Calvados - ostře vypálená satira Petra Jablonského - crowfunding kampaň

Calvados - ostře vypálená satira Petra Jablonského

Calvados je nový internetový pořad Petra Jablonského a Petra Smazala. Každých 14 dní v něm Petr Jablonský glosuje politické a společenské dění v ČR.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O Calvadosu v krátkosti…

Jak jste si jistě všimli ve videu nahoře – CALVADOS je ostře vypálená satirická show Petra Jablonského a Petra Smazala. Děláme ji doslova na koleni s pár přáteli. Nemáme štáb – ten zastává sám Petr Smazal. Točíme na starou techniku, kterou jsme našli doma v šuplíku. Snažíme se z toho ale udělat regulérní internetový pořad, který tu už dlouho nebyl. Nám osobně humor v TV chybí a satirický pořad typu „ČESKÁ SODA“ nebo „ZEMĚKOULE“ se prostě už na obrazovkách nevidí. My to chceme změnit. Pomůžete nám?

CO VZNIKNE -> Internetová satirická show CALVADOS + další formáty

KDY TO BUDE? -> Nový díl každých 14 dní. A to od února 2019 do června téhož roku.

 

Proč potřebujeme pomoc:

Do této doby jsme natáčeli svépomocí. Investovali jsme do toho mnoho času, peněz i úsilí. Chceme nabídnout regulérní internetovou show na úrovni ryzí televizní zábavy. V tento moment jsme už ale za hranicí toho, co dokážeme organizovat a delegovat ve dvou lidech. Víme, že potřebujeme pomoci s produkcí ale i se štábem. Kampaň na Startovači je pro budoucnost našeho pořadu tedy stěžejní.

 

V roce 2018 jsme svépomocí natočili pět epizod tohoto satirického pořadu. Můžete je zhlédnout níže! :) 

 

O tom, jak se pálí Calvados (bude to trochu delší, tak se pohodlně usaďte a otevřete si lahvinku něčeho ostřejšího)

Calvados vznikl jako projekt pár přátel, kteří předtím tvořili internetové skeče na kanále SMAZANÉ SKEČE (tento projekt regulérně také pokračuje - každou středu vychází nový skeč). Ve svém volném čase tvoříme internetovou zábavu, protože nás to baví a myslíme si, že humoru je jako šafránu a je potřeba tuto hozenou rukavici zdvihnout a dělat co nejvíc pro to, aby ho bylo zase víc a víc.

Calvados vychází každých 14 dní v pondělí odpoledne na našem youtube kanále + na Facebooku. Věnujeme se politickým a společenským událostem, které se za 14 dní v tom našem českém sadu urodí. Možná ale časem sebereme pár pikantních jablek i v zahraničí.

Aktuálně jsme na internet natočili 18 skečů na kanál SMAZANÉ SKEČE a tři regulérní díly pořadu CALVADOS. Hádáte správně. Znamená to pro nás 24/7 zápřah. Ale každý máme nějaké radosti. Někdo sbírá kartičky hokejistů a někdo si zase střílí z Andreje na Krymu. My jsme ten druhý případ.

Proč potřebujeme peníze? V průběhu čtvrt roku, co se tomu věnujeme, jsme neustále zvedali technickou kvalitu. Posoudit můžete sami na našich kanálech SMAZANÉ SKEČE a CALVADOS. Jenže naše snaha teď narazila na technické limity techniky, kterou disponujeme. Točíme na stařičký Canon 60D, máme stativ za pár stovek a zvuk točíme na mikrofon RODE za 2500,-. Je to dobré…ale my nechceme být dobří. Chceme být výborní a dávat ven produkt, který bude moci konkurovat profesionálním pořadům. K tomu chybí už jen krůček, a právě proto jsme tady. Na jaře navíc natáčíme náš první seriál. A bude to Western! Na to všechno se tu snažíme od vás sehnat prostředky! :) 

Vaše podpora, vaše peníze pro nás znamenají nejen pomoc v tomto směru, ale také tím dostaneme zpětnou vazbu, že to, co děláme, má smysl. My si to myslíme už teď, ale máme také své rodiny a ty by v dlouhodobém hledisku nemusely mít pro naše internetové zápolení pochopení. Je potřeba dokázat našim druhům a družkám, že děláme věc, která dělá lidem radost. Jako že jsme vlastně takoví „vyvolení samaritáni humoru“… No a navíc se chceme vyrovnat našim vzorům. Hádáte správně – jsou jimi např. i Monty Pythoni.

BARVU TRIČKA POLADÍME S KAŽDÝM ZVLÁŠŤ :) - DÁMSKÉ VARIANTY JSOU SAMOZŘEJMĚ TAKY MOŽNÉ! 

 

 

Na co přesně použijeme vaše peníze?

Nejlepší by asi bylo, kdybychom odjeli někam na Karibik a tam popíjeli rum ze železných zásob. Nic takového ale neuděláme. Máme jasný plán a víme, co potřebujeme, abychom mohli začít natáčet regulérní profi pořad, který rozesměje celou republiku.

Rádi bychom si vyčlenili nějaké peníze na schopnou produkční. Máme sice rádi adrenalin a shánět po kamarádech ordinace je vážně jako skočit bungee jumping, ale dřív nebo později z toho někomu z nás praskne cévka v mozku! :D Žena a k tomu ještě šikovná by přeci jen v tomto ohledu mohla výrazně pomoci.

Vylepšíme techniku - hlavně tu zvukovou. Technika poslouží všem našim projektům, které již existují, ale i projektům, které chystáme. V lednu se chystáme spouštět další zajímavé věci. Pokud bude kampaň extrémně úspěšná, určitě vám prozradíme alespoň část z nich. 

Naším cílem totiž není dělat jen jednotlivé pořady. Rádi bychom jednou vybudovali celou internetovou televizi zaměřenou na humor. Jasně, to je teď vysoký cíl, ale my si vždycky kladli vysoké cíle. To, že zasáhneme 800 000 lidí na Facebooku, pro nás bylo ještě před týdnem také nepředstavitelné. A dnes je to realita. Takže jednoho dne i ta naše internetová TV bude realita…

Říkáte si - za 100 000 vlastní televizi? Věříme, že můžeme náš cíl překonat. A pokud ne…tak to holt bude na nás. My se toho nebojíme! :) 

 

Andrej senior a Andrej junior jsou naší nejúspěšnější scénkou. Na Facebooku k dnešnímu dni organický zásah 800 000 lidí a z toho 400 000 zhlédnutí.

 

STANOVENÉ CÍLE                                                                                        

100 tisíc Kč: VYLEPŠENÍ OBRAZU
Uprgadujeme na GH5 a budeme mít mnohem lepší obraz. To je náš velký sen. Náš služebník a foťák Canon 60D sice drtí pěkné obrázky, ale už má osm let a je to na čipu znát. Někdy nás dokonce bohužel nechá ve štychu a záběry se z něj sypou poškozené. Občas problikává – což řešíme technickou vychytávkou – zapni/vypni. Je to sice punk a legrace, ale někdy kvůli tomu bohužel přijdou naši diváci o fakt pěkné záběry. A to nechceme. Nesnášíme kompromisy.

120 tisíc Kč: VYLEPŠÍME I ZVUK
Takový mikroporty by určitě neuškodily. Sami uznáte, že zvuk je naše nejpalčivější oblast. Jasně…zvedli jsme ho asi o sto padesát procent oproti začátku, ale náš mikrofon RODE má prostě svoje limity. Pusťte nějaký náš pořad svojí babičce, která už hůř slyší, a ona vás s tím pošle, víte kam…my chceme dělat radost i babičkám.

150 tisíc Kč: TO UŽ BUDEME HODNĚ PROFI PRODUKCE!
Budeme technicky samostatní a budeme moct plodit více zábavy. To je samozřejmě náš sen. Chceme to dělat pořádně a bez nervů. Umožní nám to navíc rozjet další projekty, které jsme zatím pozastavili, protože na ně prostě technicky a organizačně zatím nedosáhneme.

200 tisíc Kč: SPUSTÍME LIVE PROJEKTY
Máme připravené i projekty, které vyžadují profi ONLINE přenos. A neříkejte, že byste nechtěli zažít nějakou pořádnou srandu nebo talkshow live. My si myslíme, že to je budoucnost a pracujeme na tom, aby to bylo na úrovni. Tahle částka nám s tím může výrazně pomoci. Co by to znamenalo? Celkově by to urychlilo vznik nových live pořadů, které chystáme na příští rok.

250 tisíc Kč – VYTVOŘÍME WEB, KTERÝ BUDE SLUČOVAT VEŠKERÉ NAŠE PROJEKTY
Zní to asi divně, ale opravdu není v našich možnostech věnovat se webové prezentaci. Na sociálních sítích tráví Petr Smazal hodiny a hodiny času a poctivě odpovídá každému fanouškovi i hejtrovi. Web už ale prostě udělat nemůže. Přitom by to pro nás byl základ vytvoření našeho velkého snu – vlastní internetové televize.

300 tisíc Kč: BUDE TO PRO NÁS SIGNÁL, ŽE MŮŽEME PO PRÁZDNINÁCH POKRAČOVAT
Nelekejte se. My budeme pokračovat tak i tak, ale určitě se nám bude mnohem lépe plánovat, s čím bychom mohli vyjet na podzim. Čím doplníme naše skeče a Calvados. Pokud to bude znamenat, že budeme moci dělat druhou sérii Calvadosu, tak budeme hodně happy (jako dva grepy).

VÍC JAK 300 TISÍC KČ
Do jara spustíme vlastní internetovou TV zaměřenou na humor.
 
Co se stane, až vybereme peníze?

Kampaň na Startovači jsme spustili začátkem prosince a bude trvat 30 dnů. To znamená, že všichni budeme trávit vánoční pochutiny a budeme se probírat ze silvestrovské opičky. Vidíme to tak na týden volna před tím, než se pustíme do práce. Čeká nás jí opravdu hodně. Na jaro máme v plánu seriál a rádi bychom i nadále pracovali na projektu naší vlastní televize. Navíc bude po projevu Miloše Zemana, takže budeme mít práce víc než dost. Takže v lednu bychom nakoupili techniku a od února už by Calvados i Smazané skeče produkovaly supr čupr obsah i technicky.

Do jara bychom pak rádi spustili náš web, pokud nám to síly, finance a rodiny dovolí.


Kdo za projektem stojí?
Tváří, autorem a naším hlavním komikem je PETR JABLONSKÝ. Známý televizní bavič, imitátor a herec, který se rozhodl, že na internetu je to mnohem lepší a víc free než v TV. Proč? Zkuste v TV udělat to, co děláme my. Uvidíte, jak dlouho o tom s vámi budou jednat… :D

Petr Smazal – náš „robocop“. Píše scénáře, točí skeče, točí Calvados, obojí stříhá v licencované Premiéře, barví, stará se o sociální sítě (Youtube, Facebook, Instagram, Twitter). Vymýšlí nové formáty, podílí se na scénářích ke Calvadosu a byl to on, kdo vymyslel tenhle přísný název. Prý hlavně protože se jednou suprově ožral Calvadosem a od té doby má skvělé nápady. Je to všeuměl, workoholik, který to nemá v životě teď zrovna nejlehčí, a bylo by dobré mu trochu ulevit. PS: Všechnu grafiku taky dělá on – je autorem log všech pořadů, které děláme.

 Orest Šimpy – herec, zvukař a dabér. U nás nejen hraje, ale stará se i o produkci společně s Petrem Jablonským. Když si myslíte, že se nedá něco sehnat, tak to má Šimpy na půdě. Navíc nám mixuje zvuk, protože je to nejlepší zvukař v Plzni. :P

Tereza Danihlíková – naše dvorní herečka, která se stará často o rekvizity a líčení. Prostě u nás to nemá nikdo jednoduché. Navíc je obětavá a ráda hraje v zimě scény, kde musí být nahá. Naposledy nám napsala, že jestli jí ještě jednou něco podobného napíšeme, tak nás zabije.

Na projektu spolupracují herecky a marketingově i další jména. Pokud vás zajímá podrobně, kdo za tím vším stojí, budeme rádi, když navštívíte náš Facebook.

 

Děkujeme za pozornost i podporu. Pokud nás budete sdílet dál, pomůžete české satiře doslova ze záhrobí.

 

PETR a PETR

Co si o tomto projektu myslíte?