BAJKAL 2019 - crowfunding kampaň

Novinky - BAJKAL 2019

Pojďte do toho s námi. Pomozte nám natočit jedinečný film z výpravy na Bajkal a k tomu ještě dětem na základních školách zpříjemnit hodiny zeměpisu!

Ostatní

100 % Splněno

Děkujeme vám všem za podporu. Ale ještě není konec!!! 100 % Splněno Obrázek

Právě jste nám pomohli vybrat cílovou částku!
Tím to ale nekončí, pro nás je každá kačka dobrá, tak neváhejte a kupujte dárky i dál!

Vánoce se rychle blíží a Startovač už je pouze do neděle!

Poslední šance!

Nenechávejte nákup na poslední chvíli! Poslední šance! Obrázek

Právě začal poslední týden, kdy si můžete kupovat dárky a podpořit tak projekt BAJKAL 2019!!!!

Proto neváhejte a nenechávejte nákup na poslední chvíli!

Děkujeme všem za podporu,
věříme, že to společno zvládneme!

Team Bajkal 2019
Adam, Martin, Ondra, Dan

Děkujeme za podporu. Právě jste nám pomohli ujet pomyslnou třetinu cesty. Po 9 000 kilometrech bychom se měli nacházet poblíž hlavního města Kazachstánu Astany. K Bajkalu chybí už jen kousek. 33 % Splněno - Jsme ve třetině Obrázek

Přátelé, kamarádi, bajkalníci,
jste skvělí a vaše podpora je pro nás velmi motivující! 

Již jste nám pomohli ujet pomyslnou třetinu cesty. Po 9 000 kilometrech bychom se měli nacházet poblíž hlavního města Kazachstánu Astany. A k Bajkalu chybí už jen kousek.

Stále jsme v procesu oslovování základních škol s naším projektem Zeměpis hravě, v kterém z každé země, natočíme krátké video, které obohatí dětem hodiny zeměpisu a přinese jim zajímavé informace, které jen tak v učebnicích nenajdou. Jak se žije v Arménii, jak vypadá kazašská škola, nebo co dělají děti v Gruzii ve svém volném čase?

V tomto projektu už je zapojeno více jak 400 dětí!
Pokud se chcete dozvědět více, koukněte na www.bajkal2019.cz

Pomozte nám tedy na Bajkal a s tím podpořit i náš projekt! ZDEA na závěr si dovolujeme zprostředkovat velmi milou zprávu od naší přispěvatelky!

"Někteří z Vás asi již zaregistrovali, že máme ve městě 4 kluky (v tomto případě i padesátníky nazývám kluky), kteří se chystají dojet po vlastní ose na sibiřský Bajkal. Pojedou 20 let starými vehikly, které se jim po cestě jistě někde rozsypou, budou přes 2 měsíce spát ve stanu, nebo v autě, vařit si kejdy na cestovním vařiči a na cestě je bude čekat spousta dalších překážek. Kluci si vše platí svépomocí, ale samozřejmě shání i prostředky, jak to jen jde. A prosí i nás o pomoc.

Založili si projekt na startovači, kde každý z nás může přispět určitou částkou. Za to nám nabízí možnost dostat drobný dárek s logem jejich expedice, nebo poděkování formou napsání našeho jména na kapotu auta. Jistě, teď vás napadá, že proč zrovna Vy byste jim měli pomoci. „Vždyť mě taky nikdo nic nedá zadarmo. Proč já bych někomu měl něco financovat. Já bych si taky rajzoval po světě, kdyby mi to někdo zaplatil.“ Ale ruku na srdce. Opravdu byste to udělali? Dali byste výpověď v práci, neboť Vám šéf nedá tříměsíční dovolenou, prodali byste většinu svých krámů, abyste si vydělali na cestu, pohodlnou postel byste vyměnili za karimatku a spacák, opustili byste na tak dlouho své děti a třeba se rozhádali se svými partnery, protože ne každý je tak tolerantní? Jen proto, že máte svůj sen z dětství, za kterým chcete jít? Já ne. Jsem sice vášnivá cestovatelka, ale vždy jen na chvilku nakouknout a pak se zase rychle hned vrátit k rodině, do mých zajetých kolejí a do jistoty. O to víc chodím na všechny cestovatelské přednášky, čtu stovky cestopisů a sním. Díky knížkám, filmům a besedám cestuji v duchu spolu s dobrodruhy a prostřednictvím jejich vypravování z cest poznávám různé kouty světa. Tito lidé většinou necestují do civilizace, kde je hojnost všeho. Ale právě do zapomenutelných koutů světa, kde je nepohodlí a někdy i chudoba.

Jsem vděčná, že se ještě najdou takoví dobrodruzi, cestovatelé, díky jejichž zážitkům vím, že se v tom našem Brandýse plném dopravních zácp a psích exkrementů vlastně máme dobře. Tyto 4 Bajkal 2019 skoro vlastně vůbec neznám. Viděla jsem je jen jednou. Ale jen z jediné schůzky jsem pochopila, že jsou to kluci, kteří mají svůj sen a jdou si za ním. Jsem vlastně vděčná, že někdo takto cestuje i za mě, neboť já na to nemám „koule“. Já si pak „zacestuji“ s nimi, až půjdu na jejich přednášku, nebo zkouknu o jejich cestě film.

Prosím, kdyby každý z nás přispěl, byť jen 10 Kč, pomůže jim to splnit cílovou částku, kterou si dali na https://www.startovac.cz/projekty/bajkal2019/. Kdo ví, třeba nás to bude stát méně než datové připojení, kdy se z auta připojujeme na Facebook, abychom si zase zanadávali na dopravu. A ten pocit, že jsme někomu pomohli jen tak, nezištně, fakt stojí za to. Děkuju."