Bitva o Mrač - crowfunding kampaň

Bitva o Mrač

Rekonstrukce pozdně středověké bitvy z období vlády Jiřího z Poděbrad. Dále středověký plně kontaktní turnaj ve stylu Bitvy národů (HMB).

Ostatní
Bitva o Mrač

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Zavedeme společně další tradici

 

Pojďte s námi vytvořit téměř přesnou rekonstrukci středověké bitvy

 

První ročník Bitvy o Mrač

Mrač 1.jpg

 

Střet bojovníků z různých koutů světa ve středověkém kontaktním boji (HMB), jenž se utkají na poli bitevním, dle turnajových pravidel. Mimo to bude v druhé části probíhat i klasická bitva, tak jak jí známe z jiných rekonstrukcí. Každý návštěvník se bude moci vrátit v čase téměř o 550 let a udělat si obrázek o tom, jak kdysi probíhala válečná střetnutí. Dále od časných ranních hodin bude probíhat mezinárodní plněkontaktní turnaj za doprovodu historického programu.

 

Nyní se přenesme o oněch 550 let zpět do historie

 

Nacházíme se v roce 1466, boje mezi kališníky a katolíky vrcholí, z Říma je vyslána další Křížová výprava a král Jiří z Poděbrad se už nachází na sklonku svého života. Po svém boku má nejen milujíci manželku Johanku z Rožmitálu, ale i  nejvyššího maršálka království českého Mikuláše Svitáčka z Landštejna, jenž hrdě bojuje v čele vojsk i po Jiříkově smrti. Bitvy se táhnou přes jara i léta, ukončí pán z Landštejna krvavé boje se zástupcem katolíků Matyášem Korvínem a uklidní rozbouřené vody v Čechách? 

 Mrač 2.jpg

Připomeňme si důležitý okamžik české historie očima vojáků jednoho předsunutého elitního oddílu české armády v čele s Mikulášem Svitáčkem z Landštejna.

 

Tehdy znělo krajem to mocné heslo, odrážejíc oddanost českých vojáků ke královně Johance z Rožmitálu hájící posmrtnou vůli milovaného manžela a krále.

Vos vel mors !

aneb

Vy nebo smrt !

znak.jpg

 

Více informací o chystané akci najdete na www.bitvamrac.cz

 

Odměny

Vstupenky

 

Mrač vstupné.jpg

Mračská šipka, jeden z možných motivů na vlastní štít

 

mrač erb 1.jpg

Damascénská ocel, pro Vás jen to nejlepší

 

nůž A1.jpg

 

100% ochrana

 

helma12.jpg

 

Šaty dělaj člověka

 

Mrač koláž.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?