Čaroděj Výproděj: vydání debutového CD - crowfunding kampaň

Čaroděj Výproděj: vydání debutového CD

Vypusťte Trapné ticho do světa!

Hudba
Čaroděj Výproděj: vydání debutového CD

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

diky_3.jpg

Kdo to je?

Čaroděj Výproděj je hudební projekt plzeňsko-pražské autorské dvojice Pavla Kielbergera a Jana Vítů, kterou letos v dubnu spojila společná láska k absurdní poetice nákupních center, výprodejů, teleshoppingů, televizních reklam, realitních makléřů, podivných slizkých věcí a prapodivných výdobytků postmoderní společnosti třetího věku všeobecně.

Původně pouliční akustické duo klarinet - ukulele se na připravovaném debutovém albu Trapné ticho proměnilo v tvůrce fiktivního rozhlasového pořadu, v němž se mísí komediální písničky se skrytými reklamami, dotazy diváků, živým apokalyptickým zpravodajstvím a rozhovory škodolibého moderátora s poťouchlými hudebními hosty.

Proč to je?

Už delší čas se tématem rádií, komerce a reklam intenzivně bavíme a narůstala v nás neodolatelná touha natočit o tom konceptuální albumDovolili jsme si proto upustit tento tvůrčí přetlak a dvě svá alterega jsme vložili do sofistikovaného příběhu, kde tito dva hrdinové bojují za nás všechny s mediálním zlem, které dnes a denně buší na bránu lidských duší a svrhává do pekel a zapomenutí poslední zbytky kvalitního veřejnoprávního vysílání.

Název alba vyplynul v podstatě sám – trapné ticho se ozývá po většině vtipů našich "oblíbených" rozhlasových i festivalových moderátorů a jako červená nit se prolíná i naším albem.

Vyprodej_01.jpg

Jak to zní?

Ve dvou lidech jsme osedlali syntezátory, svépomocné obří sbory, dalších jedenáct hudebních nástrojů, perkuse, beatbox a rap. Vše jsme natočili během čtrnácti dnů v improvizovaném studiu v podkroví naší oblíbené fary v Domaslavi v západních Čechách. Nahrávky dalších kousků celkové skládačky vznikly v Praze, Chrástu a Holostřevech.

Následné efekty a dva měsíce trvající manipulace se zvukovými stopami byly provedeny za přítomnosti státního dozoru a notáře. Ukulelové brnky se topí v bujabéze kytarových efektů, létající klarinet plachtí nad synthpopovým beatem a hlas zhrzené paní se šine tržištěm. Přestože na albu budete mít možnost slyšet již uvedený bohatý nástrojový itinerář, pozvali jsme si jediného hosta, a to našeho kamaráda houslistu Michala Žáka z Lidové muziky z Chrástu.

Poslechněte si pár ukázek z téměř hotového alba!

Co podpořím?

Pokud náš projekt podpoříte, pomůžete naší kapele překročit další milník na cestě k profesionalitě a vydat album v opravdové továrně, díky čemuž obdržíte cédéčko v mnohem krásnějším obalu z recyklovatelného kartonu s designovým bookletem, které nás všechny bude těšit po mnoho let. Budeme pokračovat nejen v hraní na ulicích českých měst, ale umožní nám to i vyrazit na cestu po Evropě a oblažit tak naší kulturou zatím neoblažené lidstvo a národy.

Co naopak svým přispěním nepodpoříte: zlý a tlustý Ochranný svaz autorský (budeme rádi, když se naše hudba bude šířit mezi dobrými lidmi – na albu bude uvedeno, že kopírování, půjčování a sdílení je vřele doporučeno a vítáno), mafiánské vydavatelské společnosti (album vydáme sami – díky vám), a v neposlední řadě rozhlasový průmysl – tohle v žádném rádiu neuslyšíte.

Zde pár momentek z natáčení:

Kdy už to bude?

Cédéčka (ze všech odměn) určitě stihneme rozeslat ještě před Vánoci! Máte tak možnost darovat je kamarádům, známým i sami sobě jako dárek. Ostatní odměny (koláže z reklamních letáků, vytvořené písničky a fiktivní televizní reklamy) budou postupně vznikat po Novém roce, komentované prohlídky v nákupním vozíku a koncerty pak jsou možné po domluvě kdykoliv.

Vyprodej_03.jpg

Takže...

Cédéčko je natočené a smíchané, obal a booklet jsou připraveny k tisku. A teď už jenom... ehm... (trapné ticho) ...sehnat peníze na jeho vydání. Zveme vás tímto k účasti na dobrodružství vzniku tohoto oslavného počinu! Věříme, že se – s vaším přispěním – stane společným důvodem k radosti nás všech!

Vyberte si z klasických i bláznivých odměn, moc se těšíme na jejich realizaci! Ale neváhejte – rozhodli jsme se album vydat v poměrně limitované edici. Po rozprodání už k mání nebude. Stejně tak jsou limitovány počtem i některé další odměny, a to proto, že si na nich chceme dát záležet.

A dobrá zpráva na závěr: pokud se vybere výrazně přes 100% cílové částky, můžete se těšit na vlastnoručně vyrobený videoklip k jedné z písní!

Vypusťte Trapné ticho do světa!

 

PS: Těšíme se na vaše komentáře! :)

Co si o tomto projektu myslíte?