Bezva flinta - crowfunding kampaň

Bezva flinta

MTB biatlon. Horská kola a střelba. Pomozte nám získat 6 biatlonových vzduchovek pro závody MTB biatlon Cupu v Plzeňském kraji!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pořádáme 2.ročník MTB biatlon Cupu v Plzeňském kraji. Naším
největším problémem je chybějící vybavení střelnice. Vzduchovky nám
půjčovali regionální biatlonové kluby, ale my bychom raději měli
vzduchovky vlastní. Pomozte nám získat 6 biatlonových vzduchovek !

Naším cílem je sehnat finanční prostředky na minimálně 6 ks vzduchovek CZ Slavia 200T což činí                    6 x 12 200,-Kč a zajistit tak hladký průběh 2.ročníku MTB biatlon Cupu v Plzeňském kraji.

První flintu jsme již koupili za vlastní peníze, na druhou máme přislíbenou dotaci.

Případné peníze vybrané navíc investujeme do obalů na flinty, tlakové nádoby na vzduch či diabol. Ideální by pro nás byla sada 12 ks, která by umožnila start více závodníků najednou. Jenže to se dostáváme k (pro nás) astronomické částce 160 000,-Kč.

Informace o MTB biatlon Cupu najdete na  www.mtbbiatlon.cz

 000.jpg

MTB biatlon asi není náš úplně originální nápad, ale nenašel jsem na internetu nikoho, kdo by se do toho pustil takhle systematicky. Známe již místa a termíny 4 letošních závodů, další dvě lokality jsou v jednání. Sám se chystám jeden závod připravit v Chrástu u Plzně.

 

 0002.jpg

 Jak to všechno začalo?

Přes zimu se rád podívám v TV i na jiné sporty a v poslední době hlavně na biatlon - kombinace běhu na lyžích a střelby. Přiznejme si, sledovat jen střelbu nebo jen běh na lyžích moc atraktivní není, ale když spojíte tyhle dva sporty v jeden, hned je na co koukat. To mi vnuklo myšlenku zkusit to i v létě a zkombinovat střelbu a horská kola. Jenže, než jsem se k tomu dostal, předběhl mě kamarád z Přeštic, Pepa Hrádek, a připravil seriál tří závodů MTB biatlonu na Plzeňsku.

006.jpg

Hned na prvním závodě jsem věděl, že je to ono, že po 25 letech závodění na biku je to přesně TO správné oživení, že konečně nezáleží jenom na fyzičce, ale také na střelbě, která dokáže během závodu zásadně promíchat pořadí. Na druhý závod už nás přijela podpořit i biatlonistka Eva Puskarčíková. 

0001.jpg

Kromě seriálu MTB biatlon Cupu bychom rádi využili vzduchovky i v kombinaci střelba/běh a pokud počasí dovolí, tak zkusili i opravdový zimní biatlon!

Pro upřesnění uvádím, že vzduchovku závodník sebou na kole nevozí, ale je k dispozici až na střelnici a zajišťuje jí pořadatel závodu.

K účasti na našich závodech není potřeba žádné licence a MTB biatlon Cup je vypsán jak pro děti a mládež, tak pro dospělé.

Budu rád když náš projekt podpoříte a zároveň se uvidíme na startu některého ze závodů tohoto nového sportu!

 

0003.jpg

007.jpg

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?