Brána poznání: spolecenske-vedy.cz - crowfunding kampaň

Novinky - Brána poznání: spolecenske-vedy.cz

Vybudujme nejlepší vzdělávací portál s tematikou společenských věd (psychologie, politologie, ekonomie, filosofie, religionistika ) a historie.

Ostatní

VĚDECKÉ ESEJE

V záložce Neurovědy naleznete odkaz na desítky -přemýšlení v souvislostech inspirujících - vědeckých esejí od MUDr. Františka Koukolíka. VĚDECKÉ ESEJE Obrázek

V záložce Neurovědy naleznete odkaz na desítky - přemýšlení v souvislostech inspirujících - vědeckých esejí od MUDr. Františka Koukolíka, které vznikly pro ČRo Leonardo. Vřele doporučujeme všechny a pro dnešní den namátkově vybíráme dva. "O mentalizaci, zlu a lidském altruismu": http://prehravac.rozhlas.cz/audio/488067 a "Svobodná vůle. odpovědnost a neurověda..." http://prehravac.rozhlas.cz/audio/776946 přejeme příjemný poslech.  

VESMÍR

V záložce Vesmír naleznete odkazy na nejzdařilejší popularizační knihy, videa a přednášky na nejrůznější témata astronomie a kosmologie. VESMÍR Obrázek

V záložce Vesmír naleznete odkazy na nejzdařilejší popularizační knihy, videa a přednášky na nejrůznější témata astronomie a kosmologie. Namátkou doporučujeme (pro ty, kteří mají účet na uloz.to) skvělou sérii Kosmos - časoprostrová odysea: https://uloz.to/hledej?q=Kosmos+-+%C4%8Dasoprostorov%C3%A1+odysea&type=videos a za zhlédnutí stojí také série Struktura vesmíru, kterou provází B. Greene: https://www.youtube.com/watch?v=wbWPWRXCsaI&t=1s Co se týká knih, jednoznačně doporučujeme k přečtení knihy Nový kvantový vesmír a Vesmír, jaký je. 

 

CZEXIT - předpokládané důsledky CZEXIT - předpokládané důsledky Obrázek