i Česká republika. 

V minulosti jsme navštívili české děti ve Školách bez hranic v USA (např. ve Washingtonu, New Yorku, Bostonu, San Diegu, Los Angeles atd.), v Bruselu, Lucemburku, Ženevě, Berlíně, Curychu, Paříži, Basileji, Drážďanech, Londýně, Manchesteru, Birminghamu, ve Vídni. Před Vánoci 2016 jsme hráli představeni v Dubaji.

Představení Ententýky a Endele vendele hrajeme i doma a to dětem z dětských domovů, nemocnic, mateřských a základních škol.

17309049_409624472730726_8211317373483299544_n.jpg

 

Umělecké sny jsou vždycky větší než rozpočet, snění je na umění sympatické a radost marketingu je tyto sny plnit. Peníze, které by představy kumštýřů uvedly v život, se ale shánějí čím dál obtížněji. Kultura na rozdíl od sportu nemůže obdarovat reklamou kostým Hamleta, jako hokejového brankáře ani oblepit bannery dekoraci Labutího jezera, i když se taky může odehrávat na ledě. 

Proto si dovolujeme Vás oslovit s žádostí o finance na zakoupení letenky pro jednoho z herců představení. Pro dva už letenky máme.  Ovšem představení hrají tři. Dva bez třetího odletět nemohou. Natož hrát.

 DĚKUJEME 

 

Poděkování z předcházejících představení v Americe"

Pittsburgh: „Divadlo se moc povedlo, vystoupení Ententýky bylo jedinečné!“

 Vancouver: "Výjimečné představení pro děti československých krajanů. Dítěti, které se učí jazyk svých otců a matek v zahraničí, nelze již nabídnout lepši metodickou pomůcku než zažít ten jazyk při zpěvu, pohybu, rýmováni, a to vše v přirozeném podání plném představivosti, estetiky, úcty k            tradici a úchvatné herecké a umělecké profesionality.” V roztomilém představení jednoho sobotního odpoledne ve Vancouveru nám s lehkostí připomněli dějiny literatury pro děti……od Červené Karkulky, přes Pejska a Kočičku, co žili spolu, Nerudu i Křemílka. Poděkováni a uznáni spisovateli a hercům, kteří dali tohle kouzelné představení dohromady.”

San Diego: „Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na další!“

 

 

 

Vybráno25 400 Kč(102 %)

102 %
25 000 Kčpožadováno
50startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuDivadelní projekt pro děti

Odměny

100 KčHřejivý pocit a poděkování na FB

Budete mít hřejivý pocit, že jste pomohli dětem k radosti a pohodě. Poděkujeme Vám na FB stránkách Pomáháme plnit dětská přání, Lidé si pomáhají a FB skupině Děti jsou naše minulost, kde Vás uvidí mnoho lidí.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčUnikátní placka projektu

Získejte unikátní placku, na které bude napsáno, že jste přispěli na pomoc Divadelního projektu pro děti, který pomáhá plnit dětská přání. Placku si můžete vyzvednout osobně , nebo vám ji zašleme až k Vám domů. Kamkoliv přijdete, tak se s ní budete moci chlubit. Budete mít hřejivý pocit, že pomáháte dětem, které jsou naše budoucnost.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčCertifikát podpory a pomoci - zarámovaný

Získejte hřejivý pocit, že jste pomohli Divadelnímu projektu pro děti, který pomáhá plnit dětská přání a od nás dostáváte zarámovaný certifikát za podporu a pomoc Divadelního projektu pro děti, Certifikát si můžete vyzvednout osobně nebo ho zašleme až k vám domů. Pověsíte si certifikát doma, v kanceláři, hospodě a budete se moci s ním chlubit před ostatními.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčVelký plakát s věnováním

Získejte velký plakát s věnováním a autogramy herců Radky, Martina a Pepíka. Budete mít hřejivý pocit, že pomáháte dětem, které jsou naše budoucnost.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčVstupenku na představení v divadle Radar

Získejte vstupenku na libovolné představení v divadle Radar, Praha 7. Podíváte se na komedii nebo drama. Budete mít hřejivý pocit, že pomáháte dětem, které jsou naše budoucnost.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

700 KčPlakát + certifikát

Získejte certifikát za podporu a pomoc Divadelního projektu pro děti a k tomu ještě velký plakát s věnováním a autogramy herců Radky, Martina a Pepíka. Certifikát i plakát si můžete vyzvednout osobně nebo ho zašleme až k vám domů. Pověsíte si certifikát i plakát můžete doma, v kanceláři, hospodě a budete se moci s ním chlubit před ostatními.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

900 KčDvě vstupenky Divadlo Radar + překvapení

Získejte dvě vstupenky na libovolné představení v divadle Radara, Praha 7. Podíváte se na komedii nebo drama a navíc ochutnáte kávičku, nebo čaj v Rabaru. Vstupenky si vyzvednete na divadle před Vámi vybraným představením. Budete mít hřejivý pocit, že pomáháte dětem, které jsou naše budoucnost.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčTří oříšky...

Vyberte si tři oříšky (reklamní dárky s logem projektu). Na výběr máte z nabídky: hrneček, tričko, přívěšek, deštník, propiska, placka. Nabídku Vám zašleme emailem a pak si oříšky(dárky) vyzvednete osobně nebo vám je zašleme až k Vám domů. Budete mít hřejivý pocit, že pomáháte dětem, které jsou naše budoucnost.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 Kč5 měsíční kurz plavání pro jedno děti

Vyberte si 5. měsíční plavecký kurz pro jedno děti v několika bazénech v Praze. V naší nabídce naleznete speciální kurzy ploutvování, aquabely a aquaaerobiku, posilování ve vodě, vodní polo, těhotenské plavání a cvičení, šnorchlování a další. Budete mít hřejivý pocit, že pomáháte dětem, které jsou naše budoucnost.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 Kč4 vstupenky na představení v Radaru s překvapením

Vyberte si libovolné představení v divadle Radar a přijďte se ve čtyřech nechat pobavit. Navíc si každý z Vás odnese reklamní dárek s logem projektu a ochutnáte kávičku, nebo čaj v Rabaru. Skvělé menu pro skvělou partu přátel. Budete mít hřejivý pocit, že pomáháte dětem, které jsou naše budoucnost.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčPŘEDSTAVENÍ ENTENTÝKY jen pro Vás

Jen pro Vás a vámi oslovené diváky zahrajeme naši inscenaci s maximálním nasazením. Teď už záleží jen na domluvě termínu a místa. Potřebujeme jen čistou hrací plochu velikosti 4 x 6 m. Počet diváků obvykle do 80.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

15 000 KčHlavní partner představení v Americe

Přispějte 15 000 Kč a oficiálně se stáváš jediným HLAVNÍM PARTNEREM představení v Americe. Získáváš reklamní dárky s logem, natočíme Vám videopozdrav z představení! Samozřejmě Vaše jméno se objeví webu i sociálních sítích! Získáváte představení Ententýky jen pro vás nebo 4 vstupenky na představení v Radaru s překvapením.

Očekávané doručení odměny: květen 2018

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná