BEZOBALÁK - 1. bezobalový obchod v Chomutově - crowfunding kampaň

BEZOBALÁK - 1. bezobalový obchod v Chomutově

Nebaví vás chodit vynášet odpadky? Tak se přidejte k nám. Podpořte otevření prvního obchodu bez obalu v Chomutově.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Nebaví vás chodit vynášet odpadky? Nás taky ne, a proto jsme se rozhodli otevřít BEZOBALÁK.

Obchod, kde si nakoupíte do svých znovu používaných obalů. Bezobalák, který bude sídlit na poliklinice v Chomutově Vám nabídne převážně sypané potraviny, různé druhy rýže, těstovin, obilovin, luštěnin, mouky, sušenky, sušené ovoce, oříšky, koření, ovesné kaše,müsly, mléka i nemléka, ekodrogerii a přírodní kosmetiku.Vše Vám nasypeme, odvažíme dle Vašich přání a potřeb do znovu používaných obalů.

A už nebudete muset chodit s košem.

Podpořte nás a staňte se součástí něčeho jedinečného. To v Chomutově ještě nebylo.

Pomozte nám otevřít první prodejnu bez obalu v Chomutově a my vám pomůžeme snížit produkci odpadu v domácnosti.

A jak nakupovat bez obalu?

Zní to složitě.

Ale složité to určitě není. Je to jednoduché. Přinesete si k nám vlastní nádoby a obaly. Látkové pytlíky, skleničky, plastové krabičky nebo i sáčky. Cokoliv, co používáte doma nebo to co nemá u vás doma jiné využití a my vám do těchto nádob navážíme zboží, které si budete přát a kolik si toho budete přát. Poslední věc, co musíte udělat je nákup zaplatit. :-)

A co když jsem si zapomněl/a obaly doma, žádné nemám nebo jich mám s sebou málo?

To taky vyřešíme. Když, si náhodou zapomenete obal nebo máte obalů málo, tak vám darujeme či půjčíme zavařovačku, nebo jiný obal, který nám pak donesete zpátky případně mu dáte druhý život ve vaší domácnosti.

Pokud žádné obaly nemáte můžete si u nás i nějaké znovu použivatelné zakoupit a příště přijdete i s nimi.

A proč nakupovat bez obalu?

Určitě nebudete doma tak často řešit otázku ,, a kdo půjde dnes s košem?‘‘. Nakoupíte do svých obalů a použijete je znovu na další nákup a tím snížíte produkci vašeho domácího odpadu.

Nekupujete zboží v levných jenorázových  obalech, které obsahují toxické látky, které jsou škodlivé pro vaše zdraví.

Nakoupíte jen tolik kolik potřebujete nebo chcete.

Neplatíte za obal a reklamu s ním spojenou.

Nakupujete s ohledem na životní prostředí, vaše zdraví a vaší peněženku.

Někteří z vás si asi řeknou ale že přeci třídí. To je fajn ale přemýšleli jste někdy nad tím, kde odpad z tříděných popelnic končí? V Česku je cca 32 % vytříděných plastů, které se recyklují, 18 % se využívá pro výrobu energie a nevyužitelný zbytek 50 % putuje na skládku kam to nepůjde dávat do nekonečna.

Takže třídit odpad je fajn ale lepší je se snažit odpad nevytvářet vůbec a proto jsme se inspirovali konceptem životního stylu zero waste a otevřeme pro Vás BEZOBALÁK -1.bezobalový obchod v Chomutově. Ale bez Vás by to nešlo!

A na co ty peníze vlastně potřebujeme?

Jako každé podnikaní tak i toto potřebuje nějaký počáteční kapitál. Do začátku jsme obětovali své úspory na zrealizování snu o čistější planetě.

Původní zrealizování prodejny mělo být v prostoru o 33m2. Nám se však dostala nabídka prostoru 2x tak většího a protože Vám chceme nabídnout co největší sortiment zboží tak jsme se rozhodli pro tuto variantu. S tím jsou ale spojeny i větší počáteční náklady jak na změnu užívání prodejny a s ní spojenou rekonstrukci, na vybavení prodejny tak i na nákup prvotních zásob zboží,které budeme nabízet.

A proto se obracíme na Vás. Staňte se součástí našeho projektu, přispějete a můžete se těšit na úžasné odměny.

Další foto odměn neleznete v novinkách nebo na naši facebookových stránkách.

https://www.facebook.com/bezobalak.cz/

Co si o tomto projektu myslíte?