Bonjour mon coeur ● debutové CD souboru Victoria Vocale - crowfunding kampaň

Bonjour mon coeur ● debutové CD souboru Victoria Vocale

Bonjour mon coeur je debutové CD francouzských renesančních chansonů souboru Victoria Vocale, zaměřeného na interpretaci staré hudby.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Victoria Vocale

Victoria Ensemble založila v roce 2009 zpěvačka, sbormistryně a muzikoložka Viktorie Dugranpere. Jedná se o vokálně-instrumentální soubor zaměřený na historicky poučenou interpretaci staré hudby, jehož součástí je pěvecký sbor, komorní vokální ansámbl, barokní instrumentální ansámbl a sólisté. Všechny tyto profesionální i amatérské hudebníky pojí láska ke staré hudbě, píle, relativní mládí a bryskní smysl pro humor. Soubor v různých složeních koncertuje mnohokrát v roce v Čechách i zahraničí a má za sebou již řadu úspěšných hudebních a hudebně dramatických projektů. Nejsou-li zpěváci doprovázeni instrumentalisty, vystupují pod názvem Victoria Vocale. Více o souboru se můžete dozvědět na webových stránkách www.victoria-ensemble.com.

 

„Vítej, mé srdce!“

CD Bonjour mon coeur je tedy záležitostí ryze vokální, bez doprovodu hudebních nástrojů. Je výsledkem muzikologického pobytu frankofonně založené umělecké vedoucí souboru na pařížské Sorbonně. Zde se dostala k materiálům, které jsou v Čechách prakticky nedostupné, a okouzlena poetikou francouzských renesančních chansonů, rozhodla se společně se svými pěvci zrealizovat projekt Bonjour mon coeur. Po dvou letech jsme se odhodlali tento projekt, kde se střídají písně interpretované celým sborem s komorními až sólovými kusy, zvěčnit nahrávkou.

 

Realizace

Natáčeli jsme koncem března 2015 mobilním Sabriho studiem SNOO v evangelické kapli na pražském Žižkově v úžasné hudební režii vynikajícího varhaníka, sbormistra, hudebního teoretika a životního komika MgA. Lukáše Vendla. K výsledné realizaci CD Bonjour mon coeur však potřebujeme vaši pomoc, o kterou vás tímto pěkně prosíme a zároveň za ni předem uctivě děkujeme. Z ní pak zaplatíme většinu potřebného – práci skvělé grafičky Terezy Šormové, hudebního režiséra a také lis naší první placky. Přívítejte naše srdce pomocnou rukou… Merci!

CD bude k vyzvednutí 16. června 2015 v barokním refektáři dominikánského kláštera sv. Jiljí na koncertě Zpěvy staré Francie, který bude zároveň křtem desky.

foto © Barka Fabiánová, Jan Mudra

ilustrace © Adéla Kostkanová

Co si o tomto projektu myslíte?