Basketbalový Kemp Mohelnice - Çanakkale 2019 - crowfunding kampaň

Basketbalový Kemp Mohelnice - Çanakkale 2019

Basketbalový oddíl TJ MEZ Mohelnice by se rád zúčastnil mezinárodního tréninkového kempu a turnaje v Çanakkale v Turecku.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte mladé basketbalisty v tom, aby aspoň na chvíli poznali jaké to je trénovat a hrát basketbal v zemi, kde je tento sport v mnoha městech sportem číslo jedna a kde na turnaj dětí přijde fandit 400 až 500 diváků.

Kdo jsme?

Jsme basketbalový oddíl z malého města na šumpersku, který právě letos slaví 60 let od založení basketbalu v Mohelnici. Basketbal má tedy u nás dlouholetou tradici. Za poslední roky se nám podařilo dát dohromady skvělou partu kluků a holek, které tento sport baví a chtějí v něm něčeho dosáhnout. Proto jsme pro ně připravili speciální desetidenní prázdninový kemp v Turecku konaný v termínu 16. 8. až 25. 8. 2019.

rozcvička

O co nám jde?

Ostatní kluby pořádají svoje kempy jako soustředění a tábory v místě jejich působnosti. My chceme dětem nabídnout nevšední přístup a zážitek v prostředí, kde je dětský basketbal dělán na profesionální úrovni a přitom s chutí a radostí. Chceme, aby se naše hráčky a hráči setkaly úplně s jiným prostředím a dětmi, než se kterými se setkávají v průběhu celé sezóny. Chceme, aby děti okusily atmosféru zápasů, kde v hledišti sedí 400 až 500 fanoušků a fandí basketu. 

Proč chceme jet zrovna do Turecka?

Měli jsme to štěstí, že se před dvanácti lety do Mohelnice přiženil basketbalový hráč a trenér Nihat Gürbüz. Napřed jsme se na něho koukali nedůvěřivě, ale postupně jsme zjistili, že to není jen dobrý hráč a skvělý trenér, který se okamžitě zapojil do basketbalového dění v Mohelnici, ale že je to taky fajn člověk a kamarád.

Byl to on, kdo v Mohelnici obnovil fungování mládeže. Získal si důvěru rodičů a nabídl se, že využijeme jeho kontaktů na univerzitě v Çanakkale, kde dlouhá léta úspěšně působil, a pojedeme tam.

Máme zkušenosti!

Takový kemp neděláme poprvé. V roce 2017 už část dětí v Turecku na kempu byla. Součástí akce tehdy byl i turnaj ve streeballe (hra 3 na 3), který tam má dlouholetou tradici. Loni v roce 2018 jsme my pořádali kemp u nás v Mohelnici a z Çanakkale na něj přijel jeden turecký tým. Video, které z kempu vzniklo, je níže. Letos v létě chceme jet do Turecka na kemp, který spoluorganizujeme, všechny kompletní mládežnické týmy. Všech 32 dětí i s rodiči.

Za co peníze utratíme?

V našem klubu si zakládáme na dobrých vztazích s rodiči dětí. Bez rodičů a jejich maximální podpory a důvěry bychom nemohli dělat to, co děláme. Jelikož se s dětmi chystáme tak daleko, chceme se kempu zúčastnit všichni...děti i jejich rodiče. Děti budou absolvovat basketbalový kemp, rodiče budou na dovolené. Celkem se jedná o přibližně sto lidí z toho 32 dětí. Rodiče si samozřejmě svoji část financují sami. Dětem bychom rádi pomocí startovače na akci přispěli.

Předběžný rozpočet nákladů na hráče/hráčky je následující:

- doprava: 230.000,- Kč
- ubytování a strava: 192.000,- Kč
- startovné na turnaje: 15.000,- Kč
- pronájem sportovišť: 20.000,- Kč
Celkem: 457.000,- Kč (tzn. 14.281,- Kč na dítě)

Vše co se nám podaří vybrat rozdělíme mezi děti.

Ukázka našich odměn:

odměny

 

klubový kalendář

Naše stránky: http://basketbalmohelnice.cz

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/basketbalmohelnice/

 

Všem vám moc děkujeme:

Co si o tomto projektu myslíte?