BARVY KRKONOŠ - crowfunding kampaň

BARVY KRKONOŠ

Obrazová kniha pro lidi, kteří mají rádi hory a v Krkonoších chtějí nalézt inspiraci nebo strávit hezkou a zajímavou dovolenou.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Barvy Krkonoš aneb knížka pro radost a inspiraci

Chci vás touto cestou požádat o pomoc s vydáním obrazové publikace o našich nejvyšších horách. Peníze, které poskytnete, jsou určeny na tisk knihy, veškeré studiové práce jsou hotové a knížka je připravena do výroby. 

Lucni louka_Studnicni a Snezka.jpg

V knihách o Krkonoších mi schází "laskavý" pohled, nadhled a prostor, který sice může být drsný, ale i inspirující, vyvolávající radost a nadšení z viděného.
Tvořím z radosti a pro radost, myslím, že obrázky tyto pocity reprezentují a věřím, že potěší i vás a další milovníky české přírody a hor.

Vázaná obrazová barevná publikace 27×24 cm, křída 150 g, 80 str., vazba V8

_MG_7239.jpg

Proč a jak se zrodila

V prosinci jsem si sám sobě pro radost i k Vánocům vytvořil fotografickou knížku z mých toulek po krkonošských pláních i tundře. Proč a jak vznikla?

Na podzim roku 2015 mne oslovili mladí majitelé boudy Smetánka v Peci, že by chtěli po její rekonstrukci vyzdobit pokoje mými snímky. Domluvili jsme se nakonec na velkých fotoplátnech, mezi kterými kralovala 2 panoramata 150 x 60 cm. Následná prohlídka vyzdobených pokojů byla fascinujícím zážitkem.

_MG_8872_000.jpg

Napadlo mne, že čas strávený výběrem a úpravami snímků bych měl využít a zhodnotit ještě jinak a když jeden z dodavatelů kusové produkce knih vyhlásil vánoční akci, padla jasná volba na knihu.
Zrodila se. Je v ní srdce, radost i nedočkavost.

Po prohlídce pokojů jsem Smetánkům ukázal čerstvý exemplář. Chvíle napětí, ticho. Najednou se ozvalo „Nádhera, úžasný, kde to je, tam chci jít taky!“ … najednou bylo kolem plno. Seběhl se všechen personál, práce „skončila“ a všichni prohlíželi. A chtěli. Jenže já neměl víc než jeden kus. Nemohli to pochopit. „Dělám si snad srandu?“ Nedělám, prostě vznikl kus pro potěchu. Prý se mám zamyslet a knížku vydat. Na další boudě byli horalové a lidé z horské služby. Dopadlo to stejně.

PD_21_File_001.jpg

Poptávaná částka má pomoci překlenout most od invence ke zrodu fyzické knihy s designovými úpravami i s popisky v CZ, DE a EN.
Obrazová kniha Barvy Krkonoš může být nejen uměleckým zážitkem a vhodným dárkem pro milovníky našich hor, ale i – jak se u původní verze ukázalo, námětem na výlety.

_MG_1542 cb.jpg

_MG_1650.jpg

Odměny

V případě zájmu o větší počet knih místo Odměny mne prosím kontaktujte. Neměl by to být problém.
Totéž platí i o výběru Odměny.
V případě úspěšného završení projektu by kniha mohla spatřit světlo světa do ca 3 týdnů, spolu s ní bych realizoval i různé formy odměn. Většinu z nich byste měli obdržet spolu s knížkou.

Záložkyzalozky.jpg

Fotografie (příklady)

fotky.jpg

Panoramata (příklady)

panorama.jpg

Mandaly (ukázky)

mandaly2.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?