Beránci a Vlci – Brněnský Galakoncert | crowdfunding kampaň

Beránci a Vlci – Brněnský Galakoncert

Uspořádejme velkolepý koncert s projekcí filmu v Brně a ukažme, že tradice a lidová hudba i v dnešní době spojují lidi napříč generacemi i kulturami!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Beránci a Vlci – Brněnský Galakoncert 

Podpořte Beránky a Vlky. Společně dokážeme, že naše tradice a lidová hudba nejsou přežitek minulosti, ale možný prostředek, který i v dnešní době spojuje lidi napříč generacemi i kulturami!

CÍL KAMPANĚ

Abychom mohli tento jedinečný projekt dopravit před zraky co možná nejvíce lidí a dostát tvrzení v úvodu této strany, potřebujeme právě vaši pomoc! Naším hlavním cílem do budoucna je expanze za hranice České republiky, kde bychom chtěli naši krajinu reprezentovat a ukázat, že i naše tradice patří do zlatého fondu ‚,světové hudby‘‘. Tomuto kroku jsme prozatím vzdálení, víme však, jak tento sen uskutečnit. A právě teď přichází chvíle, kdy můžete hrát zásadní roli i vy! Naším prvním krokem je uspořádání Brněnského Galakoncertu na den 30.9.2018.  

Celá produkce bude doprovázena projekcí stejnojmenného filmu Beránci a Vlci. Tento velkolepý večer bude natáčen a získaný audiovizuální záznam využijeme jako propagační materiál pro prezentaci v zahraničí. 

Peníze vybrané v této kampani použijeme na pronájem prostor, techniky a celou realizaci této akce.

Beránci a vlci s cenou Anděl v kategorii folk

PROČ PRÁVĚ BERÁNCI A VLCI?

Protože Beránci a Vlci jsou jediný hudební projekt této velikosti v České republice, který není pouhou replikou folkloru v původním znění. Čerpá z bohatého zdroje tradiční hudby své moravské domoviny a obohacuje ji o nejrůznější prvky moderních hudebních žánrů. Nejen díky tomu jsou Beránci a Vlci nesporným přínosem pro folklór a jeho současný vývoj.

Dokazuje to vřelé přijetí kritiky a recenzenty, ohlasy publika na nejrůznějších festivalech, jakož i samo stejnojmenné CD Beránci a Vlci  (vydavatelství Indies Scope 2017), které získalo Cenu Akademie populární hudby Anděl 2017 za žánr folk.

Koncert - festival Náměšť nad Oslavou

CO A KDO JSOU BERÁNCI A VLCI?

Beránci a Vlci jsou projekt, kterému vdechl život Marian Friedl. Jedná se o šedesátiminutovou attaca suitu vycházející z lidové hudby východní Moravy. Pojem attaca suita znamená, že na sebe písně navazují a jedna doslova prostupuje druhou. Takto je koncipováno i stejnojmenné album a v neposlední řadě jde o doprovodný film, jenž vznikl letos a bude promítán na plánovaném Brněnském Galakoncertě. Především je to však ansámbl, čítající přes dva a dvacet muzikantů a zpěváků tří věkových generací, složený ze čtyř hudebních souborů.

Ruky Na Dudy & Ženský sbor z Kudlovic

Jítka Šuranská trio & Sdružení nezávislých jazzmenů

Prvním z nich je kapela Ruky Na Dudy z Frenštátu pod Radhoštěm. Tato kapela se jako jediná u nás zabývá archaickou tradiční hudbou z Beskyd. Již zmíněnou folklórní složku rozšiřuje Ženský sbor z Kudlovic u Uherského Hradiště čerpající z bohatých tradic moravského Slovácka, který dodává celému tělesu patřičný půvab. Další nedílnou součástí projektu je Jitka Šuranská trio nominované na ocenění Anděl 2016 v žánru world music za album Divé Husy. Toto trio do projektu vnáší prvky folku, blue grassu, klasické hudby a dalších žánrů. Neméně důležitou složkou kapely je pak Sdružení nezávislých jazzmanů tvořené rodáky z Novojičínska a Frýdecko-Místecka, přinášející do ansámblu koření moderní improvizované muziky.

Všechny tyto složky tvoří ansámbl Beránci a Vlci a realizují původní myšlenku autora projektu, tedy vytvořit osobité hudební sdělení, které zaujme napříč generacemi i kulturami.

           

UMĚLECKÝ CÍL PROJEKTU

Hlavním námětem celého programu je zkoumání a překonávání hranic v každém smyslu slova. Jednotlivé písně nabízejí možnost být svědkem prolínání hudebních žánrů jako jsou folklor, jazz a world music a také témat minulost – budoucnostradost – smutekživot – smrt či právě beránci – vlci. Za doprovodu stejnojmenného filmu Beránci a Vlci, u nějž se kamery, střihu i režie ujal známý dokumentarista Ivo Bystřičan, získávajítato témata i hudební kombinace až magických rozměrů. Přijďte na náš Brněnský Galakoncert a nechte se očarovat tímto ojedinělým zážitkem!

 

Odměny, které na vás čekají:

¨

CHCETE VĚDĚT VÍCE?

Pokud máte jakékoliv otázky ohledně Beránků a Vlků, neváhejte nás kontaktovat! Můžete nás zastihnout na našem facebookovém profilu, na našich webových stránkách nebo můžete rovnou kontaktovat hlavu celého projektu Mariana Friedla (mandaf@seznam.cz). Děkujeme!

Děkujeme za podporu!

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 116 900 Kč (129 %)
  • 129 %
  • 90 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 111 Startérů

Autor projektu

Beránci a Vlci - obrázek
  • projekt od Beránci a Vlci
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

Beránci a Vlci vždy s sebou!

Podpořte nás a od teď budete moci nosit Beránky a Vlky všude s sebou. No a co je jednoduššího, než si připnout beránčí placku? Již od této částky vám oficiálně poděkujeme na našich stránkách www.beranciavlci.cz! Poděkování se automaticky pričítá ke všem dále zmíněným odměnám!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Naložte si do Beránků a Vlků!

Taky pořád něco někam nosíte? Za vaši podporu vám nabízíme stylovou plátěnou tašku s potiskem Beránci a Vlci, do které si budete moci dát téměř vše, co vám v obchodě padne do oka!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Beránci a Vlci každý den!

Taky byste nejraději byli na koncertě Beránků a Vlků každý den? To vám bohužel dopřát nemůžeme, ale při poslechu jejich Andělem oceněného CD s podpisy všech uměleckých složek projektu si budete připadat, jako by tomu tak bylo! V bookletu CD najdete také osobní věnování a poděkování za podporu!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
550 Kč

Oblečte se do Beránků a vlků!

Chcete světu dát vědět, že jste našimi fanoušky? Oblékněte si kvalitní tričko s naším vizuálem Beránků a Vlků. Pro dámy i pány, všechny běžné velikosti, dvě barevná provedení. Při objednávce uvedete vaše preference a my už se o zbytek postaráme ;-)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
850 Kč

Beránci a Vlci - miniBUNDLE

Za vaši podporu vám nabízíme stylové tričko s taškou Beránci a Vlci za výhodnější cenu! Trička jsou dostupná pánská i dámská ve všech velikostech!

Počet dostupných odměn: 59/60

Nelze podpořit
1 300 Kč

Beránci a Vlci, mé srdce patří vám!

Staňte se skalním fanouškem Beránků a Vlků a získejte veškeré suvenýry, které jejich sortiment nabízí! Kdo může být větší fanoušek Beránků a vlků než ten, kdo má jejich tašku, triko, placku a poslouchá jejich CD s věnováním na památku?

Počet dostupných odměn: 24/30

Nelze podpořit
1 600 Kč

To je ale krásná krajina!

Podpořte Beránky a Vlky a na oplátku Vás jejich sympatický basista Martin provede domovinou, v níž se beránčí album rodilo! Ovšem pozor, ty nejlepší výhledy člověk samozřejmě neuvidí “z pod kopca”, takže tretry s sebou a… Javorníku s Radhoštěm, těšte se na nás! Na památku si k tomu ještě odneste naše CD!

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
2 000 Kč

Beránci a Vlci v Brně? Ne beze mě!

A je to tady - podzimní Galakoncert Beránků a Vlků v Brně! Nejprestižnější koncert Beránků a Vlků v roce 2018 spojený s projekcí stejnojmenného filmu! Nabízíme dvojlístek na ta nejlepší místa v sále a rovněž exkluzivní VIP vstup do backstage po koncertě, kde bude příležitost vyfotit se s celou kapelou a připojit se k následné oslavě! Také vám věnujeme speciální poděkování za podporu našho Galakoncertu na webových stránkách Beránků a Vlků! Kapacita je velmi omezená, tak neváhejte!

