Bitva, kterou jsem si nevybrala - crowfunding kampaň

Novinky - Bitva, kterou jsem si nevybrala

Krutá diagnóza karcinomu prsu mě zasáhla v pouhých čtyřiadvaceti letech. Podílejte se na vzniku knihy mapující můj život a boj s nemocí.

Knihy

Slovo závěrem

Dobrý večer všem, právě teď přistála ve vašich mailových schránkách poslední hromadná zpráva ode mě. Její cíl je jediný: poděkovat vám.

Sice mám příští týden na programu ještě zhruba posledních deset osobních předávek, ale myslím, že už můžu označit celý projekt za uskutečněný. A uskutečnit se mohl jen díky vám, proto vám všem naposledy z celého srdce děkuji.

Photo 05.09.16 18 41 26.jpg

Díky vašim štědrým příspěvkům poputuje 40 knih v celkové hodnotě kolem 13 000 Kč ženám z projektu Bellis Young and Cancer. Výtisky budou zdarma předány pacientkám, které o ně budou jevit zájem, nebo budou prodány v rámci různých akcí, přičemž výtěžek z tohoto prodeje organizaci pochopitelně zůstane. Zároveň budu moci částkou 5 000 Kč přispět na terapeutický pobyt pro pacientky. Není to moc, ale i tak mám z toho radost.

Někteří jste si již dokonce dali práci s tím, abyste mi poslali lichotivou recenzi nebo jen milou zprávu. Moc si toho vážím. Pokud jste registrovanými uživateli cbdb.cz, budu ráda, když si najdete čas na komentář ke knize a vložíte jej právě tam. A pokud si myslíte, že stojí za to, aby si ji přečetli i vaši přátelé nebo přátelé přátel, zasílám odkaz na e-shop, v němž je možné knihu zakoupit.

Tímto se s vámi loučím a naposledy ještě jednou děkuji. Na závěr už vám jen popřeji krásné podzimní dny a hlavně hodně zdraví.

Adéla

Častá otázka, na kterou zatím nedokážu úplně přesně odpovědět, protože…

Není to tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Rychle nasázet text do Wordu a poslat ho do nejbližší tiskárny, to by zvládl asi každý, ale takovou věc, jako je vydání knihy, prostě nemůžu a nechci odfláknout.

S kamarádem (ahoj, Kajdo :D) na ní ale opravdu usilovně pracujeme. Protože máme oba rádi náš krásný jazyk český, znovu jsme ji pečlivě pročetli a upravili pár drobností. Oběma se nám kouří z hlavy a rozhodně se nenudíme. :) Kajda pracuje na sazbě, posílá mi aktuální stav, návrhy, nápady, a musí chudák odpovídat na přehršli mých dotazů nebo reagovat na podivné připomínky.

K: „Takhle vypadá detail písma.“

A (ne zrovna nadšeně): „Hmmm, normální celkem.“

K: „Vybíral jsem ho asi půl hodiny :D“

 

A: „Není malý písmeno u názvu kapitoly divný?“

K: „Ne, to je prostě stylizace.“

 

A: „Není ta mezera mezi nadpisem a dalším textem moc velká?“

K: „Ne, není, nemůžeš na tak malý písmo nalepit tak velký.“

 

A: „Je ten obrázek na dobrým místě?“

K: „Není? :D“

 

A: „Na to dělení slov vůbec nejsem zvyklá.“

K: „Počkej, to jako vážně?!“

 

A: „A dvoupísmenný předložky asi na konci řádku normálně bývají, co?“

K: „Jo, můžou, čeština i typografie to dovolujou.

 

No, takže asi tak. :D Nemá to se mnou lehký. Jasnější podoba už se ale rýsuje a mně se moc líbí.

Já mezitím obepisuju pár tiskáren a nakladatelství a řeším záležitost s ISBN. Ať žije komunikace s některými lidmi a byrokracie! Prostě… je to někdy o nervy. :)

Chtěla jsem vám jen dát vědět, že i když projekt na Startovači pomalu ale jistě končí, dodání knihy do vašich rukou ještě nějakou chvíli potrvá. Zatím to vypadá tak na druhou polovinu srpna, ale děláme, co je v našich silách.

S bližšími informacemi se zase včas přihlásím a prozatím vám všem mockrát děkuju za pochopení a vaše příspěvky. Opravdu si jich vážím a mám velkou radost, že se té knihy vytiskne takové množství! :)

Snad se na mě nebudete zlobit, že vám přispěvatelům opět spamuju mailové schránky, ale cítím potřebu vám poděkovat. :)

Přes cílovou částku jsme se přehoupli už docela výrazně a já mám vážně radost. Ze všech stran slyším na projekt jen pozitivní ohlasy a mám pocit, že dělám něco, co má smysl. To mě naplňuje a vydání knihy se uskuteční hlavně díky vám všem, kteří jste projekt podpořili. Takže kdybyste to nepoznali, tak to na té fotce má být srdce a je jen pro vás. Za to, že pomáháte! Díky, díky, díky!

image21_2.jpg

P. S. Rostou mi vlasy, a i když teď ještě vypadám docela hrozně, jsem šťastná. Snad se taky radujete z maličkostí stejně jako já! :)