Divadelní inscenace Bílá Labuť | crowdfunding kampaň

Divadelní inscenace Bílá Labuť

Pomozte nám dělat divadlo. Buďte u toho, když vzniká něco nového. Staňte se spoluautorem nově vznikající divadelní inscenace.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 Pomozte nám vytvořit autorskou divadelní inscenaci. Jsme mladý kreativní kolektiv působící na Slezsku, v okolí Českého Těšína, a není nám lhostejný svět, ve kterém žijeme. Jsme si vědomi toho, že každý má právo se k němu vyjádřit. My jsme zvolili divadlo, jako jeden z nejbezprostřednějších způsobů, jak říci svůj názor. 

Bez názvu 2.png

Jak budou vypadat kostýmy?

Po úspěchu divadelní inscenace Lusthaus, se kterou jsme procestovali polovinu republiky a také Slovensko, se chceme posunout dál a přinést Vám další divadelní představení. 

Bílá labuť

Jedná se o autorský text, který pojednává o mladých studentech žijících v době 2. sv. války. Válka je zde však jako jakési "zlo zvenčí" , které neumožňuje mladým lidem svobodný život. Jsme si vědomi, že příběhů z této doby bylo už vyprávěno spousty, a proto bychom se chtěli zaměřit na samotný přístup člověka. Jsou lidé z té doby hrdinové, když si sami nevybrali, kdy a kde se narodí? Jak by se tehdy choval člověk 21. století? Byl by také nazývan hrdinou? Co je to hrdinství? Je to sláva, ovace a lesk, nebo prach, slzy a utrpení?

Inscenaci bude z velké části také doprovázena originální živou hudbou včetně zpěvu.

Jak využijeme finance?

Potřebujeme Vaši podporu pro to, abychom Vám mohli poskytnout silný divadelní zážitek. Rádi děláme věci naplno a kvalitně. K tomu jsou kromě zápalu pro věc, talentu a chuti tvořit potřeba i další věci. Při přípravě divadelní inscenace je jednou z nejdůležitějších složek výprava. Část finanční částky bychom chtěli použít na výrobu kostýmů, kulis a speciálních efektů. Další část prostředků pak poputuje na věci spojené s distribucí představení, jako pronájmy či propagace.

20 000 ,-

Kostýmy: Dobové, šité na míru, doplňky, Kulisy: Zadní stěna, nábytek, imitace podlahy, rekvizity

40 000 ,-

Vlastní světelný park: Mít vlastní divadelní osvětlení nám umožní ,,hrát si se světlem".  Jelikož plánujeme jezdit na různá místa, kde není vždy k dispozici dobré světelné vybavení, díky vlastním světlům budeme schopni přivézt všude stejně osvětlené představení. 

60 000 ,-

Vlastní klavír: V představení plánujeme využívat živou hudbu, mít vlastní elektrický klavír nám pomůže více využít možnosti tohoto nástroje. Inteligentní světla: Ještě lepší světelné efekty, ještě větší zážitek. 

80 000 ,-

Vlastní ozvučeni, profesionální videoklip s titulní písní inscenace.

Velká část našeho týmu jsou studenti uměleckých škol, kteří mají v životě touhu svým talentem přispívat k životům ostatních lidí, motivovat je, inspirovat a vytvořit otázky a prostor k vzájemné diskuzi.

Tvůrčí tým:

Marek David / autor textu, režie

Jakub Tomoszek / dramaturgie, režijní spolupráce

Andrzej Cieślar / scénografie

Natalia Bocek / kostýmy

Filip Macura / hudba

Maria Boszczyk / grafika

Tereza Koukolová / produkce

Eva Bilanová / produkce

První návrh scény 

11664108_10207104683401343_228650728_o.jpg

Zkoušky a premiéra...

Zkouškové období chceme zahájit v září, kdy budeme všichni odpočati po letních prázdninách. Aby bylo zkoušení intenzivnější, zvolili jsme formu zkouškových víkendů. Premiéru plánujeme na začátek prosince, uskuteční se v Českém Těšíně. Po premiéře chceme s inscenací cestovat po republice, ale také třeba i po Slovensku.  Chceme se zúčastnit i tuzemských a zahraničních divadelních festivalů.

Příležitost pro každého 

Možná jste někdy v životě také chtěli vědět, jaké to je stát na prknech, která znamenají svět. Do nové inscenace hledáme také herce. Ale i osvětlovače a techniky.

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 22 641 Kč (113 %)
  • 113 %
  • 20 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 38 Startérů

Autor projektu

Marek David - obrázek
  • projekt od Marek David
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

111 Kč

Večeře s tvůrci i herci

Chcete si popovídat o inscenaci s jejími tvůrci a herci? A k tomu se pořádně a dobře najíst? Možná, že přijde i na herecké a hudební ukázky z Bílé labutě. Podívejte se pod pokličku dříve než ostatní.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Plakát k inscenaci + button

Oficiální plakát k inscenaci Bílá labuť s podpisy tvůrců a účinkujících ve formátu A3 a k tomu button s motivem inscenace.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
249 Kč

Nebuď labuť

Speciální origami papír potištěný textem hry a návod, jak si postavit svou vlastní origami labuť. K tomu dostanete button s motivem inscenace.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Zažij divadelní zkoušku

Jak si myslíte, že to na takové divadelní zkoušce vypadá? Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní oči.

Počet dostupných odměn: 29/30

Nelze podpořit
349 Kč

Neveřejná generálka

Zúčastníte se neveřejné generální zkoušky, takže uvidíte představení jako první. Po generálce budete moci říci svůj názor na představení, a podstatným způsobem tak ovlivnit finální výsledek.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
390 Kč

Divadelní scénář

Získáš originální text hry Bílá labuť v podobě divadelního scénáře (tak jako herci na zkouškách) s podpisem tvůrců a účinkujících.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
490 Kč

vstupenka na premiéru Bílé labutě

Už jste někdy byli na premiéře? Červený koberec, lesk, limuzína. Je to skutečně tak? Přijďte se o tom sami přesvědčit. Když Bílá labuť poprvé spatří světlo světa, Vy u toho budete. Navíc se také zúčastníte premiérového rautu.

Počet dostupných odměn: 22/30

Nelze podpořit
690 Kč

VIP vstupenka na premiéru + afterpárty

Budete se cítit jako VIP a po premiéře společně s tvůrci a účinkujícími zhodnotíte, zda se hra povedla, či ne. K tomu navíc dostanete placku s motivem inscenace a divadelní plakát.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
890 Kč

Čti a koukej

Získej VIP vstupenku na premiéru a k tomu originální scénář.

Počet dostupných odměn: 7/8

Nelze podpořit
890 Kč

2x vstupenka na premiéru pro labuť a labutáka

Společně se svou drahou polovičkou se zúčastníte premiéry. Je to dobrý dárek na společné výroči, narozeniny anebo jen tak, pro radost.

Počet dostupných odměn: 3/10

Nelze podpořit
1 490 Kč

Labutí balíček

Scénář k inscenaci, plakát, button, 2 vstupenky na neveřejnou generálku.

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
2 000 Kč

Mecenáš inscenace

Vaše jméno (logo) nebo jméno (logo) Vaší společnosti bude uvedeno na plakátu k inscenaci a také v oficiálním divadelním programu k inscenaci. K tomu samozřejmě dostanete vstupenky na premiéru. A ještě plakát a buton s motivem inscenace.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Oficiální sponzor inscenace

Vaše jméno (logo) nebo jméno (logo) Vaší společnosti bude uvedeno na plakátu k inscenaci pod nadpisem sponzor, na vstupenkách k premiéře a také v oficiálním divadelním programu k inscenaci. Váš banner bude vystaven v prostorách konání premiéry. K tomu samozřejmě dostanete vstupenky na premiéru.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
30 000 Kč

Hlavní sponzor

Vaše jméno (logo) bude uvedeno na všech propagačních materiálech pod nadpisem: Hlavní sponzor inscenace. Váš banner bude vystaven v prostorách konání premiéry. K tomu samozřejmě vstupenky na premiéru.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit