Startovač - financování projektů

Beránci a Vlci – Brněnský Galakoncert - crowfunding kampaň

Novinky - Beránci a Vlci – Brněnský Galakoncert

Uspořádejme velkolepý koncert s projekcí filmu v Brně a ukažme, že tradice a lidová hudba i v dnešní době spojují lidi napříč generacemi i kulturami!

Hudba
...přicházíme s milou novinkou - trička Beránků a vlků pro děti Za pět minut dvanáct... Obrázek

Milí příznivci a Startovači. Blíží se konec naší crownfundingové kampaně a nám se podařilo na poslední chvíli rozšířit nabídku odměn o jednu položku. Na základě četných ohlasů našich fanoušků jsme nechali vyrobit trička s motivem Beránků a vlků v dětských velikostech. Chcete-li tedy udělat radost svým dětem krásným a kvalitním tričkem (a nám udělat radost nákupem zde na Startovači), neváhejte, kampaň končí dnes odpoledne.

Díky za vaši podporu!
Beránci a vlci

DOBYT!

Cíl kampaně dosažen 14 dní před koncem, máme radost!

Milí příznivci a Startovači, velice si vážíme vaší dosavadní podpory. Je naší milou movinností oznámit, že jsme dosáhli cílové častky, která nám výrazně pomůže zrealizovat Galakoncert v brněnském koncertním sále Sono.
Konečné sumy jsme dosáhli 14 dní před koncem kampaně, což nás příjemně překvapilo. Bezmála sto podporovatelů zaslalo menší či větší částku na podporu našeho projektu. O to milejší je zjištění, že nadále částka roste nad rámec stanoveného minima! Ano, stále je možnost nás dále podpořit a získat tak zajímavé odměny. Jako nejžádanější se ukázaly VIP dvojvstupenky na Galakoncert, které zaručují ta nejlepší místa v koncertním sále a zároveň vstup na afterparty po vystoupení. Ještě stále je jich pár k dispozici!. Také nosiče CD s věnováním a podpisy, trička a tašky Beránků a vlků a další odměny jsou stále k dispozici. Víte-li o někom ve svém okolí, kdo by nás rád slyšel a viděl na brněnském Galakoncertě, chcete-li udělat někomu blízkému radost naším merchem, neváhejte, stále je dost času.

A také připomínáme, že běžné lístky na náš Galakoncert jsou v prodeji zde: https://goout.net/cs/listky/beranci-a-vlci/giuc/

Děkujeme!
Vaši Beránci a vlci :-)

Ruky Na Dudy - prazáklad Beránků a vlků Představujeme Beránky a vlky 4. Obrázek

Kapela RukyNaDudy z Frenštátu pod Radhoštěm hraje od roku 2004 archaickou podobu tradiční hudby tzv. Hukvaldských Beskyd. Její hudební instrumentář zahrnuje zde dnes málo užívané či zcela zapomenuté hudební nástroje jako koncovka, fujarka, pastýřská píšťala, salašovka, ochlebky, gajdy, malý cimbál. Jednotlivé nástrojové sestavy, které kapela RukyNaDudy ve své produkci využívá, mají své předlohy v reálných podobách známých z minulosti či z dalších karpatských regionů a styly hry se pohybují mezi póly archaické rekonstrukce a world music. Repertoár kapely RukyNaDudy obsahuje neznámé či málo hrané písně a stejně tak i nově vytvořené písně na základě zdejších idiomů.

Marian Friedl, o němž už byla řeč, hlava i srdce kapely, multiinstrumentalista a restaurátor beskydské hudby, nekompromisně trvá na "starém" zvuku původních nástrojů a zároveň odvážně inovuje postupy tvorby. Je také autorem mnoha písní RND, které jen stěží rozeznáte od původní, znovu oživlé tvorby starých muzikantů.
Gajdoš Vlastík Bjaček nese punc RND nenahraditelným zvukem svého nástroje. Je to také výtečný fotograf a grafik a je radost s ním posedět a klábosit o muzice, třeba i soudobé.
Honza Pustka, houslista a zpěvák s pronikavým hlasem, bravurně ovládá také starodávné ochlebky. V civilním povolání se věnuje stavbě tradičních cymbálů.
Zpěvák Lukáš mrkva stojí v čele kapely a svým hlasem okouzluje převážně ženskou část publika. Obsluhuje i řadu perkusních nástrojů, které udávají rytmus kapele. Žije - jak jinak - v Beskydech a ne své usedlosti chová ovce.
Kontráš Petr Domčík je vynikající violista a hráč na ochlebky. Je to také kapelní ajťák a v civilu zastává funkci starosty Okresního sdružení hasičů Frýdek-Místek.

Beskyďané tělem i duší, skvělí muzikanti a zpěváci, v neposlední řadě také nerozluční přátelé - to jsou chlapci z RukyNaDudy! Vtiskli Beránkům a vlkům nezaměnitelnou podobu autentičnosti, protože takhle prostě hrají: neučesaně a přitom mistrně, po staru a zároveň moderně, tradičně a přesto se nebojí zahrát muziku nově a po svém :-)