121966030_3654616561225071_3541003895092049436_o.jpg

Brána pro sv. Jana Ostatní

Kostel sv. Janů v Opavě chce vstát z mrtvých. Nutně potřebuje opravy. Pojďme z něj udělat živé místo pro umění, kulturu, gastronomii i duchovno.

Brána pro sv. Jana

Kostel sv. Jana Křtitele a sv. Jana Evangelisty byl dokončen před 661 lety rytíři johanitského řádu za podpory opavského vévody Mikuláše II. Od té doby přešlo hodně vody, kostel přežil požáry i války, ale nyní pozbyl svého poslání. Kostel nemusí být jen místem bohoslužeb a rozjímání, ale také místem setkávání, kultury, umění a poznání. V rámci naší kampaně chceme zkusit, zda si díky zakoupeným fotografiím, vstupenkám a dalším věcem, co nabízíme, najdete cestu do pozapomenutého kostela v centru města.

Vybrané peníze poslouží k dokončení opravy gotické branky, vyrobení nových vrat do zahrady, jež obklopuje kostel, a které budou otevřené pro každého návštěvníka. Peníze budou stačit také na spoluúčast k natření věže, jejíž plech byl naposledy natřen před více než 50 lety. Ale i tak by ještě mělo zůstat na aktualizaci dokumentace statického zajištění presbytáře kostela, v jehož klenbě se rozevírají hrozivé praskliny.

Věříme také ve vytvoření pevné vazby přátel kostela, kteří se sejdou nejen na jednotlivých akcích, které jsou součástí kampaně. Ale třeba i jako dobrovolníci při úklidu kostela či zahrady. Na prohlídkách kostela i města, na diskuzích, na koncertech nebo třeba na degustaci ve sklepení. Ti odhodlaní si koupí čarokrásné zvětšeniny fotografií z kostela nebo si na památku zakoupí část desky z brány, jež doposud nešla pro svou zchátralost otevřít, nebo si zakoupí jmenovku do lavice a stanou se dlouhodobými příznivci či donátory kostela.

Potěší nás, když využijete jedinečné příležitosti a sejdeme se v hojném počtu na diskuzi Tomáše Sedláčka a Zbigniewa Jana Czendlika s názvem "Běžet či tančit životem" ve dvoraně Červeného zámku v Hradci nad Moravicí.

Díky velkorysé spolupráci s ředitelkou Letní filmové školy v Uherském Hradišti Radanou Korenou proběhne v kostele site specific projekce filmové lahůdky, která bude překvapením. Jedinečný prostor pro jedinečný filmový i společenský zážitek. A k tomu si ještě můžete dopřát merch z Letní filmové školy nebo přímo v rukách ředitelky vzniklé uklidňující Sluneční lázně. 

Hledáte čím uklidnit či oživit vaši kancelář nebo byt? Petra Vavrečková vyfotila překrásné fotografie v kostele samotném. Velkoformátové fotografie pro každý interiér.

A jak už to při spolupráci s Hradeckým slunovratem bývá, nemůže chybět ani něco z plodů jižní Moravy, ať již v lahvích, nebo ve sklenici v příjemném sklepení raduňského zámku.

Spolek ZaOpavu ve spolupráci nejen s Hradeckým slunovratem chce s kostelem udělat to jediné, co má smysl. Vrátit ho do života města jako místo setkávání a radostí.

 

Vybráno270 993 Kč(181 %)

181 %
149 900 Kčpožadováno
301startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuZaOpavu

Odměny

100 KčPřispět na kostel

přispět na obnovu kostela sv. Janů jen tak.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2020

Počet dostupných odměn: 186/200

Odměna nedostupná

150 KčJohanitský řád v Opavě - přednáška v kostele

Kdo jsou Rytíři s bílým křížem? Jak se v Opavě ocitli a co zde podnikali. 700 let historie řádu v Opavě a okolí. Přednáška Dalibora Halátka a jeho hostů v kostele sv. Janů. Přednáška se koná na den výročí potvrzení fundace kostela papežem Urbanem V. roku 1364. Přednáška bude dne 15. 3. 2021 v 17:00.

Očekávané doručení odměny: březen 2021

Počet dostupných odměn: 91/100

Odměna nedostupná

200 KčUzavřená půlnoční site specific filmová projekce

Uzavřená půlnoční site specific filmová projekce speciálního filmu, který bude velkým překvapením – unikátní možnost shlédnout film s lektorským úvodem Radany Korené, ředitelky Letní filmové školy v Uherském Hradišti v jedinečném prostředí maltézského kostela v Opavě.

Očekávané doručení odměny: duben 2021

Počet dostupných odměn: 137/160

Odměna nedostupná

250 KčSada pohlednic Svatojánský kostel (6ks pohlednic)

Sada pohlednic s nevšedním pohledem na detaily a interiérk kostela sv. Janů v Opavě skrze objektiv fotografky Petry Vavrečkové. Poctivý vánoční dárek s vysokou přidanou hodnotou.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2020

Počet dostupných odměn: 34/40

Odměna nedostupná

300 KčŠikmý kostel - literárně/hudební performance

*Románová kronika ztraceného města v téměř zapomenutém kostele.* Představení inspirované výjimečnou knihou Karin Lednické na pomezí autorského čtení, koncertu a divadla. Účinkují: Karin Lednická, Petr Uvira, Vít Halška Na sv. Josefa 19. 3. 2021 v kostele sv. Jana Křtitele.

Očekávané doručení odměny: březen 2021

Počet dostupných odměn: 112/160

Odměna nedostupná

430 KčBĚŽET ČI TANČIT ŽIVOTEM…?

Beseda Tomáše Sedláčka a Zbigniewa Jana Czendlika ve dvoraně zámku Hradec nad Moravicí 24. 3. 2021 v 18hodin. [URL="https://hradeckyslunovrat.cz/2020/10/22/bezet-ci-tancit-zivotem-beseda-tomase-sedlacka-a-zbigniewa-jana-czendlika/"] Pozvánka Hradeckého slunovratu [/URL]

Očekávané doručení odměny: březen 2021

Počet dostupných odměn: 245/300

Odměna nedostupná

500 KčCertifikát s poděkováním za podporu dobré věci

Příspěvek na dobrou věc a za to certifikát potvrzující tento dobrá skutek a poděkování organizátorů na originálním certifikátu.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2020

Počet dostupných odměn: 98/100

Odměna nedostupná

500 KčVečerní prohlídka kostela v atmosféře 18. století

Večerní komentovaná prohlídka kostela s Daliborem Halátkem, se svíčkou za krásou kostela sv. Janů – netradiční prohlídka kostela za jasu svíček. Přijďte si připomenout atmosféru kostela v 18. století. Prohlídka proběhne 5. 3. 2021 ve 20hodin

Očekávané doručení odměny: březen 2021

Počet dostupných odměn: 5/20

Odměna nedostupná

800 KčBalíček dárků pro filmomilce by LFŠ

Balíček dárků pro opravdové filmomilce by Letní filmová škola, které pro příští návštěvu oblíbeného festivalu prostě musíte mít. A taky si díky němu zkrátíte čekání na příští léto. Neváhejte a nechejte se příjemně, filmově překvapit!

Očekávané doručení odměny: prosinec 2020

Počet dostupných odměn: 5/6

Odměna nedostupná

890 KčDegustace vína z prestižního Vinařství Krásná hora

Degustace vína z prestižního Vinařství Krásná hora na zámku v Raduni. Tým Hradeckého slunovratu vás pozve na zámek v Raduni na speciální degustaci vín ze spřáteleného Vinařství Krásná hora. Degustaci povede Václav Müller, o historii a současnosti zámku popovídá kastelánka Markéta Kouřilová. Termín: 9. 1. 2020, místo: zámek Raduň.

Očekávané doručení odměny: leden 2021

Počet dostupných odměn: 2/15

Odměna nedostupná

991 KčPrkno z vrat

Co rok to milimetr – kus historie na doma, 661mm dubového prkna z vrat, symbolický dar ze vstupní branky, jíž se začalo procházet před 661lety. S upomínkovým nápisem a jménem konkrétního dárce vypáleným do dřeva dubu. Pořiďte si domů kus historie kostela

Očekávané doručení odměny: prosinec 2020

Počet dostupných odměn: 10/20

Odměna nedostupná

999 KčVelkoformátová fotografie

Velkoformátová fotografie z kostela sv. Janů. Profesionální tisk na fotopapír o rozměru 60x40 s podpisem autorky Petry Vavrečkové. Exklusivní edice fotografií.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2020

Počet dostupných odměn: 44/50

Odměna nedostupná

1 320 KčKrabice vína Cuvée kostela sv. Janů

Cuvée Kostela sv. Janů, které speciálně pro tuto akci připravilo špičkové vinařství Krásná hora. V krabici se nachází šest kusů bílého vína, jehož etiketu tvoří autorská fotografie Petry Vavrečkové. Připijete si u štedrovečerní večeře tímto krásným vínem?

Očekávané doručení odměny: prosinec 2020

Počet dostupných odměn: 55/90

Odměna nedostupná

2 222 KčOzdobná kovová jmenovka se jménem donátora

Ozdobná kovová jmenovka se jménem donátora, kterou přišroubujeme na jeho místo v kostele, jež si sám vybere v některé z lavic hlavní lodi.

Očekávané doručení odměny: březen 2021

Počet dostupných odměn: 10/20

Odměna nedostupná

30 000 KčDonátor akce

V ceně je ozdobná kovová jmenovka na místo dle vlastního výběru v kostele, vstup na všechny akce spojené s crowdfundignem včetně posezení s Karin Lednickou po ukončení besedy v sakristii kostela.

Očekávané doručení odměny: březen 2021

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

50 000 KčDonátor kostela

V ceně je ozdobná kovová jmenovka na jakémkoliv místě k sezení v kostele, vstup na všechny akce spojené s crowdfundignem včetně posezení s Karin Lednickou po ukončení autorského čtení. V kostele umístíme pamětní kamennou destičku se jménem donátora a poděkováním.

Očekávané doručení odměny: březen 2021

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná