Budu máma! - crowfunding kampaň

Budu máma!

Kniha je mým původně soukromým těhotenským deníkem od úplněho počátku těhotenství až po samotný porod. Bez cenzury.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jste těhotná či máte ve svém okolí nějakou kamarádku Dva v jednom?

Jste maminkou či teprve děti plánujete?

Chcete si zavzpomínat na svoje depky, kila navíc, oteklé kotníky, pupínky a blivnostavy v období, kdy vám v bříšku rostl nový člen rodiny?

Chcete si přečíst, co vás v těhotenství asi tak může čekat, případně se se svou situací ztotožnit, nebo tuto možnost dopřát vašim známým či třeba umožnit vaší drahé polovičce nahlédnout do ženské hlavy v období těhotenství?

...

Nejde totiž o klasickou knihu....

...

Jednotlivé zápisy z mých „těhotných dnů“ jsem původně psala na svůj blog www.moderni-mama.cz do speciální rubriky Budu máma! Přišel však nápad články sjednotit a vytvořit knihu. Takovou, která bude odrážet realitu.

Tento můj těhotenský deník jsem poctivě sepisovala celých devět měsíců a zaznamenávala v něm detailní pocity jak psychické, tak fyzické. Doplnila jsem ji o fotografie rostoucího bříška a několik tipů, co se týče například základní výbavičky.

Kniha má díky humorné formě pomoci těhotným ženám překonat toto náročné období. Pomoci maminkám zavzpomínat si na chvíle s bříškem a dámám, které miminko plánují, ukázat, jak asi takové těhotenství může vypadat.

Dnešní doba je plná iluzí. Proto jsem se rozhodla rozbít ty idylické představy a vyrukovat na povrch s tím, co se děje s tělem i mozkem, když vám v bříšku roste nový člen rodiny. Tak, jak to opravdu bylo. Bez cenzury.

Specifikace knihy:

Vazba: Měkká

Počet stran: 166

Formát: 148x210 mm

UKÁZKA:

„Tak maminko, tady vidíte, že miminko žije, vypadá zdravě, vše vypadá zcela v pořádku. Tak a tady máme stehýnka, tady jsou ručičky, a hele, teď se tadyta pohnula…, a tady čelíčko, profil toho obličeje…“

A já jsem se jen smála a utírala slzy. Bylo to tak maličké a přesto tak veliké. 5 centimetrů! Ještě nedávno tam pan doktor neviděl nic a dneska tady koukám na svoje živé roztomilé miminko!

„Pane doktore, musím se zeptat… Vidíme tam nějakýho toho pinďu?“ nemohla jsem si pomoci, ale když už jsem viděla, jak je miminko velké, zkusila jsem štěstí.

„Jej, to po mně chcete hodně, teda… Ale fakt to chcete vědět? Bez záruky, jo?“

„Jo, povídejte!“ oči a tváře mi hořely nedočkavostí.

Tato knížka není vhodná jen pro ženy. Může si jí přečíst klidně budoucí tatínek, aby věděl, co jeho druhá polovička asi tak právě prožívá. Co se to s ní děje, jaké má pocity a jak to celé snáší. Podpořte její vydání a přispějte.

Vaše příspěvky nepodpoří jen vydání této knihy, ale 5 % z vybrané sumy připadne projektu www.fandimamam.cz, který se zaměřuje na podporu maminek samoživitelek.

PODĚKOVÁNÍ

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se postarali o to, že kniha se mohla nějakým způsobem realizovat. Prvotně svému příteli Tomášovi, který se mnou celé těhotenství ve zdraví přežil, dále rozhodně své mamince, která mě vždycky ve všem podporovala a odmala učila jít si za svými sny. Velmi důležitou osobou je taktéž moje kamarádka Simča, která byla věrnou čtenářkou mých článků a právě jí napadlo dát je všechny dohromady a vytvořit z nich knihu. A především všem mým čtenářům, kterých zatím není moc, ale věrně a poctivě jste četli každý můj zápis a poctivě sledovali celý můj foto příběh na instagramu. Díky vám všem mám tu možnost teď vypustit do světa část sebe. Děkuji! Moc moc moc!

 

Co si o tomto projektu myslíte?