Hudební pořad BLACK TONE MUSIC - crowfunding kampaň

Hudební pořad BLACK TONE MUSIC

Připravujeme nový hudební pořad o mladých českých kapelách. Podílejte se na jeho vzniku a pomozte tak celé hudební scéně získat nový rozměr!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zdar!

Asi před rokem jsme se při jedné ze zkoušek začali bavit o tom, že v Česku neexistuje jedinej rozumnej hudební pořad, kde by mohly vystupovat mladý kapely. Přitom v zahraničí to je běžnej formát. Spousta kapel tam natáčí nádherný videa plný atmosféry ve studiích, ale taky na různých místech, ze kterých energie jen pryští... A u nás málokdy vznikne něco, z čeho by se člověk posadil na zadek, obzvlášt z videa okolo kapel. Jsou tu jen klipy a záznamy živých vystoupení...

... Tyhle myšlenky v nás hlodaly tak dlouho, až nám došlo, co vlastně chceme. Novej hudební pořad, kde můžou kapely vystoupit živě. Ne ve zkušebně, ne na podiu, ale v přírodě a ve starých budovách, na místech, kde by se atmosféra dala krájet. 

Milujeme hudbu a hlavně dobrou hudbu. Rock, Pop, Metal, Jazz, Etno, to je jedno - důležitý je charisma kapely. A milujeme film a natáčení!

Celý to musí být nekompromisní, to znamená dokonalej obraz a kvalitní zvuk. Přesně tohle je něco, o čem jsme začali snít, ale bylo nám jasný, že v Česku tohle nikdo neudělá. Teda, kromě nás. Po pár měsících hledání, přemýšlení a učení jsme konečně postavili tým sedmi lidí - především hudebníků (protože kdo jinej by měl dělat pořad o kapelách?) a chystáme se začít s natáčením toho, o čem jsme tak dlouho snili. 20140302_0112-01.jpg

 

Pokud bychom vám tenhle projekt měli představit konvenčně, tak o co jde: Připravujeme hudební pořad se zahraničním přesahem o mladých talentovaných kapelách, který poběží na YouTube. Budeme natáčet v přírodě a na zajímavých lokacích mimo koncertní podia a zkušebny. Vysílat budeme jednou týdně, přičemž v každé epizodě zahraje vybraná kapela jednu svoji píseň doplněnou o krátký rozhovor. Předpokládaná délka trvání každé epizody je 8-10 min.

 

CO NÁS INSPIROVALO

Tohle jsou jedny z mnoha videí, který nás na začátku inspirovaly a vlastně inspirují doteď...

 

NA CO POTŘEBUJEME PENÍZE?

Za první rok plánujeme natočit 41 epizod. To jsou hromady hodin natáčení, hromady a hromady hodin chystání se na rozhovory, spousta práce se stříháním videa, s mixováním nahrávek... Black Tone Music, to je něco, o čem jsme každej snili. Mít pro co žít, dělat něco prospěšnýho a velkýho, něco budovat a mít z toho radost. Celej náš tým je odhodlanej do toho jít bez toho, abychom dostali zaplaceno. Všechna energie a čas, kterou do tohohle projektu dáme, je z čiré lásky k hudbě, kapelám a filmování. Peníze, které od vás za odměny dostaneme, použijeme na nakoupení té nejlepší možné techniky, abychom mohli s natáčením pořadu začít a dělat ho tak dobře, jak jen svedeme.

Konkrétně potřebujeme asi 17 různých mikrofonů, stojany, cca 150 metrů audio kabelů, digitální mix pult, sluchátka pro muzikanty, minimálně dvě kamery a spoustu maličkostí okolo, jako disky, karty, obaly.. 

Náklady jsou celkově 432.000Kč, momentálně jednáme se sponzory a vybíráme naše stavebka. :) Jedno je jasný. Nevzdáme se, protože konečně se v našich životech objevilo něco, co má opravdu smysl. 

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou nás podpořit!

20150905_0001-01.jpg

 

ODMĚNY PRO VÁS:

Krom našich obřích díků, nebo různých speciálních zážitků pro vás máme i něco, na co si můžete sáhnout: Dokonalý samolepky s logem našeho pořadu, kterýma můžete oblepit svoje kytary, ledničky nebo záchody ve škole. Příjemný bavlněný šedý trička z limitované edice, super placky a originální hrníček na černý kafe. Máme pro vás i jednu naprosto luxusní záležitost - dokonalej, kompletně ručně vyráběnej čudlík z ebenového dřeva. Čudlík, kterej je symbolem našeho pořadu a dostane jej jen pár vyvolených. :) 

odmeny.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?