BLESK PŘIJÍŽDÍ NA POMOC - crowfunding kampaň

BLESK PŘIJÍŽDÍ NA POMOC

Pomozte nám stvořit ikonické auto, které bude vnášet radost a obdiv do ulic. Věříme, že se nám společně podaří vytvořit něco nového co nemá konkurenci

Ostatní
BLESK PŘIJÍŽDÍ NA POMOC

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O našem projektu

Jsme studenti gymnázia v Hradci Králové a rozhodli jsme se, že využijeme náš volný čas během koronavirové pandemie na něco užitečného. A napadlo nás, že se pokusíme udělat kopii světoznámého pohádkového hrdiny Bleska McQueena a aby to bylo ještě zábavnější, tak se ho pokusíme vyrobit z běžně dostupného auta. Již v minulosti se nám podařilo vytvořit úspěšný projekt charitativního autokina, a proto doufáme, že se nám to podaří i nyní.  S naším projektem jsme se rozhodli oslovit právě Vás na Startovači, abychom mohli projekt vytvořit.

 

 

"Tento projekt nemá v České republice konkurenci"

 

Plán

Máme v plánu v co nejkratší době koupit Peugeot 106 a postupně automobil upravit do podoby Bleska McQueena. Budeme upravovat jak interiér, tak exteriér.

Jakmile se nám podaří automobil vytvořit (doba úprav cca 1 měsíc ale budeme se snažit, aby to bylo co nejdříve) budeme ho provozovat přes Car sharingovou službu Hoppy Go, kde bude automobil volně k vypůjčení za symbolický poplatek 500Kč na den. Částku, která se vybere za první 2 měsíce mám také v plánu dát na charitativní účely.

Pokud se vše podaří podle plánu, budeme se snažit rozšířit množství aut. Chtěli bychom vytvořit menší sbírku pohádkových aut a poté je volně půjčovat právě přes již zmíněnou službu Hoppy Go.

Rozpočet

Pořizovací cena automobilu se bude pohybovat okolo 10 000Kč. Na vnější úpravy automobilu jako je lak, folie, samolepky, budeme potřebovat 7000Kč. Dále bychom rádi také upravili interiér, aby se přiblížil interiéru reálného Bleska McQueena, cena úprav bude 8000Kč. Celková cena úprav bude tedy 25 000Kč, pokud by se však vybralo více peněz, zajisté je použijeme na zlepšení a rozšíření projektu.

Výhled do budoucna

Pokud se nám vše podaří zrealizovat, chtěli bychom projekt rozšířit a postupně koupit více aut a udělat sbírku aut z dětských filmů, které si budete moci vypůjčit a zároveň je použít třeba i na dobrou věc. Předpokládáme, že pokud se nám podaří výroba Bleska Mc Queena, jsme schopni do měsíce vytvořit další pohádkový automobil. Hned jakmile se nám podaří vyrobit více aut, máme v plánu část z nich vyčlenit pro charitativní účely a např. pro rozvozy pizzy a tak dále.

A proč to vlastně celé děláme?

Od malička nás baví automobily a každý z nás má jako oblíbenou postavičku z dětství právě Bleska McQueena, a proto bychom rádi vytvořili něco nového, co u nás v České republice nemá konkurenci. Doufáme, že se nám tímto způsobem podaří vybrat dostatek peněz na to, abyste pak mohli potkávat naše auta volně v ulicích.

 

Co si o tomto projektu myslíte?