Bylinková farma a mýdlárna - crowfunding kampaň

Bylinková farma a mýdlárna

Bylinkomilovnice je značka, kterou jsem vytvořila v roce 2020. Je to značka NON TOXIC kosmetiky, domácích sirupů a marmelád.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Bylinkomilovnice je značka, kterou jsem vytvořila v roce 2020. Zabývám se výrobou NON TOXIC kosmetiky a domácími sirupy. Bylinkové farmě na okraji města Opavy, kterou zajišťuje bylinkové políčko, ale chybí ještě malá a tradiční mýdlárna, ve které by mohly vznikat naše výrobky a byly by oficiálně k prodeji. To je náš vytoužený cíl. Prostory máme, ale finance pro kompletní rekonstrukci těchto prostor tak, aby splňovaly nařízení a normy pro výrobnu kosmetiky nám stále schází, už jen tento malý krůček ke splnění naší vize...

Ráda bych vytvořila místo, kde by lidé načerpali skrze bylinky sílu a uvolnění. Místo, kde by si děti díky zvířatům vyzkoušely život na farmě. Místo, kde by kvalita byla na prvním místě. Místo, kde by pohoda a láska zvítězily. Spolu se schválenou provozovnou bych tak mohla nejen oficiálně a legálně provozovat mýdlárnu, ale také pořádat besedy a worhshopy. Workshop uprostřed levanudulového pole, kde se line ta typická uvolňující vůně, okolo poletující motýli, hřejivé slunce na obloze. To je dle mého názoru to správné prostředí. Pomůžeš mi toto místo vytvořit?

Kvalita je pro mne na prvním místě. Moje heslo, kterým se řídím stejně je "Co se děje v souladu s přírodou, není zlo", tyto slova pocházejí z úst slavného M. Aurelia, dodnes jsou často citována a mají své kouzlo. Mýdla vyrábím tradičním způsobem z tuků a louhu (není to žádná koupená hmota z krámu za pár korun, kterou bych rozpustila a do pár minut hotovo - ne, takto se kvalitní mýdlo nedělá!) buďto jde o proces výroby za studena a nebo za tepla, spojením tuků a louhu proběhne proces saponifikace a vznikne mýdlo.
Myšlenka NON TOXIC životního stylu je stále silnější nejen v ČR. Čím se odlišuji od ostatních? Vlastní produkcí surovin, ze kterých jsou mé výrobky vyráběny. To znamená, že si díky naší bylinkové farmě vytvářím suroviny pro výrobu NON TOXIC kosmetiky. Mám tak jistotu, že kvalita surovin je nejvyšší a přesně vím, jaký byl výrobní proces. Hydroláty, sušené bylinky, maceráty to vše je velmi důležitá součást nejen přírodních NON TOXIC mýdel, ale také kosmetiky. Ovšem, aby se taková kosmetika dostala k cílovému uživateli, je nutné ji nechat certifikovat a to není jak už jsem zmínila finančně snadný úkol.  

Nenabízím jen kosmetiku, nabízím i informace

Snažím se o mýdlovou osvětu, aby se lidé začali zajímat o složení kosmetiky a potravin. Protože lákavý obal a etiketa nemusí říkat o produktu všechno. Píšu blog a předávám svou filozofii dál. Vytvořila jsem kampaň na instagramu a facebooku #mydlovaosveta nebo #mydloodbylinkomilovnice, kde se snažím přidávat informace tak, aby tomu rozuměl každý - nejen chemici a odborníci v odvětví kosmetiky, ale hlavně, aby se i obyčejný člověk uměl vyznat ve složení kosmetiky.

 

A jaká je moje vize do budoucna? 

Chci bylinkovou farmu a mýdlárnu rozšířit také na farmu s ovečkami a kozami. Nabídku produktů tak obohatit o ovčí a kozí mléko a výrobky z něj. Mléko od kozích holek a  oveček, které žijí v bylinkové farmě na samotě za městem...Mňam. Farmu, kde lidé mohou načerpat pozitivní, klidnou a radostnou náladu s velkou dávkou energie. Místo kde si člověk příjde odpočinout, u toho ochutnat místní speciality či vyzkoušet přírodní kosmetiku. Útéci od ruchu ve městě a užít si vytouženou pohodu... to vše jen pár kroků od města. A to nemusí být pouhým snem či vizí, tohle může být díky tobě skutečností!

 

FOTOGALERIE 

      

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro ještě více fotografií, videí a aktuálním dění u nás navštivte náš INSTAGRAM :-)

Upozornění: Zakoupenou odměnu získáte jen v případě úspěšného projektu, kdy bude kosmetický produkt splňavat všechna kritéria výrobního procesu.

S pokorou, vděčností a láskou ♥
BylinkoMilovncie

 

Co si o tomto projektu myslíte?