Bílá smrt výslech / krátkometrážní film - crowfunding kampaň

Bílá smrt výslech / krátkometrážní film

Zapojte se do realizace projektu ze světa Čapkovy Bílé nemoci a pomozte tak vytvořit kriminální post-noir drama o člověku pracujícím pro totalitu.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Děkujeme, že jste zavítali na stránky projektu Bílá smrt. Na následujících řádcích vám nyní představíme svět v němž se děj odehrává, pak samotný příběh a samozřejmě i důvody, proč vás žádáme o sponzorování.

Nicméně to nejdůležitější v bodech:

- cílem je natočit krátkometrážní povídku (první ze tří) ze světa Karla Čapka třicet let po smrti Galéna.

- žánr: kriminální drama, postnoir

- uvést film na festivalech (ať noarového filmu či krátkých filmů, apod.)

- sehnat sponzory pro tento a další projekty do série o Bílé smrti

- dostat do povědomí lidí, že tento projekt existuje a vzniká

- sehnat lidi, producenty, firmy, co by tento svět posunuli dále a rozšiřovali ho, klidně i s cílem ziskovosti

1. O SVĚTĚ BÍLÉ SMRTI

Představte si, že by Čapkova Bílá nemoc nebyla fikcí, ale skutečností našeho světa. Světa, který Bílá nemoc zcela změnila. Adolf Hitler upustil od plánů obsazení Československa a místo myšlenek na válku se pod nátlakem doktora Galéna upnul sám umírajíce, na mír. Doktor Galén ale tragicky zemřel a lék na Bílou nemoc byl téměř ztracen. Jenže se objevil a spolu s ním i organizace, která ho začala distribuovat a zároveň prosazovat myšlenky svého světce. Získala politickou moc a do znaku si dala mírový znak srdce. Pravda a láska začala vítězit. 

A tak již třicet let vládne totalitní systém, který zneužil myšlenky míru ve svůj prospěch. Třicet let svět stojí na svém místě v zdánlivém klidu před Bílou nemocí, kterou se Galénovým lékem daří držet na uzdě. Ovšem klesá vzdělanost, technologický rozvoj se dále nikam neposunul a společnost zažívá úpadek do dob temna. Kdo není se systémem Pravdy a Lásky, ten jde proti ní.

Právě v této atmosféře se objevuje mutace viru morbusu Tschengi, které se začne říkat Bílá smrt. Ani Galénův lék proti ní není účinný a nevzdělanost ve společnosti způsobuje, že není prostředků jak nový lék vyvinout. A tak místo řešení přichází obviňování, hledání viníků a... výslechy. Totalitní systém Federace Pravdy a Lásky se snaží udržet u moci a právě o této snaze okem jednoho z jejích pracovníků je tento příběh.

2. O PŘÍBĚHU

Komisař Luboš Šťastný se snaží svou práci odvádět vždy na maximum. Věří ve Federaci Pravdy a Lásky. Ví, že svět není dokonalý, ale systém co dnes vládne je lepší, než žádný systém. A Galénovo filozofie o mírovém soužití mezi národy i občany je pro něj středobodem života. I proto se přidal do organizace FOM (Federativní Ochrana Milovaných), kde může hledat nepřátele státu, co nadále pracují na tom, aby starý systém řešení "spravedlivou válkou" obnovili. Ti nyní mohou za to, že se Bílá smrt šíří. To oni ji ve svém zoufalstvím vyvinuli a on spolu s kolegy se musí postarat, aby viníci byli za tuto novou smrtící hrozbu spravedlivě potrestáni. Protože tak to říká nejmilovanější vedení země.

Primárním úkolem Luboše Šťastného je přimět svědkyni Marii Doležalovou, aby vypovídala tak, jak to státní aparát bude u soudu potřebovat. Přesný důvod proč je to tak důležité, nezná, ale ví, že jde o správné rozhodnutí, protože aparát v němž pracuje se o něj dobře stará a hlavně nechybuje. Nebo je to jen jeho toužebné přání?

Jak výslech postupuje, komisař zjišťuje, že nejen jistoty vyslýchané, ale i jistoty jeho se začínají hroutit jako domeček z karet a jemu jde o život.

3. O PROJEKTU

Bílá smrt: Výslech vznikl roku 2016 a 2017 jako krátkometrážní dílo, na které by posléze navazovaly další dva krátké příběhy, které by tak dohromady utvořily celovečerní počin. Žel Bohu, shánění producentů bylo neúspěšné primárně pro krátkometrážnost celého snímku a hlavně pro jeho černobílou vizualizaci ala staré filmy, postnoarový žánr a hodně temné ladění, které nemá optimistický výklad ani naději. Z toho důvodu (abychom nemuseli měnit vyznění příběhu) jsme se nakonec rozhodli dílo natáčet pod svou produkcí.

Cílem je nabídnout ho na vybrané festivaly. 

Počítáme, že výsledný snímek bude mít půlhodinu. Natáčí se postupně na různých místech po celých Čechách. Přes jaro a léto se realizují interiéry, aby na podzim se mohly natáčet exteriéry. Jedna stránka scénáře nám trvá až šest hodin práce. Natáčím na kameru SONY PXW Z-150, zvuk snímáme na směrový mikrofon na teleskopické tyči.

Náklady vyvstávají za dopravu, kostýmy, masky a samozřejmě také na občerstvení (natáčet celý den bez jídla nejde), rekvizity i postprodukční úpravy.

Přejeme si pro Bílou smrt: Výslech i vlastní hudbu. To všechno nám můžete pomoci zrealizovat.

Každá koruna, kterou přihodíte, projeví se na kvalitě výsledného díla. 

Již máme několik natáčecích dní, které můžete vidět v přiloženém videu či fotografiích. Realizaci jsme již rozeběhli a dvou hlavních rolí se ujali skutečně zkušení herci. Patrick Markes, který spolupracuje například s Českou televizí či Národním divadlem. A Monika Fejglová, která na natáčení přijíždí až z daleké Anglie a její herecké zkušenosti pramení též z práce pro Českou televizi (film Běžci) či FTV Prima.

Co si o tomto projektu myslíte?