Čarovánky - kniha pro děti i dospělé - crowfunding kampaň

Čarovánky - kniha pro děti i dospělé

Kdo si jako malý nehrál v lese a nemiloval pohádky? Čarovánky vezmou vás i vaše děti na cestu do kouzelné říše, kde se může stát opravdu cokoliv...

Knihy
Čarovánky - kniha pro děti i dospělé

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Novou knihou, která už nechce ležet v šuplíku a která chce vidět, co vše je možné v naší člověčí říší, je kniha Čarovánky. Příběhy, pohádky pro děti, ovšem také pro dospělé, kteří v sobě stále dokážou najít dětskou duši. Na konci každého příběhu je malé ponaučení nebo myšlenka k zamyšlení. Děti zde mohou najít odpovědi na mnohdy všetečné, přesto zajímavé otázky, dospělí mohou v příbězích spatřit určitá podobenství, například otázku milostného trojúhelníku, rozvod rodičů nebo ztrátu blízké osoby. Každá pohádka, každý příběh vypráví o tom, co žije každý z nás dnes a denně. Každý příběh je protkán kouzly, která se mohou stát každému z nás, klidně právě tady a teď...

Ukázka z knihy

Všechny zde přiložené ukázky pochází z jednoho výtisku knihy, který byl vytvořen pro mou babičku k 70. narozeninám, protože je učitelkou ve školce, k dětem má velmi blízko a právě ona mě už od malička podporuje a donekonečna si nechává vyprávět mé příběhy a pohádky.

Následné vydání knihy by mělo být obdobné, ovšem s profesionální úpravou a sazbou. Ilustrace do knihy jsem chtěla nechat nakreslit profesionálního ilustrátora, předkreslila jsem tedy obrázky, jak by asi měly tyto ilustrace vypadat, nakonec v knize zůstaly mé obrázky a začaly si zde žít vlastním životem. Vdechly příběhům víc života, daly jim jakýsi uchopitelný tvar a vůni. Už není možné je oddělit, a tak zůstávají dál.

Kniha Čarovánky má zhruba 125 stran, tvrdou vazbu, velikost knihy je A5, součástí knihy je 13 kapitol, z nichž názvy pohádek jsou například tyto:

Jak vypadá duše víly

Doktor, který opravoval všechna srdce

Kde končí světlo aneb co se opravdu schovává ve tmě

Múza, která pořád jenom spala

V poslední třinácté kapitole zbývá několik prázdných stran, které si každý z vás může dopsat sám. Každý z nás má totiž zajímavý příběh, který se může jevit jako pohádka, obejvují se v něm kouzla nebo je prostě jen tak neuvěřitelný, že si zaslouží být napsán.

Z přebalu knihy:

Anotace knihy

Ukázka z knihy - pohádka Jezinky se umí také zakoukat

"Jezinky jsou něco jako víly, ale o mnoho víc zlobivější, copatější a divočejší. Málokdy je jezinka vidět, protože utíká nebo tančí lesem tak divoce, že to vypadá spíš jen jako mihnutí stínu. Občas se ale stane, že vás při svém tanci jezinka zatahá za vlasy nebo nastrčí svou nožku o kterou můžete v lese zakopnout. A když pak spadnete – Jémine! To se tuze nasměje!

Už od té doby, co stromy byly tak malinké, že se schovaly pod mechové kopečky se jezinky kamarádí s hejkaly. Možná právě proto, že spolu vyvádějí různé neplechy. Dokonce spolu pořádají večerní tanečky a válení se ve sladké trávě na paloučku. Občas sedí u malého ohýnku a vyprávějí si navzájem strašidelné příběhy.

Naposledy všechny vystrašil ten o tajemném pánovi ze zámku Smolíčkovi a jeho kouzelném bílém jelenovi, který chtěl jezinkám určitě nějak ublížit. Při takovém povídání se všechny jezinky moc bojí a všechny do jedné strachem piští. A pak se jim hejkalové náramně smějí.

„Ne, já už nechci poslouchat strašidelné povídačky!“ zvedne se jednou od ohně malá a kudrnatá jezinka, které všichni ostatní říkají Cácorka. „Jen si hezky sedni a poslouchej, abys věděla, že se nesmí chodit na konec lesa, protože právě tam straší!“ zašeptá jí nejlepší kamarádka Báchorka sedící vedle.

Cácorka chvilku přemýšlí a pak si sedne zpátky k ohni, ale stejně si myslí svoje. Na strašidelné povídačky moc nevěří a procházka na konec lesa ji tuze láká. Slyšela, jak si skřítci u studánky povídali, že právě na konci lesa je tráva zelenější a sladší, že borůvky a maliny jsou tam velké skoro jako celý hrneček a hlavně, že se tam dá najít spoustu pokladů, které tam zakopali lesní čarodějové..."
 Jezinky se umí také zakoukat

Vydání knihy

Kniha bude vydána do konce roku 2019, po vybrání potřebné hotovosti. Bude vybrána soukromým nakladatelstvím, po domluvě například nakladatelstvím Epika, které vydalo básničkou sbírku. Od tohoto nakladatelství byla učiněna také kalkulace, které odpovídá výše zmíněná cena. Kniha by měla být převedena také do elektronické podoby. 

Bonus

Mým velkým snem je zinteraktivnění knihy. Ke knize bude tedy možné pořídit čarovné předměty z lesa, například Kouzelné korálky bludiček, které vždy přivedou domů, Nástroj k opravení srdcí z člověčí říše nebo Speciální lektvar pro smích a radost od lesní divoženky. 

Další pohádka

A nezapomeňte - kniha je určená všem, kteří ví, že kouzla a čáry jsou na světě odpradávna a ještě dlouhatánskou dobu budou. Neváhejte tak udělat první krok k tomu pozvat si do života kouzla i vy...

Co si o tomto projektu myslíte?