Brazilský volejbalový sen - crowfunding kampaň

Brazilský volejbalový sen

Pomozte nám prožít naše sportovní sny. Jsme studenti Sportovního gymnázia v Brně a máme možnost letět na Mistrovství světa středních škol do Brazílie.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

aneta_odbijena (1).JPG

Chceme Vás požádat o pomoc při realizaci naší cesty na Mistrovství světa středních škol v Brazílii. Termín této akce je 22.-30. května 2020. Turnaj se bude konat ve městě Foz do Igaucu na jihu Brazílie. Jsme studenti Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Účast na této akci pro nás znamená vrchol naší volejbalové kariéry.   

Kdo jsme?

Jsme tým 12 studentů Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Studujeme a sportujeme v režimu vrcholových sportovců. Aktuálně trénujeme sedmkrát v týdnu, čtyřicet pět týdnů v roce. O víkendech hrajeme utkání a účastníme se turnajů. Hrajeme Extraligu kadetů. To je nejvyšší soutěž v České republice. Někteří z nás reprezentují Českou republiku v národním družstvu U18. Většinu našeho času zabere studium a sport.

ada_klima_volejbal (6) 1.jpg

Foz do Iguacu – Parana, Brazil. Ano, to je to místo, kde s Vaší pomocí bude většina z nás, prožívat vrchol své volejbalové kariéry. V termínu 22.-30. května 2020 se v tomto místě uskuteční ISF WORLD SCHOOL CHAMPIONSHIP VOLLYEBALL 2020.  Postup na tento turnaj jsme si vybojovali vítězstvím na Republikovém finále středních škol ve volejbale v prosinci 2019.

 

Rádi bychom Vás požádali o příspěvek 100 000 Kč na uskutečnění našeho snu.

 

Co je to ISF?

Je to organizace, která nese název International school sport federation. Je uznávaná Mezinárodním olympijským výborem a propaguje hodnoty a zájmy vzdělání prostřednictvím sportu. Dále prosazuje vzájemné porozumění, zdraví životní styl, sociální začlenění, mír a rovnost pohlaví.  Tato organizace, také zaštiťuje pořádání mezinárodních školních sportovních akcí v různých disciplínách. V České republice je organizace, která spolupracuje s ISF a ta nese název AŠSK – Asociace školních sportovních klubů.

A co je to ten WORLD SCHOOL CHAMPIONSHIP VOLLYEBALL 2020? Jde o světový turnaj středních škol ve volejbale. Přeloženo do sportovního slangu to znamená Mistrovství světa středních škol ve volejbale. Tato akce se koná jednou za dva roky. Letos je pořádána pro studenty narozené 1.1.2002 a mladší. Letošní rok se tato akce uskuteční ve Foz do Iguacu na jihu Brazílie. Turnaje se zúčastní týmy z celého světa. Podobně jako u nás, to budou vítězové z národních šampionátů svých zemí. Na posledním turnaji v roce 2018 se turnaje účastnilo 27 chlapeckých a 28 dívčích týmů.   

 

001.jpg

 

Chceme prezentovat výsledky naší „práce“ na mezinárodním poli. A poměřit se s týmy z Ruska, USA, Kanady, Polska, Francie nebo Argentiny. Trénujeme a poctivě se připravujeme na tento velký turnaj. Bude pro nás čest a odměna se takovéto akce účastnit. Nemůžeme odhadnout kvalitou soupeřů. Ale chceme udělat ten nejlepší dojem a bojovat o co nejlepší umístění.

 

Kolik to naše pinkání bude stát?

Náklady:

  • na ubytování a stravu pro jednoho člena výpravy 400€ - 10 200 Kč
  • účastnický poplatek za jednoho čl. - International school sport federation 40€ - 1020 Kč
  • na vybavení pro jednoho člena – 5 000 Kč
  • letenky + cestování na a z letiště pro jednoho člena 26 000 Kč
  • pojištění cca 7 000 Kč pro všechny členy skupiny

Zdroje:

  • vlastní příspěvky 421 290 Kč
  • předpokládaná dotace 120 000 Kč
  • váš příspěvek 100 000 Kč

Naše výprava včetně trenérů a vedoucího výpravy má 15 členů. Náklady na jednoho člena jsou aktuálně 42 753 Kč. Celkově 641 290 Kč.

Kdyby se nám podařilo vybrat více prostředků, použijeme je na nákup dalšího vybavení hráčů a na snížení našich „vlastních“ nákladů. Naše „vlastní“ náklady jsou příspěvky rodičů. Bez jejich podpory, bychom se celé akce nemohli zúčastnit. Chce jim touto cestou pomoct a zároveň jim poděkovat za podporu.   

 

Odkud jsme?

Potkali jsme se na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně. Jsme studenti prvního, druhého a třetího ročníku oboru se sportovní přípravou. Naše sportovní zaměření je volejbal. Máme běžnou výuku a k tomu 18 hodin tréninku volejbalu týdně.  Gymnázium bylo založeno 1983 a prošla jím řada špičkových sportovců. Bylo pojmenovano po známém československém sportovci Ludvíku Daňkovi, který se zúčastnil 4 olympiád. Na naší škole studuje přibližně 420 studentů. Kmenové sporty jsou  atletika, basketbal, volejbal, fotbal, plavání, gymnastika, tenis, triatlon a judo.

 

Děkujeme za podporu a za příspěvky

Tým sportovního gymnázia

 

Ceny:

Náramek

IMG_0850.JPG

Podepsaná fotka hráče

fotka hráče.jpg

Podepsaná fotka týmu

fotka týmu.jpg

Seriál z Brazílie

fozdoiguacubr1.jpg

Pamětní medaile gymnázia

111111.jpg

Grilovačka u trenéra

DSC_7558.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?