Divadelní inscenace Bílá Labuť - crowfunding kampaň

Divadelní inscenace Bílá Labuť

Pomozte nám dělat divadlo. Buďte u toho, když vzniká něco nového. Staňte se spoluautorem nově vznikající divadelní inscenace.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 Pomozte nám vytvořit autorskou divadelní inscenaci. Jsme mladý kreativní kolektiv působící na Slezsku, v okolí Českého Těšína, a není nám lhostejný svět, ve kterém žijeme. Jsme si vědomi toho, že každý má právo se k němu vyjádřit. My jsme zvolili divadlo, jako jeden z nejbezprostřednějších způsobů, jak říci svůj názor. 

Bez názvu 2.png

Jak budou vypadat kostýmy?

Po úspěchu divadelní inscenace Lusthaus, se kterou jsme procestovali polovinu republiky a také Slovensko, se chceme posunout dál a přinést Vám další divadelní představení. 

Bílá labuť

Jedná se o autorský text, který pojednává o mladých studentech žijících v době 2. sv. války. Válka je zde však jako jakési "zlo zvenčí" , které neumožňuje mladým lidem svobodný život. Jsme si vědomi, že příběhů z této doby bylo už vyprávěno spousty, a proto bychom se chtěli zaměřit na samotný přístup člověka. Jsou lidé z té doby hrdinové, když si sami nevybrali, kdy a kde se narodí? Jak by se tehdy choval člověk 21. století? Byl by také nazývan hrdinou? Co je to hrdinství? Je to sláva, ovace a lesk, nebo prach, slzy a utrpení?

Inscenaci bude z velké části také doprovázena originální živou hudbou včetně zpěvu.

Jak využijeme finance?

Potřebujeme Vaši podporu pro to, abychom Vám mohli poskytnout silný divadelní zážitek. Rádi děláme věci naplno a kvalitně. K tomu jsou kromě zápalu pro věc, talentu a chuti tvořit potřeba i další věci. Při přípravě divadelní inscenace je jednou z nejdůležitějších složek výprava. Část finanční částky bychom chtěli použít na výrobu kostýmů, kulis a speciálních efektů. Další část prostředků pak poputuje na věci spojené s distribucí představení, jako pronájmy či propagace.

20 000 ,-

Kostýmy: Dobové, šité na míru, doplňky, Kulisy: Zadní stěna, nábytek, imitace podlahy, rekvizity

40 000 ,-

Vlastní světelný park: Mít vlastní divadelní osvětlení nám umožní ,,hrát si se světlem".  Jelikož plánujeme jezdit na různá místa, kde není vždy k dispozici dobré světelné vybavení, díky vlastním světlům budeme schopni přivézt všude stejně osvětlené představení. 

60 000 ,-

Vlastní klavír: V představení plánujeme využívat živou hudbu, mít vlastní elektrický klavír nám pomůže více využít možnosti tohoto nástroje. Inteligentní světla: Ještě lepší světelné efekty, ještě větší zážitek. 

80 000 ,-

Vlastní ozvučeni, profesionální videoklip s titulní písní inscenace.

Velká část našeho týmu jsou studenti uměleckých škol, kteří mají v životě touhu svým talentem přispívat k životům ostatních lidí, motivovat je, inspirovat a vytvořit otázky a prostor k vzájemné diskuzi.

Tvůrčí tým:

Marek David / autor textu, režie

Jakub Tomoszek / dramaturgie, režijní spolupráce

Andrzej Cieślar / scénografie

Natalia Bocek / kostýmy

Filip Macura / hudba

Maria Boszczyk / grafika

Tereza Koukolová / produkce

Eva Bilanová / produkce

První návrh scény 

11664108_10207104683401343_228650728_o.jpg

Zkoušky a premiéra...

Zkouškové období chceme zahájit v září, kdy budeme všichni odpočati po letních prázdninách. Aby bylo zkoušení intenzivnější, zvolili jsme formu zkouškových víkendů. Premiéru plánujeme na začátek prosince, uskuteční se v Českém Těšíně. Po premiéře chceme s inscenací cestovat po republice, ale také třeba i po Slovensku.  Chceme se zúčastnit i tuzemských a zahraničních divadelních festivalů.

Příležitost pro každého 

Možná jste někdy v životě také chtěli vědět, jaké to je stát na prknech, která znamenají svět. Do nové inscenace hledáme také herce. Ale i osvětlovače a techniky.

 

Co si o tomto projektu myslíte?