Startovač - financování projektů

Běh 1000 km: Slovensko - Česko z východu na západ - crowfunding kampaň

Běh 1000 km: Slovensko - Česko z východu na západ

Podpořte mě při mém rekordním pokusu o non-stop přeběhnutí 1000 km přes celé Slovensko i Česko z východu na západ.

Ostatní
Běh 1000 km: Slovensko - Česko z východu na západ

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Každý rok si pro sebe vytvářím sportovní výzvy, které se následně snažím splnit.

Minulý rok se mi podařilo přeběhnout 666 km přes celou Českou republiku a vytvořit tím nový český rekord, takže letos to zkouším i se Slovenskem.

O Velikonocích na Velký pátek 19. dubna v 6 hodin ráno jsem vyběhl z nejvýchodnějšího bodu Slovenska a pokouším se běžet skrz celé Slovensko přes státní hranici a skrz celé Česko až do nejzápadnějšího bodu České republiky. Celková vzdálenost bude lehce přes 1000 km a odhaduji, že to poběžím asi 8 dní i nocí. Termínově to tedy vychází na 19. - 27. dubna 2019.

Mám v plánu běžet non-stop, tzn. v mém případě nepřetržitě jen s nejnutnějšími přestávkami na činnosti, které za běhu prostě dělat nejdou. V případě nutnosti do těchto zastávek zařadím i krátké asi hodinu a půl dlouhé chvilky na spaní.

Běžím nalehko, protože s sebou mám doprovodné vozidlo s posádkou, které na mě čeká vždy na domluvených místech a některé úseky se mnou jede i cyklista na kole.

Nejedná se o žádnou komerční akci. Běžím soukromě jen sám za sebe, většinu nákladů si platím také sám a nemám z ní žádný výdělek.

Celá událost probíhá on-line na Facebooku, kam po cestě píši příspěvky.

I když se jedná o běh, který patří mezi nejlevnější sporty, tak v tomto měřítku už to neplatí. Je potřeba zaplatit půjčení obytného auta na 10 dní a jeho provoz na 2500 km, nové potřebné vybavení na běh, protože například takové boty po cestě zničím klidně i dvoje. Celá výzva se dokumentuje, takže jsem na to zakoupil odpovídající elektroniku. Dálkové běhání je specifické na stravu, takže s sebou vezeme jídlo a speciální výživu na celou dobu. Také je na konci potřeba odměnit doprovodný tým, který je pro mě nepřetržitě 10 dní a 24 hodin denně.

A protože jsem splnil kvalifikaci, tak na konci září poběžím v Řecku Spartathlon, který je považován za nejznámější ultramaraton na světě. Měří 246 km a běží se z Athén do Sparty. Jenom samotné startovné ale činí 600 €, takže případný zůstatek bude použit právě na tento závod.

Výzva již probíhá:

Aktuální poloha: off-limits.cz/url/gps

Harmonogram: off-limits.cz/url/harmonogram

Plánovaná trasa: off-limits.cz/url/mapa

On-line průběh: off-limits.cz/url/udalost

Mobil - běžec: 732802040

Mobil - auto: 604804549

Video z minulého roku, kdy jsem přeběhl 666 km přes celou Českou republiku ze západu na východ:

Co si o tomto projektu myslíte?