Odměna vyprodána: 0/10

Nelze podpořit
2 000 Kč

Beránci a Vlci v Brně 30.9.? Ne beze mě! Vol.2!

A je to tady - podzimní Galakoncert (30.9.2018) Beránků a Vlků v Brně! Nejprestižnější koncert Beránků a Vlků v roce 2018 spojený s projekcí stejnojmenného filmu! Nabízíme dvojlístek na ta nejlepší místa v sále a rovněž exkluzivní VIP vstup do backstage po koncertě, kde bude příležitost vyfotit se s celou kapelou a připojit se k následné oslavě! Také vám věnujeme speciální poděkování za podporu našeho Galakoncertu na webových stránkách! První várka byla bouřlivě rozebrána, přidáváme tedy ještě druhou! Tato kapacita VIP dvojlístků je již definitivní, víc už to nenafoukneme, tak neváhejte!

Počet dostupných odměn: 2/20

Nelze podpořit
2 400 Kč

Cestou zbojníků s gajdošem Vlasťošem!

Jedinečná nabídka projít si s gajdošem Beránků a Vlků staré zbojnické stezky, po kterých se ogaři proháněli a znepříjemňovali mocipánům život! Vlasťoš to ovšem neumí jen s gajdami, takže se neostýchejte přinést si foťáky - určitě vám tento vynikající fotograf nějaké fígle ze svého umění prozradí! Na památku vám k tomu všemu dáme ještě naše CD!


Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
2 800 Kč

Odkud se to všechno vzalo?

Zajímá vás jak, kdy, proč a odkud se taková muzika bere? Na to vám Marian velmi rád odpoví na některém z jeho oblíbených kopců a rovnou s sebou vezme svou hromadu píšťal a vše názorně ukáže! Při výrazném zájmu vás dokonce i na zmíněné nástroje nechá zahrát! Kromě muziky vám také rovnou odhalí ledacos ze starých valašských zvyklostí a každodenního života. No a k tomu všemu vám Marian předá na památku naše CD!

Počet dostupných odměn: 2/5

Nelze podpořit
3 200 Kč

A dost! Taky to chci umět!

Za podporu Beránků a Vlků můžete získat exkluzivní možnost naučit se v kostce všechno na jakýkoliv nástroj z kapely, který se vám líbí! Stačí si jen vybrat a dvouhodinová průprava s kýmkoliv je vaše! Pro bližší informace neváhejte kontaktovat Mariana! Jako bonus si na památku odnesete i naše CD!

Počet dostupných odměn: 8/8

Nelze podpořit
4 000 Kč

Zažijte den s Beránky a Vlky!

Pojďte se podívat do zákulisí Beránků a Vlků a buďte svědky, jak to v takovém obrovském hudebním tělese funguje od samého rána až po poslední okamžiky po skončení našeho Brněnského Galakoncertu! A to není všechno! Celý koncert budete moci rovněž sledovat z těch nejlepších (VIP) míst v sále! Na pátku si ještě od nás odnesete i naše CD!

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
6 000 Kč

Beránci a Vlci, s Brnem vám pomůžu!

Staňte se oficiálním sponzorem našeho Galakoncertu Beránků a Vlků v Brně! Celý koncert bude natáčet Česká televize – nabízíme uvedení vašeho jména nebo firmy v závěrečných titulcích jakožto oficiálního sponzora celé akce!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
20 000 Kč

Beránci a Vlci, se mnou můžete vždy počítat!

Staňte se oficiálním sponzorem kapely Beránci a Vlci! Uvedeme vás jak v závěrečných titulcích záznamu z brněnského Galakoncertu Beránků a Vlků, tak i na všech propagačních materiálech spojených s vystoupením kapely po jeden rok!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
60 000 Kč

Zahrajte mi, muziganti!

Koncert “Malých Beránků a Vlků‘‘, kteří za vámi přijedou i na kraj světa (v rámci ČR)! V programu se nevyskytuje jazzová složka a originální repertoár je trochu pozměněn. Vystoupení má ovšem stejnou délku a půvab jako v kompletní sestavě!

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
90 000 Kč

Zahrajte mi, Beránci a Vlci!

Koncert kompletní sestavy kapely Beránci a Vlci, která za vámi přijede kdekoliv v ČR se svým původním programem a poskytne vám jedinečný hodinový zážitek!

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit