Básníci Strakonicka | crowdfunding kampaň

Básníci Strakonicka

Antologie básníků Strakonicka, první a jediná kniha mapující známé i neznámé básníky se vztahem k našemu regionu od Čelakovského po současnost.

Knihy

Básníci Strakonicka

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Antologie básníků Strakonicka, první a jediná kniha mapující známé i neznámé básníky se vztahem k našemu městu a širšímu regionu, od Čelakovského po současnost...

Kniha to bude krásná, měkce vázaná, s láskou k domovu psaná :) Nebojte se však! Patetická bude jen místy... Její stránky zaplní verše volné i vázané, lyrika přírodní, intimní, reflexivní i dost sprostá. Práce to byla někdy až detektivní, někteří z nás kvůli ní museli začít chodit do hospody, někteří museli dočasně přestat, jiní se museli naučit telefonovat chytrým telefonem a jeden dokonce začal číst budovatelskou poezii! Ten nejšikovnější navíc navrhnul logo, protože to je přece jasný, že POE(zie) ŽIJE!

poezije_600x600.jpg

KDO JSME A PROČ TO DĚLÁME?

Antologii dali dohromady Michal Štěpánek a Michaela Sýkorová. Míša je úča angažovaná v dlouhé řadě kulturních projektů, která kdysi napsala diplomku, z níž tahle knížka vychází. Michal je básník, dříve provozovatel hudebního klubu, organizátor mnoha koncertů a několika básnických setkání. Inicioval aktualizaci, rozšíření a knižní vydání výše psané diplomky. Oběma se to zpočátku jevilo jako dobrý nápad...

Po měsících sběru materiálu, pročítání stovek stran, třídění, vybírání, telefonování, mejlování, gůglení a tříbení podobných – pro přežití naprosto zbytečných „skills“ – narostlo jejich úsilí do rozměru dvousetstránkové publikace s poezií téměř čtyřiceti autorů. Třetí do party, Petr Kalaš, od začátku nezúčastněně a s mírnou škodolibostí pozoroval jejich úsilí, rostoucí kruhy pod očima, pochybnosti a známky počínajícího šílenství, až se mu jich zželelo a neprozřetelně kývl na pomoc se sazbou a grafikou. Nakonec dělá i redaktorské práce, obálku, vytváří design propagačních materiálů, fotí a pomáhá pročítat, vybírat, třídit, gůglit a po nocích pěstovat kruhy pod očima, pochybnosti a známky počínajícího šílenství...

antologie_pohlednice_03.jpg

PROČ to všechno? Protože tady byla a pořád se rodí řada básníků, které stojí za to objevit a číst. Protože pokud se o poezii zajímáte hlouběji, znáte možná mimo Františka Ladislava Čelakovského pár mladších, kteří vešli ve známost i za hranicemi regionu, ale už nebudete vědět nic o těch, co v běhu času stihli zapadnout v regálech knihoven. A třeba ani netušíte, kolik dalších pozoruhodných tvůrců je mezi vašimi současníky, které možná denně potkáváte, a jimž třeba naše knížka pomůže nezapadnout. Pro některé to bude vůbec první oficiální publikace, většina ale už nějakou tu vydanou knihu na kontě má a třeba vás ukázka v antologii navnadí vzít ji do ruky a přečíst celou... Nikde jinde nenajdete všechny (no dobrá – všechny asi zdaleka ne, nárok na úplnost si naše kniha neklade) takhle hezky pohromadě! Je prostě fajn vědět, že se můžeme pyšnit i docela dlouhým a rozmanitým zástupem talentem obdařených poetů :)

TAKŽE:

Už je vám jasné, že tu A5 knížku o 200 stránkách musíte doma mít??? Pokud ano, koukněte na odměny a něco nám pošlete, pokud ne, čtěte dál. Třeba mezi jmény zastoupených autorů najdete svou dávnou lásku / dědečka / spolužáka / toho magora odvedle...

Kniha bude členěna na 2 části - jména od národního obrození do 2. sv. války zmapuje v první části historik Karel Skalický (Muzeum Volyně), v té druhé budou chronologicky seřazeni autoři minulého století (Miloš Tůma, Dalibor Pešek, Pavel Bojar, Karel Kuncipál, Josef Jelen, Josef Křešnička, Zdeněk Slapnička, Ladislav Stehlík), bardi – velká jména současné poezie s nadregionálním významem, jako jsou Jiří Staněk, Josef Hrubý a Jiří Žáček. A dále bude kniha plná autorů současných, známých i neznámých, publikujících i nepublikujících (Věra Nosková, Luboš Vinš, Pavel Kotál, Martin Gregora, Vladimír T. Gottwald, Jiří Wagner, Pavla Pintrová, František Ďuriš, Luis L´Envic, David Zábranský, Lukáš Luhan, Robert Candra, Vladislav Hřebíček, Petr Kalaš, Petr Vak, Anna Bolavá, Petr Šimek, Pavlína Kotlíková (Přesličková), Kateřina Rysová, Marek Dunovský, Magdalena Rysová, Michal Štěpánek, Veronika Pevná, Vít Malota).

ukázky z knížky:

ukázka kniha KOTLÍKOVÁ.jpg

 

hruby.jpg

 

Obrazově bude knížka doprovázena fotografiemi autorů z místní volné tvůrčí skupiny Fotografové Strakonice.

 

antologie_pohlednice_02.jpg

„Básníci Strakonicka“ jsou bezmála připravení do tisku, kam půjdou v polovině listopadu. Na začátku prosince bude knížka na světě. Její křest proběhne v sobotu 9.12.2017 ve společenském sále Šmidingerovy knihovny ve Strakonicích za účasti autorů a literárního teoretika, recitátora a popularizátora poezie Mirka Kováříka. Cílová částka, o kterou vás žádáme, nám pomůže krýt náklady na tisk a vazbu, vše ostatní děláme ve volném čase svépomocí a bez nároku na odměnu. Děkujeme!

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 29 152 Kč (145 %)
  • 145 %
  • 20 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 69 Startérů

Autor projektu

Básníci Strakonicka - obrázek
  • projekt od Básníci Strakonicka
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Pohlednice

Pohlednice s autorskou fotkou, placka Poe žije! a díky

pohlednice_a_placka


motiv na pohlednici si vyberte tady

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
100 Kč

Básnivá pohlednice

Pohlednice s autorskou fotkou a básní, placka Poe žije! a díky

placka

pohlednice1

pohlednice2Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

PDF knihy

Stažení knihy v pdf a díky :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Taška, pohlednice, placka

Taška Poe žije!, pohlednice s autorskou fotkou, placka Poe žije! a díky

placka


taška

Počet dostupných odměn: 97/100

Nelze podpořit
200 Kč

Taška, básnivá pohlednice, placka

Taška Poe žije!, pohlednice s autorskou fotkou a básní, placka Poe žije! a díky

placka

taška

Počet dostupných odměn: 96/100

Nelze podpořit
220 Kč

Básníci Strakonicka

Ano, to je přesně ta kniha, kvůli které jste tu! Takže si ji tady takhle krásně předplatíte a my vám ji osobně předáme na křtu, nebo pošleme poštou, pokud nedorazíte :)

Počet dostupných odměn: 159/200

Nelze podpořit
400 Kč

Triko, pohlednice, placka

Originální triko – Poe žije! , pohlednice s autorskou fotkou a placka


pánské - černé s bílým motivem (velikost napište do poznámky)dámské - bílé s růžovým motivem (velikost napište do poznámky)

Počet dostupných odměn: 47/50

Nelze podpořit
450 Kč

Poetický dort

Poetický dort od Elišky (dle výběru - A.ovocný, B.čokoládový). Dodání dle dohody do 3 měsíců

Eliška je moc šikovná slečna ze Strakonic, která ve volném čase vyrábí ty nejbožáčtější dorty a sladkosti a vy můžete jeden z nich mít! Na oslavu, na návštěvu nebo jen tak v pátek odpoledne ke kafíčku v práci :)


ovocný

čokoládový

Počet dostupných odměn: 1/3

Nelze podpořit
450 Kč

SLADKÉ JE ŽÍT!

Sladkost od Elišky dle vlastního výběru:
a) ovocný dort
b) čokoládový dort
c) cheesecake s ovocem
d) 2 druhy cupcakes (2x12ks) – mrkvový s tvarohem, banánočokoládový
e) Košíčky (minitartaletky) s ovocem (24ks)

Počet dostupných odměn: 3/4

Nelze podpořit
500 Kč

Fotka na zeď

vytištěná autorská fotografie z knihy (dle výběru) s podpisem - formát A2, placka Poe žije!

fotografii si vyberte tady

nebo si vyberte variantu "Básnivá fotka" a pověste si na zeď fotografii i s básní.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
700 Kč

Básnivá fotka na zeď

Vytištěná autorská fotografie z knihy (dle výběru) s básní, formát A2, placka Poe žije!

fotka1

fotka2

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
1 000 Kč

Bratři v triku

Bratři v triku - triko, kniha, pohlednice, placka Poe žije!

pánské - černé s bílým motivem (velikost napište do poznámky)


dámské - bílé s růžovým motivem (velikost napište do poznámky)

Počet dostupných odměn: 22/25

Nelze podpořit
1 500 Kč

Partner knihy

Partner knihy – představení a poděkování na křtu a na internetu, kniha, triko nebo taška, pohlednice s fotkou, placka Poe žije!

Počet dostupných odměn: 16/20

Nelze podpořit
3 000 Kč

Sladký raut JEDNA BÁSEŇ

Sladký raut JEDNA BÁSEŇ na vaši oslavu (dodání dle dohody do 3 měsíců) + placka Poe žije!

Lze jako raut na firemní večírek, soukromou oslavu nebo dětskou párty. Vybrané sladkosti můžeme vyrobit bezlepkové nebo bezlaktózové.

2 druhy cupcakes (2x12ks) – mrkvový, vanilkový s karamelem
2 druhy minicupcakes (2x24ks) – banánočokoládový, jablkoskořicový
Košíčky s ovocem (35ks)
2 druhy cheesecake
Ovoce v čokoládě
+ sladké překvapení :)

(dětská verze - sušenky, medové ksichtíky, piškotoví brumíci, cakepops, potahovaný dort s motivem na přání)


Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
8 000 Kč

Generální sponzor knihy

generální sponzor knihy - jmenovité poděkování v knize (+ logo vaší firmy), představení a poděkování na křtu, při propagaci knihy, triko, taška, placka Poe žije!, autorská fotka, 3 pohlednice, kniha.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit