Bulletcz - crowfunding kampaň

Bulletcz

Dobrodružné buskingové hudební turné umělce Hipoxe na střeše Fordu Transit, organizované pod záštitou cestovatelské organizace Svaz Naivního Trampingu

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

SVAZ NAIVNÍHO TRAMPINGU OPĚT V AKCI!

Než začneme se tu opět začneme literárně realizovat, myslíme si, že by bylo fér, říct na co vytěžené peníze půjdou. A proto tedy, veškeré vybrané peníze budou použity na nákup pohoných hmot do našeho dopravního prostředku. 

Zima byla dlouhá a dala Naivním Trampům dost času na to, vymyslet opět dostatečně nesmyslný nápad na letní dobrodružství. První vyřčené "pro" zvedlo ruce všem přítomným: letos už na ničem, co nedojede ani do Neratovic.

"Vám chybí vojna kluci." zakroutil hlavou můj děda po shlédnutí filmu "Slow and Furious 210", kde se v patnáctý minutě snažim opravit spojku Babetty půjčenou svářečkou. Nevím, jestli mi chybí vojna, ale další cesta rozhodně jo.

foto1.jpg

BUDE HŮŘ

Poté, co se členové Svazu Naivního Trampingu shodli, že na zbobování severní stěny Ká dvojky je ještě čas, ulyšeli jsme hudbu svého dobrého a stále odporně rozumného kamaráda Petera Mojzeše, uměleckým jménem Hipox. Ten coby houslista a mladý nadějný skladatel vydal oproti našim bakalářským pracím a složení osvěžovače na hajzl výrazně záživnější materiál. 

"Ty vole, je to fakt dobrý!" pokýval uznale hlavou logista Kekrt, čemuž ostatní Naivní Trampové sborově přitakali. "Tohle by si měli poslechnout všichni!" 

Je to tak. Hipoxova hudba je super! Tak proč ji ještě svět neslyšel? Svaz Naivního Trampingu k této smutné skutečnosti přistoupil radikálně a rozhodl se, že svou letošní cestu Hipoxově tvorbě zasvětí. A vzhledem k tomu, že jde o hudbu, tak jak jinak, než formou velkolepého evropského turné.

"Máte snad někdo stage a miliardy fanoušků?", zazněl pichlavý dotaz. Nemáme, ale protože jsme Svaz Naivního Trampingu, nějak si už poradíme. A tak jsme Hipoxovi koupili pódium. 

foto2.png

BULLETCZ: 11 ZEMÍ, 6000 KM

No...pódium... Za pár dní jsme koupili červenou dodávku Ford Transit. Interiér sice smrdí, jak kdyby tam někdo zdechnul, ale pravděpodobně se dokodrcá o pár kilometrů dál, než Babetta 210. Ta oproti Transitovi taky nemá střechu, na kterou by Hipox vylezl a před publikem zafidlal nějakou pořádnou pecku.

A fanoušky vezmeme kde?", přidal se další hlas. I tenhle oříšek svazáci rozlouskli. Doženeme zkrátka lidi k tomu, aby se fanouškama stali ať chtěj nebo ne. Jak? To už vymyslíme cestou, kterou nejnaivnější z nás naměřil v Mapy.cz. Na 14 dní cesty mu vyšla stejná vzdálenost, za kterou bysme z Václaváku dojeli asi tak do půlky Číny.

foto3.png

JAKO VÁŽNĚ?

I s prakticky utrženym kolem se dá zdolat půlka republiky, tak proč ne tohle? Během letošního července projede Svaz Naivního Trampingu v přestrojení za fiktivní produkční společnost 11 zemí a urazí bezmála 6000 km. To je výrazně dál, než do Světlé nad Sázavou. Na střeše dodávky Ford Transit, přezdívané "Dodynka" uskuteční celoevropské buskingové tour zvané "Bulletcz" doposud nedoceněného hudebníka Hipoxe, kterého by podle nás měl znát svět. Koncertovat bude všude. Kde všude? To už se nechte překvapit. 

foto4.jpg

Hrát na ulici dovede každej. Když jsi ale Naivní Tramp, možnosti jsou rázem zběsilá paleta, tvořená nejšílenějšími nápady, které tě v noci budí ze spaní. Tahle cesta si dala za cíl vynést skvělého hudebníka a fajn kluka do světel reflektorů. My svazáci úderem chodidla do pedálu našeho pojízdného jeviště stvrzujeme, že pro to uděláme maximum. Proto veškerá finanční podpora, kterou skrze tento projekt získáme tak tohle turné podpoří.

Expediční tým

Hipox

Hipox hraje na housle a dovede na ně zahrát všechno. Ať už jde o Dvořáka, Chopina, nebo bučící krávu na poli. Hipox je zatím neznámá star z galaxie extrémních brikulí, která po během Bulletcz turné přeroste do rozměrů neutronový hvězdy.

Alexandr Sedláček

Velitel posádky s talentem na krizový management a především velkolepost, takže i když připluješ na hipsterama okupovanou náplavku na palubě voru z PETek, obratem vzbudíš dojem prvního americkýho tanku na plzeňskym náměstí.

Petr Kašík

Kdysi jsme tenhle exemplář našli na fakultních schodech, kde si pět minut před zkouškou z fyziky opakoval vzorečky. Jsme rádi, že si nezapamatoval ani jeden, jelikož by mu pak v palici profesionálního naivního trampa zbytečně zabíraly místo, využitelné na výrazně potřebnější záležitosti.

Adam Křeček

Adamovou předností je nejen vykutálený mozek vysoce inspirativního hovada, ale především jeho pracka rozměrů zdymadla na Labi, kterou pohotově dotáhne libovolnej povolenej šroub Fordu Transit.

Lukáš Kekrt

V osobním životě nepříliš praktická osoba, která však v případě pohotovosti dovede vyřešit široké spektrum absurdních situací, jako doprava dvou set petláhví v sedle Babetty 210, nebo ukotvení plachty do paluby plastového voru.

Dodynka

Náš povoz a pojízdné pódium zároveň. Dodynka značky Ford Transit sice smrdí, jak kdyby v ní zdechlo tak dvacet krys i původní majitel, technickými parametry je ovšem "v topu". Hever s sebou nebereme, protože by jen zbytečně překážel.

Jak tahle cesta dopadne? 

To uvidíš v prosinci na premiéře dalšího svazáckýho bijáku.

Děkujeme za Tvoji podporu!

Svaz Naivního Trampingu a Peter Mojzeš alias Hipox.

Co si o tomto projektu myslíte?