Běh 1000 km: Slovensko - Česko z východu na západ - crowfunding kampaň

Běh 1000 km: Slovensko - Česko z východu na západ

Děkuji za podporu při mém úspěšném pokusu o rekordní non-stop přeběhnutí 1035 km přes celé Slovensko i Česko z východu na západ.

Ostatní
Běh 1000 km: Slovensko - Česko z východu na západ

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Každý rok si pro sebe vytvářím sportovní výzvy, které se následně snažím splnit.

Minulý rok se mipodařilo přeběhnout 666 km přes celou Českou republiku a vytvořit tím nový český rekord, takže letos jsem to zkusil i se Slovenskem.

O Velikonocích na Velký pátek 19. dubna v 6 hodin ráno jsem vyběhl z nejvýchodnějšího bodu Slovenska a bežel skrz celé Slovensko přes státní hranici a skrz celé Česko až do nejzápadnějšího bodu České republiky. Celková vzdálenost byla 1035 km a zvládl jsem ji za 10 dní i nocí. Termínově to tedy vyšlo na 19. - 29. dubna 2019.

Běžel jsem non-stop, tzn. v mém případě nepřetržitě jen s nejnutnějšími přestávkami na činnosti, které za běhu prostě dělat nešly. Do těchto zastávek byly zařazeny i krátké asi hodinu a půl dlouhé chvilky na spaní.

Běžel jsem nalehko, protože jsem s sebou měl doprovodné vozidlo s posádkou, které na mě čekala vždy na domluvených místech. Jako doprovod se u mě po celou dobu vždy střídal běžec nebo cyklista.

Nejednalo se o žádnou komerční akci. Běžel jsem soukromě jen sám za sebe, většinu nákladů jsem si platil také sám a neměl jsem z ní žádný výdělek.

Celá událost probíhala on-line na Facebooku, kam jsem po cestě psal příspěvky.

I když se jednalo o běh, který patří mezi nejlevnější sporty, tak v tomto měřítku už to neplatí. Bylo potřeba zaplatit půjčení obytného auta na 10 dní a jeho provoz na 2500 km, nové potřebné vybavení na běh, protože například takové boty po cestě zničím klidně i dvoje. Celá výzva se dokumentovala, takže jsem na to zakoupil odpovídající elektroniku. Dálkové běhání je specifické na stravu, takže jsme s sebou vezli jídlo a speciální výživu na celou dobu. Také bylo na konci potřeba odměnit doprovodný tým, který pro mě byl na trati nepřetržitě 10 dní a 24 hodin denně.

A protože jsem splnil kvalifikaci, tak na konci září poběžím v Řecku Spartathlon, který je považován za nejznámější ultramaraton na světě. Měří 246 km a běží se z Athén do Sparty. Jenom samotné startovné ale činí 600 €, takže případný zůstatek bude použit právě na tento závod.

Celý průběh bude sepsán na mých stránkách.

Video z minulého roku, kdy jsem přeběhl 666 km přes celou Českou republiku ze západu na východ:

Co si o tomto projektu myslíte?