Basketbalové vozíky pro Pražské jezdce - crowfunding kampaň

Basketbalové vozíky pro Pražské jezdce

Parta nadšenců z Prahy a Pardubic buduje nový basketbalový klub vozíčkářů v Praze. Ve světě profesionální sport, u nás chybějící oddíl v Praze.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Basketbalové vozíky pro Pražské jezdce

Parta nadšenců z Prahy a Pardubic budují pod záštitou České asociace basketbalu na vozíku (www.wbasket.cz) nový basketbalový klub vozíčkářů v Praze. Ve světě profesionální sport, u nás chybějící oddíl v hlavním městě. Chceme vytvořit zázemí a rozšířit nabídku sportů pro vozíčkáře v Praze.

Cíle projektu

Pořízení jednoho, dvou, nebo tří vozíků. Jsme skromní, rádi bychom ve svém týmu měli alespoň jeden, na míru vyrobený vozík pro našeho talentovaného hráče – Jaromíra Kolínského. Z říše snů je cíl největší, tedy vybavení tří hráčů vozíky na míru.

Praští jezdci

Klub sdružující sportovce s handicapem i bez a věnující se ve světě nejrozšířenějšímu kolektivnímu sportu tělesně postižených - basketbalu na vozíku. Jsme na počátku, ale držíme se našeho snu – sportovat a žít na plno. Před časem jsme s pomocí zaběhlého sportovního klubu vozíčkářů - WBS Pardubice sehnali sportovní halu, natěšené sportovce a začali na holé louce (rozuměj parketách) trénovat. S počátku nám k tomu postačili dva koše, míč a postarší vypůjčené vozíky. Po první konfrontaci v soutěžním zápase jsme však zjistili, že pokud se chceme rozvíjet, něčeho dosáhnout, zapojit více lidí s postižením a klub etablovat, neobejdeme se bez kvalitních vozíků na míru.

Pražští jezdci

Sportovní vozík na míru

Základ basketbalu na vozíku, stěžejní pomůcka, esenciální společník a parťák. Basketbal na vozíku má více než 70 letou historii, během které se díky technologickému pokroku stal velmi akčním a atraktivním sportem. Ručně vyrobený sportovní vozík na tělo hráče je povolený doping, který bychom si rádi dopřáli. Z tohoto důvodu jsme kontaktovali jediného českého výrobce takovýchto vozíku, mladou a progresivní firmu - Ultina s.r.o.

Basketbalový vozík

Yes, you can!

Ultina back to active

Je mladá firma zabývající se vývojem a výrobou sportovní vozíků na florbal, basketbal, ragby, tenis a badminton.

Nenabízejí kompenzační pomůcku, ale nástroj k maximálnímu využití potenciálu aktivního vozíčkáře. Proto se při zaměřování a navrhování vozíků nebojí jít až na hranu a odmítají na trhu zavedené vytváření alibistických rezerv, které ve výsledku na několik let skrytě brzdí rozvoj možností uživatele. Individuální potřeby tělesně hendikepovaného sportovce jsou pro ně výzvou, a proto jsme se rozhodli o navázání spolupráce s touto skvělou firmou.

www.ultina.cz

www.facebook.com/ultinabacktoactive

DĚKUJEME!!!

Co si o tomto projektu myslíte?