Čáry máry ententýky poletíme ..... - crowfunding kampaň

Čáry máry ententýky poletíme .....

Divadelní představení Ententýky a Endele Vendele pomáhá českým dětem v zahraničí nezapomínat na rodný jazyk.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Hezký den, přátelé.

Pomozte nám doletět k českým dětem žijící  v Americe.

 

Tři čeští herci Radka, Pepa a Martin navštěvují  české děti ve Školách bez hranic, kde dětem i rodičům hrají  představení s vysokou uměleckou úrovní. Představení Ententýky a Endele vendele režiséra a hudebního skladatele Pavla Jurkoviče zábavnou formou ukazují krásy českého jazyka pomocí básní, pohádek, písniček a říkadel. Představení pomáhají rozvíjet dětskou fantazii, hudební cítění a rozšiřovat slovní zásobu.  Od 26. dubna do 8.5. připravujeme představení pro české děti v USA. Endele vendele odehrajeme v českých školách v San Franciscu, Portlandu, Durhamu, Chicagu a Pittsburghu.

seříznuti foto 2.jpg

České děti v zahraničí se učí pády i poslední Přemyslovce.

České školy v zahraničí jsou základní hybnou silou toho, aby za 20 let nějací Češi v zahraničí byli. Do Českých škol bez hranic  se děti každý týden chodí učit česky, povídat si o České republice, hrát stejné hry jako jejich čeští vrstevníci, slavit stejné svátky a dívat se na stejné pohádky. Rozdíl je jen v tom, že vyučování probíhá jen jeden den v týdnu a do školy se musí v době, kdy mají spolužáci volno. Podobných škol je po celém světě téměř sto, osm z nich má pak status České školy bez hranic, jejich vzdělání tedy uznává i Česká republika. 

V minulosti jsme navštívili české děti ve Školách bez hranic v USA (např. ve Washingtonu, New Yorku, Bostonu, San Diegu, Los Angeles atd.), v Bruselu, Lucemburku, Ženevě, Berlíně, Curychu, Paříži, Basileji, Drážďanech, Londýně, Manchesteru, Birminghamu, ve Vídni. Před Vánoci 2016 jsme hráli představeni v Dubaji.

Představení Ententýky a Endele vendele hrajeme i doma a to dětem z dětských domovů, nemocnic, mateřských a základních škol.

17309049_409624472730726_8211317373483299544_n.jpg

 

Umělecké sny jsou vždycky větší než rozpočet, snění je na umění sympatické a radost marketingu je tyto sny plnit. Peníze, které by představy kumštýřů uvedly v život, se ale shánějí čím dál obtížněji. Kultura na rozdíl od sportu nemůže obdarovat reklamou kostým Hamleta, jako hokejového brankáře ani oblepit bannery dekoraci Labutího jezera, i když se taky může odehrávat na ledě. 

Proto si dovolujeme Vás oslovit s žádostí o finance na zakoupení letenky pro jednoho z herců představení. Pro dva už letenky máme.  Ovšem představení hrají tři. Dva bez třetího odletět nemohou. Natož hrát.

 DĚKUJEME 

 

Poděkování z předcházejících představení v Americe"

Pittsburgh: „Divadlo se moc povedlo, vystoupení Ententýky bylo jedinečné!“

 Vancouver: "Výjimečné představení pro děti československých krajanů. Dítěti, které se učí jazyk svých otců a matek v zahraničí, nelze již nabídnout lepši metodickou pomůcku než zažít ten jazyk při zpěvu, pohybu, rýmováni, a to vše v přirozeném podání plném představivosti, estetiky, úcty k            tradici a úchvatné herecké a umělecké profesionality.” V roztomilém představení jednoho sobotního odpoledne ve Vancouveru nám s lehkostí připomněli dějiny literatury pro děti……od Červené Karkulky, přes Pejska a Kočičku, co žili spolu, Nerudu i Křemílka. Poděkováni a uznáni spisovateli a hercům, kteří dali tohle kouzelné představení dohromady.”

San Diego: „Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na další!“

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?