Beránci a Vlci – Brněnský Galakoncert - crowfunding kampaň

Beránci a Vlci – Brněnský Galakoncert

Uspořádejme velkolepý koncert s projekcí filmu v Brně a ukažme, že tradice a lidová hudba i v dnešní době spojují lidi napříč generacemi i kulturami!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Beránci a Vlci – Brněnský Galakoncert 

Podpořte Beránky a Vlky. Společně dokážeme, že naše tradice a lidová hudba nejsou přežitek minulosti, ale možný prostředek, který i v dnešní době spojuje lidi napříč generacemi i kulturami!

CÍL KAMPANĚ

Abychom mohli tento jedinečný projekt dopravit před zraky co možná nejvíce lidí a dostát tvrzení v úvodu této strany, potřebujeme právě vaši pomoc! Naším hlavním cílem do budoucna je expanze za hranice České republiky, kde bychom chtěli naši krajinu reprezentovat a ukázat, že i naše tradice patří do zlatého fondu ‚,světové hudby‘‘. Tomuto kroku jsme prozatím vzdálení, víme však, jak tento sen uskutečnit. A právě teď přichází chvíle, kdy můžete hrát zásadní roli i vy! Naším prvním krokem je uspořádání Brněnského Galakoncertu na den 30.9.2018.  

Celá produkce bude doprovázena projekcí stejnojmenného filmu Beránci a Vlci. Tento velkolepý večer bude natáčen a získaný audiovizuální záznam využijeme jako propagační materiál pro prezentaci v zahraničí. 

Peníze vybrané v této kampani použijeme na pronájem prostor, techniky a celou realizaci této akce.

Beránci a vlci s cenou Anděl v kategorii folk

PROČ PRÁVĚ BERÁNCI A VLCI?

Protože Beránci a Vlci jsou jediný hudební projekt této velikosti v České republice, který není pouhou replikou folkloru v původním znění. Čerpá z bohatého zdroje tradiční hudby své moravské domoviny a obohacuje ji o nejrůznější prvky moderních hudebních žánrů. Nejen díky tomu jsou Beránci a Vlci nesporným přínosem pro folklór a jeho současný vývoj.

Dokazuje to vřelé přijetí kritiky a recenzenty, ohlasy publika na nejrůznějších festivalech, jakož i samo stejnojmenné CD Beránci a Vlci  (vydavatelství Indies Scope 2017), které získalo Cenu Akademie populární hudby Anděl 2017 za žánr folk.

Koncert - festival Náměšť nad Oslavou

CO A KDO JSOU BERÁNCI A VLCI?

Beránci a Vlci jsou projekt, kterému vdechl život Marian Friedl. Jedná se o šedesátiminutovou attaca suitu vycházející z lidové hudby východní Moravy. Pojem attaca suita znamená, že na sebe písně navazují a jedna doslova prostupuje druhou. Takto je koncipováno i stejnojmenné album a v neposlední řadě jde o doprovodný film, jenž vznikl letos a bude promítán na plánovaném Brněnském Galakoncertě. Především je to však ansámbl, čítající přes dva a dvacet muzikantů a zpěváků tří věkových generací, složený ze čtyř hudebních souborů.

Ruky Na Dudy & Ženský sbor z Kudlovic

Jítka Šuranská trio & Sdružení nezávislých jazzmenů

Prvním z nich je kapela Ruky Na Dudy z Frenštátu pod Radhoštěm. Tato kapela se jako jediná u nás zabývá archaickou tradiční hudbou z Beskyd. Již zmíněnou folklórní složku rozšiřuje Ženský sbor z Kudlovic u Uherského Hradiště čerpající z bohatých tradic moravského Slovácka, který dodává celému tělesu patřičný půvab. Další nedílnou součástí projektu je Jitka Šuranská trio nominované na ocenění Anděl 2016 v žánru world music za album Divé Husy. Toto trio do projektu vnáší prvky folku, blue grassu, klasické hudby a dalších žánrů. Neméně důležitou složkou kapely je pak Sdružení nezávislých jazzmanů tvořené rodáky z Novojičínska a Frýdecko-Místecka, přinášející do ansámblu koření moderní improvizované muziky.

Všechny tyto složky tvoří ansámbl Beránci a Vlci a realizují původní myšlenku autora projektu, tedy vytvořit osobité hudební sdělení, které zaujme napříč generacemi i kulturami.

           

UMĚLECKÝ CÍL PROJEKTU

Hlavním námětem celého programu je zkoumání a překonávání hranic v každém smyslu slova. Jednotlivé písně nabízejí možnost být svědkem prolínání hudebních žánrů jako jsou folklor, jazz a world music a také témat minulost – budoucnostradost – smutekživot – smrt či právě beránci – vlci. Za doprovodu stejnojmenného filmu Beránci a Vlci, u nějž se kamery, střihu i režie ujal známý dokumentarista Ivo Bystřičan, získávajítato témata i hudební kombinace až magických rozměrů. Přijďte na náš Brněnský Galakoncert a nechte se očarovat tímto ojedinělým zážitkem!

 

Odměny, které na vás čekají:

¨

CHCETE VĚDĚT VÍCE?

Pokud máte jakékoliv otázky ohledně Beránků a Vlků, neváhejte nás kontaktovat! Můžete nás zastihnout na našem facebookovém profilu, na našich webových stránkách nebo můžete rovnou kontaktovat hlavu celého projektu Mariana Friedla (mandaf@seznam.cz). Děkujeme!

Děkujeme za podporu!

Co si o tomto projektu myslíte?