Konec Blanických rytířů v Čechách i na Moravě | crowdfunding kampaň

Konec Blanických rytířů v Čechách i na Moravě

Akční ironicko-vážný celovečerní film o probuzení Blanických rytířů v roce 2013. Film zcela ve vlastní režii skupiny Rumštajn. Je tam spousta mrtvých.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Akční Scifi Komediální Historicky-nepřesné Vlastenecky-bizarní Horrorové Drama s Romanticko-postapokalyptickými a Fantasy prvky!

Jsme hudebně recesistická skupina Rumštajn. Někteří nás znáte z hospody nebo z klipu "Rum, došel nám rum". Teď jsme se spojili a udělali seskupení Rumštajn & Friends a natočili jsme Film.

Oficiální trailer k filmu:

Chtěli jsme natočit album, ale jelikož naše muzika zrovna neoplývá pop-krásou, a tato cesta je spíš slepá ulička, tak jsme natočili film. Původně to měl být videoklip. Nakonec je z toho dvouhodinový dvoudílný akční celovečerák.

Tento projekt je film nadšenců a dobrovolníků, kteří si to sami zacvakali a chtějí ukázat všem, že to lze udělat i jinak. Byla to šichta, ale jsme na to pyšní, že se to povedlo.

Premiéru s "diskuzí" plánujeme na červen 2017 v kině v Havířově, Ostravě a v kulturním sále v Opavě. Další promítání vč. diskuze s členy realteamu budou zařazeny. Jednání o termínech jsou v běhu.

K čemu využijeme vaše příspěvky?

Potřebujeme to odvysílat do kin, vypálit na DVD a podpořit propagaci.

Celý film jsme si natočili sami, stálo nás to kolem 65 tis. Pomáhalo nám jen 120 přátel a naše holky. Marketing sežere víc, než výbuch tramvaje ve filmu.

Film můžeme nahrát na Youtube a strčit to do šuplíku. To bychom ale pohřbili pocit seberealizace a těm 120 pomocníkům to nemůžeme udělat (sobě taky ne). Premiérová projekce a afterparty je v naší režii. Každá položka v této administrativě žere peníze. Plakáty, propagační stojan, tvorba DVD a dalších materiálů, pronájmy - to vše musíme předfinancovat a už jsme si zatížili dost domácí rozpočty. Dále potřebujeme nakoupit některé licence (nebojte, SW máme legální).

Film chceme rozšířit na DVD, v rámci možností na některé festiválky a po určitém období jej celý nastreamujeme. Ze všech darů nám spadne do klína cca 45% (primárně při darech ve formě DVD). Zbytek spolknou daně a odvody, náklady na tisky a pálení / lis DVD, apod.

Hledali jsme během natáčení sponzory. V těchto fázích vám ale nikdo nevěří, že to dokážete. Takže jsme tyto snahy po čase opustili, protože se nám nechce plazit po kolenou před obchodními manažery. Raději se budeme plazit veřejně tady ve videu. Crowdfunding na Startovači navíc lépe zapadá do myšlenky celého projektu.

TRICKO1_Filmove.jpg

O čem to je?

Blaničtí rytíři jsou probuzeni omylem týmem speleologů. Rytíři jsou jen čtyři. Více jich nezbylo. Vydávají se na cestu hledat nepřítele, aby jej mohli porazit. Nepřítel je skrytý iluminát. Blaničtí rytíři naplní svůj osud a jejich služeb už dále nebude potřeba.. Nic složitého, více neřekneme.

Setkali jsme se s lidmi, kteří legendu o Blanických rytířích neznali. Studium dané problematiky je pro zájemce zde.

Ve filmu se objeví zvířátka a kouzelné předměty. Jsme genderově nevyvážení. Ve filmu není žádný sex. Jedna role je gay. Herecké výkony nejsou zrovna na Thálii. Je tam spousta zbytečných postav a dost mrtvol. Sem tam logické a prostorové díry. Trochu multi-kulti. Prostě si na nás hejtři z ČSFD smlsnou. Ale to čekáme. Kdybychom na to měli vzdělání a profi um, tak děláme jiné věci a určitě ne zadarmo.

Proč se nám to povedlo?

Rozhodli jsme se natočit film "doma na koleni" a využít možností, které máme. Ukázat lidem, že to jde i jinak, než je obecně v povědomí. Levně a efektivně. Stálo nás to ale hodně úsilí. Všichni lidé na tom dělali bez nároku na honorář. Odměnou jim budiž jen pocit seberealizace a možná zážitek. Realizace se ujal Martin Ferko, točič žánrových videoklipů na ostravsko-karvinsku (např. pro Malignant Tumour, atd.). Takže máme stabilní technické zázemí. I když vybavení není zrovna v průmyslových standardech. Točili jsme na zrcadlovku, používali dvě světla, odraznou desku, zelené pozadí a GoPro. Dnes je tato výbava slabá, ale začali jsme v roce 2013 a 4K tehdy nebylo jen tak dostupné. Všechen zvuk je dabován a jsou dodány veškeré ruchy. Mluvu i ruchy jsme nahrávali v domácím prostředí, ve zkušebnách i v autě. Kritiky to vyděsí, ale spoustu lidí to ve výsledku pozitivně překvapilo.

Hudbu vytvořil Honza Lesniak (Lesniak Music) pod dramaturgií Standy Ferka (muzikál Srdce). Použili jsme také muziku od spřátelených kapel Dark Gamballe, The Truth Is Out There, Atari Terror.

Ve vojenských akcích nám pomohli ostravské airsoftové týmy Diverzanti a O.D.S.T.

Velmi nám pomohly různé instituce (DP Ostrava, FC Baník, Dolní olast Vítkovice, Printo Ostrava, Nemocnice Havířov a další), když nám poskytly prostory pro natáčení.

Námět vznikl koncem roku 2013, točit jsme začali v polovině roku 2014. Realizace byla plánována na dva roky. Bohužel tyto věci nelze předem přesně odhadovat, a do toho se nám narodily také děti, a tím pádem se velmi zúžily časové možnosti. Takže střih a postprodukce se trochu protáhly.

Jaký je stav filmu?

Máme natočeno, sestříháno, zefektováno, dodabováno. Muzika je hotová. Mastering je téměř u konce. Jsme tedy připraveni vyexportovat za pár dní finální stopáž (1h58min). Pak nastane generální projekce v kině k odhalení posledních chyb. Domlouváme premiéru v kinech v Havířově a v Ostravě. Chystáme DVD a trika. Jsme unavení, ale je to jako stát natěšeně 100 m před vrcholem velké hory. Pokud někdo vzal vážně naše promo video, tak prosím nejsme v depresi a nepláčeme.

Co nabízíme?

Nabízíme limitovanou edici dvojDVD s filmem a bonusy o tvorbě filmu ve formě digipacku a další DVD balíčky. DVD bude doplněno o zdravicí a poděkováním Startovačům. Ve stylu Rumštajn.

Dále to jsou trička a uvedení jména v titulcích filmu jako dárce. Nastreamujeme film i v HD a poskytneme všem dárcům odkaz na skouknutí. Dále poskytneme odkaz na stažení filmu. Všechny dárce i s částkami uvedeme a vystavíme na listině, která bude viset poblíž oficiálního filmového plakátu při projekcích v kinech. Dárce zveřejníme i na webu filmu.

Pokud byste měli zájem o jinou formu odměny, která se v seznamu nenachází, tak nám napište a vytvoříme novou položku.

Máme v plánu vypustit film i na některé festivaly, tak si oficiální distribuci a oficiální premiéru necháváme v rukávu.

Díky za minuty pozornosti. Děláme to pro srandu. Ale potřebujeme vás k tomu, protože ten svět je kolem tak zlý.

Děkujeme dárcům za dary a projev důvěry. Není to lehké břemeno.

 

A pokud jsme Tě stále nepřesvědčili, tak zkus ještě tohle...

Rumštajn, Havířov

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 26 890 Kč (38 %)
  • 38 %
  • 70 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Rumštajn - obrázek
  • projekt od Rumštajn
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Čtyři pivečka...si nedáš a pomůžeš.

Obětuješ čtyři pivka a dostaneš link na stream filmu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Rum, nedáš si rum....a pomůůůůžéééš.

Nedáš si sólo flašu ruma a dostaneš link na stream filmu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Plakát filmu

S podpisy přece.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

DVD - film

DVD digipack s filmem a poděkováním. U promítaček bude Tvé jméno na listině vedle plakátu filmu s uvedením částky daru.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
390 Kč

Tričko.

Na tričku bude motiv filmových blanických rytířů (návrh trička je zobrazen v hlavním textu). Barvu a velikost doladíme rozesláním hromadného dotazníku na emailové adresy dárců.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
420 Kč

DVD digipack, film a speciální DVD s bonusy

DVD digipack s filmem, bonusy a poděkováním. U promítaček bude Tvé jméno na listině vedle plakátu filmu s uvedením částky daru.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Dar, link na stream a stažení.

U promítaček bude Tvé jméno na baneru vedle plakátu filmu. Dostaneš link na stream a stažení.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Jméno v titulcích filmu

Tvé jméno bude v závěrečných titulcích filmu (s uvedením částky) i na listině vedle plakátu při promítání.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
2 000 Kč

Dar, link na stream a stažení, triko a DVD.

U promítaček bude Tvé jméno na listině vedle plakátu filmu. S uvedením částky daru. Dostaneš link na stream a stažení, triko a DVD.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Jméno v titulcích filmu, triko a DVD

Tvé jméno bude v závěrečných titulcích filmu s uvedením částky daru. U promítaček bude Tvé jméno také na listině vedle plakátu filmu s uvedením částky. Dále triko a DVD.

Počet dostupných odměn: 18/20

Nelze podpořit
5 000 Kč

Jméno v titulcích filmu, triko a DVD.

Tvé jméno bude v závěrečných titulcích filmu (s uvedením částky) i na listině vedle plakátu při promítání. Dále triko a DVD.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Jméno v titulcích filmu, triko a DVD

Tvé jméno bude v závěrečných titulcích filmu (s uvedením částky) i na listině vedle plakátu při promítání. Dále triko a DVD.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
20 000 Kč

Jméno v titulcích filmu, triko a DVD

Tvé jméno bude v závěrečných titulcích filmu (s uvedením částky) i na listině vedle plakátu při promítání. Dále triko a DVD.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
25 000 Kč

Soukromý koncert Rumštajn + tričko a DVD

Zahrajeme Ti (v ČR).
Tvé jméno bude také v závěrečných titulcích filmu, s uvedením částky. Dále bude tvé jméno na listině vedle plakátu a dostaneš tričko a DVD.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit