Bizzare Highlights - festival divných kapel | crowdfunding kampaň

Bizzare Highlights - festival divných kapel

Postavme na hlavu zaběhnuté principy hudebního showbusinessu. Se špičkovými umělci z netradičních sfér zažijme věci, o kterých se nám ani nesnilo.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

  Festival Bizzare Highlights ukáže širokému publiku umělce, kteří jsou z vlastní podstaty za okrajem zájmu běžného posluchače i médií. Nabídne program nezávislý na komerční sféře, stylových škatulkách a z nich vyplývající předvídatelnosti, či popovém potenciálu. 

 Akce je nekomerčně zaměřená, potřebujeme zaplatit náklady, na které z vlastních zdrojů nemáme - pronájem sálu, zvuk, světla, promo, plakáty, cestovní výdaje pro všechny účinkující, alespoň základní honoráře, catering na místě, apod. Startovač se nám jeví jako ideální možnost pomoci uvést náš festival v život. 

  Akce se uskuteční na přestupný rok 29.2.2016 v brněnském klubu Melodka. Přestupné datum vychází na pondělí, vezměte si v úterý dovolenou! 

Odměny předáme přímo na festivalu, popř. dle individuální domluvy. 

 

Tony Zaváněl - osamělý písničkář, záhadná bytost s vadou řeči žijící někde ve svém tajném koutku, snad z invalidního důchodu, snad ze sociálních přispěvků, ale již po prvním poslechu samorostlý, těžko začlenitelný do každodenního systému povinností a starostí. Se svojí omlácenou kytarou a nahrávátkem v telefonu neúnavně těžící z minima maximum, s důkladností, v rámci které pomalu z každého “lajku” na sociální síti přirozeně vzejde silné přátelství na celý život. V rámci Bizzare Highlights vystoupí exkluzivně spolu s Jardou Zimorádem, lokálně (zne)uznávaným básníkem, vzpěračem a milovníkem Malého prince.

 

Předkožky - kapela s ryze uměleckou motivací. Někteří její členové intenzivně nasávají inspirační zdroje kde se dá a uplatňují své hudební vzdělání, jiní nikdy žádnou hudbu ani neposlouchali, jsou tak jakýmikoliv hudebními vlivy zvenčí zcela nedotknutí. Vzájemně se perfektně doplňují při zhudebňování textů ať již etablovaných undergroundových básníků, či vlastních textových kompozic. Místo kytar varhany, místo bicích analogový groovebox, místo plytkého showmanství promyšlená a vyladěná pódiová prezentace. 

 

Akné Auf Der Stirnněmecká kapela z hané, by se dala označit jako alternativní zábavová kapela s prvky kabaretu, sama pak svůj styl definuje jako untergrund. Bere si to nejlepší z tuzemské i světové hudební scény napříč žánry a ze známých písní tvoří svým svébytným přístupem písně neznámé. Vokální výkony se realizují v němčině. Pop, rock, disco, eurodance, jazz nebo grunge v aranžmá pro kytaru, violoncello, fingerdrums, dětský xylofon, hračky nebo ukulele. Kein limit. Snad jen jeden - kapela hraje striktně maximálně jeden koncert do roka, za rok 2015 neproběhl ani ten jeden, pro Bizzare Highlights je tak její vystoupení pro rok 2016 zcela exkluzivní. 


 

Havárna - legenda úzkého kruhu moravského undergroundu, bezmála 25 let na scéně stále svá, nikým příliš nežádaná, nikam se příliš nederoucí, nicméně po jednom setkání nezapomenutelná, pro některé nejhorší hudební i textový zážitek, pro jiné láska na celý život. Bizzare Highlights jdou kapele vstříc cestou lásky, mimo jiné i pro to, že jsou v ní osobně interesováni, a to potom jinak ani nejde. 

 

MC Kakat & B-Box Polucajt - Jediní přeživší umělci z tajemného Užbachacharánu. Potkali se z čisté Nutnosti. Nositelé nejvyššího státního vyznamenání "Bojovníci míru". Osmnáctinásobní nositelé užbachacharánské Zlaté hlasivky. Jejich zumbatantrická mise nyní přichází i k Vám. Duchovní zážitek. Mystické tance. Trans zaručen. Debilizace v ceně.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 15 730 Kč (104 %)
  • 104 %
  • 15 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 41 Startérů

Autor projektu

Bizzare - obrázek
  • projekt od Bizzare
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Sponzorský dar

Podpořte náš projekt jakoukoliv částkou, pokud se vám líbí, čím bizarnější číslo (a čím vícemístnější), tím lépe, pokud je větší než 100 kč

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
120 Kč

Vstupenka na festival Bizzare Highlights

20 kč přirážka za to, že se stydíte vzít někoho s sebou. Přesto vás rádi uvítáme i samotné.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

2x vstupenka na festival Bizzare Highlights

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

CD Audiokniha Malý princ s Tony Zavánělem

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
200 Kč

Bizarní náušnice dle vlastního výběru

Horká novinka - pár z kosích pařátků - limitovaná edice! Pro vegany - z různých dřev, o kterých jste v životě neslyšeli - určení latinského názvu dřeva v ceně.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
210 Kč

3 piva z vlastního pivovaru skupiny Předkožky

Pivo Dr. Opichler - lehké 16° pivo typu světlý ALE s přídavkem kotvičníku (Tribulus terrestris). Tato léčivá bylina je známá svým pozitivním vlivem na mužské i ženské libido, tělesnou aktivitu a spalování škodlivého cholesterolu. Pro pivo je charakteristická plnost, svěžest, jemnější textura a vysoká pitelnost. Vzhledem k obsahu účinných látek kotvičníku zemního je nutné toto pivo považovat za lék a nepřekračovat doporučenou denní dávku 3 piva. Kdo okusil, již nechce jinak!

fotografie

Odměna vyprodána: 0/2

Nelze podpořit
250 Kč

Dřevěné dýmky Tajfun - ruční výroba!

Dřevěné dýmky od brněnského řezbáře Tajfuna, každý kousek originál, funkční jako požitkářský nástroj i jako estetická dekorace, při navýšení částky na 350 přidáme lístek na festival!

fotografie

Odměna vyprodána: 0/3

Nelze podpořit
250 Kč

Ručně pletená čepice

Čepice s bizarními vzory ručně pletená příznivkyní festivalu, každá jediný originál na světě!

fotografie

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit
250 Kč

Zelený Vilém - domácí bylinný likér

Zelený Vilém- miláček zelených víl i zelenkavých chvil. Domácí bylinný likér, který snad skoro není fér. Sladko-hořký pepermint-absinth (Mentha piperita, Artemisia absinthium) s přídavkem konopice velkokvěté (Galeopsis speciosa) pro lepší vykašlávání a podporu apetitu. Povzbudí náladu, zostří zrak i úsudek. Paměť zlepší či zhorší, podle potřeby. Bez přídavku barviv. Obsah alkoholu 45%.


fotografie

Odměna vyprodána: 0/3

Nelze podpořit
300 Kč

Vstupenka + CD Best of Bizzare Highlights

Vzhledem k tomu, že z celého festivalu se bude pořizovat audio záznam, máte možnost mít doma výběrové CD z tohoto večera, a po večerech při jeho poslechu vzpomínat na to, jaké to tenkrát bylo bizarní. Tato odměna bude doručena podle toho, jak se stihne záznam zvukově upravit, vytvořit design na obal atd., v dubnu by mohlo být hotovo.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Specialistova sbírka podzimních hub

Specialistova směs podzimních druhů hub - vyvážená směs sušených hub složená z podzimních druhů rostoucích volně v dosahu 3-zónové jízdenky IDS JMK. Ze spirituálně čistých lokalit. Sběr prováděn za účasti předního brněnského mykologa. Díky špičce cibulové (Marasmius alliaceus) získává směs kořenitou cibulkovou příchuť, fialové pablesky zajišťuje lakovka ametystová (Laccaria amethystea), zatímco límcovka měděnková (Stropharia aeruginosa) podpoří zemité a zádumčivé usebrání typické pro listopadový les. Směs znalců pro pěkný guláš či klasické halušky na houbách.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
300 Kč

CD skupiny Havárna v bizarním obalu s podpisem

CD Skupiny Havárna nahrána v roce 2013 v brněnském studiu Rsnzwg (bývalé AudioLine), s písněmi, básněmi, bookletem s texty skladeb a plakátem


fotografie

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Samorost Kundera

Samorost v nálezovém stavu - Amazonie. Toto temně rudé dřevo (Caesalpina brasiliensis) dalo své jméno celé Brazílii. Nazývá se "pao de brasil", což by se dalo přeložit jako žhavý uhlík z grilu, péro na grilu nebo také brazilský prut. Každopádně tento klacek dostal jméno Kundera.

fotografie

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
500 Kč

Překlad vámi vybrané písně do němčiny

Exkluzivní, počtem limitované odměna: skupina Akné Auf der Stirn, zpívající světové hity v němčině, přeloží vámi vybranou píseň do němčiny! Překlad jako intuitivní, zlomyslná kategorie. Kein Limit. Schlag mir Liebe noch einmal.

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
650 Kč

Starožitný bubínek

Starožitný bubínek - stoletá rukodělka. Syn bratrance od basáka, který jel v devadesátkách turné s Michalem Davidem, přivezl tento bubínek ze šnůry po Rakousku. Velmi skladný minibubínek, kožené blány z obou stran, pruměr 12 a 11cm, délka tubusu 19cm, praktická napínací šnůra připomíná onu památnou rakouskou šnůru - repase cca 90-tá léta. Rytý monogram KWD umožňuje spekulovat, že bubínek byl majetkem Karla Wilhelma Diefenbacha a vysvětluje, proč je korpus z kokosového dřeva.


fotografie

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
1 000 Kč

Originální bizarní nástěnné hodiny vlastní výroby

fotografie

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
2 000 Kč

Cover od Akné do němčiny

Skupina Akné auf der Stirn vytvoří cover, neboli předělávku vámi vybrané písně do němčiny ve vlastním aranžmá. Dodání nahrávky po domluvě

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
10 000 Kč

Večeře s kapelou dle vlastního výběru

Pro majetnější - večeře s kapelou dle vlastního výběru na vlastní náklady. Detaily po dohodě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
50 000 Kč

Uděláme festival Bizzare Highlights ve vašem městě

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit