BUĎ HRDINA - projekt na prevenci šikany - crowfunding kampaň

BUĎ HRDINA - projekt na prevenci šikany

Pomozte nám vybrat peníze na natočení sérii 3 spotů o šikaně - chceme, aby ji děti uměly rozpoznat a nebály se ji řešit!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Buď hrdina! Projekt prevence proti dětské šikaně

Pomoc šikanovaným dětem je nesmírně důležitá. Bohužel se s šikanou, jako tým profesionálů z tísňové linky Cesta z krize setkáváme denně. Proto jsme se rozhodli o tomto problému natočit sérii třech krátkých videí (stopáž 3-4 minuty). Našim cílem je rozšířit povědomí o šikaně, a hlavně vnuknout dětem základní představu, jak se zachovat, pokud by se jim něco podobného přihodilo.

V rámci projektu jsme se spojili s provozovatelem školních dotykových nástěnek ÁMOS vision, které jsou umístěné na více než stovce českých škol v 80 městech. Naše spoty se na těchto digitálních nástěnkách budou promítat, a tak se rychle dostanou k tisícům žáků a studentů napříč celým Českem a současně budou školám k dispozici pro využití přímo ve výuce. V neposlední řadě budeme videa aktivně šířit na sociálních sítích.

Abychom mohli spoty natočit, potřebujeme finanční podporu. Ať už na půjčení vybavení, lidi nebo na propagaci, to vše něco stojí. Přispějte prosím na projekt Buď hrdina, který pomůže ochránit mnoho dětí.

Témata spotů projektu Buď hrdina

Spot 1
První spot zaměříme na děti, které se nějakým způsobem liší od ostatních, a proto se staly obětí šikany
– ať už mají jinou barvu pleti, pochází z odlišných rodinných poměrů, nebo trpí nemocí či hendikepem. Tyto děti nám sdělí svou zkušenost a zároveň svým příběhem ukážou ostatním, že i přes svou odlišnost šikana rozhodně není standardním chováním. V rámci spotu budeme propagovat i bezplatnou linku 116 000, která pomáhá rodinám a dětem najít východisko ze situací, které momentálně nejsou schopni zvládat sami.

Spot 2
Druhé video zaměříme na offline šikanu, tedy zlomyslné chování k druhým v reálném světě. Ukážeme dětem, jak taková šikana vypadá v praxi a jak se jí bránit.

Spot 3
V posledním spotu poukážeme na nebezpečí online šikany, tedy nebezpečného obtěžování a týrání pomocí informačních technologií – mobilních telefonů, sociálních sítí a internetu obecně. Budeme mluvit o kyberšikaně, manipulaci s fotografiemi (
upravování a následné zveřejňování s cílem poškodit druhého) a o možných nebezpečných následcích.

Náklady na celý projekt jsou 150 000 Kč
Touto sumou pokryjeme výlohy na výrobu spotů, tedy realizační tým, herce a vybavení. Vysílání na dotykových školních nástěnkách jsme získali od týmu ÁMOS vision v rámci podpory projektu zdarma. Děkujeme moc za každý příspěvek, díky kterému série osvětových videí vznikne!

Pokud se cílová částka nevybere, peníze vám vrátíme zpět v plné výši.

Ukázka spotu z produkce

Podaří-li se nám peníze nashromáždit, srdečně vás pozveme na slavnostní premiéru natočených spotů. Kdybyste se chtěli zeptat na jakékoli informace o naší organizaci Cesta z krize, vidět práci produkčního týmu či poznat konkrétní tváře, které za tímto projektem stojí, obraťte se na Petra Kužvarta: kuzvart@seznam.cz.

 

Co si o tomto projektu myslíte?