Báječné ženy bez létajících strojů - crowfunding kampaň

Novinky - Báječné ženy bez létajících strojů

Jsme ženský parašutistický tým CZ Ladies. Pomozte nám reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v parašutismu v americkém Chicagu.

Ostatní
To, co na začátku vypadalo jako nejjednodušší věc, nás nakonec nejvíc potrápilo (jak už to tak v životě bývá). Jak to dopadlo s odměnami Obrázek

Milí přátelé a příznivci, již delší dobu mě hryže svědomí ohledně slíbených odměn. Před Mistrovstvím světa jsme po pravdě neměli moc času se odměnám věnovat. Než jsme odjeli do Chicaga, jsme ale všechny odměny dali do výroby tak, abychom je po návratu mohli rozeslat.

Startovac_odmeny.jpg

 K dnešnímu dni by už většina z vás, měla mít odměny doma. Přátelům, se kterými se známe, se snažíme odměny doručit osobně ... v těchto případech ještě některé odměny nejsou doručeny (já osobně mám ještě pár restů), protože třeba hledáme příhodný termín na setkání v hospodě nebo pražské kavárně :)

 No, a teď to nejhorší ... to, co na začátku vypadalo jako nejjednodušší věc, nás nakonec nejvíc potrápilo. Pohlednice z Chicaga.  Zmlsaní z Prahy, kde o stánky s pohlednicemi člověk zakopává na kažém rohu, v Chicagu nám dost zatrnulo. Z 13 dnů, které jsme měli v USA na Mistrovství světa, jsme v Chicagu strávili 1 den. Za celý den jsme nenarazili na žádný obchod, kde by se pohlednice daly koupit. Naštěstí nás zachránil náš krajan a parašutista Jaromír Kalus, který v Chicagu žije a který nám koupil cca 60 pohlednic i se známkami a dovezl nám je na letiště v městečku Ottawa, kde se konalo Mistrovství světa ... a to taky musel objet asi 3 různé WallMarty, aby to dal do kupy. Všechny pohlednice jsme poctivě napsali, podepsali a v jeden den jsme všechny vhodili do schránky u pošty, která byla hned vedle našeho hotelu. "Hned vedle" je míněno v americkém měřítku, což znamená, že mezi naším hotelem a poštou byl asi půl kilometrový lán pole se sojou :)

Bohužel z vašich reakcí i z dotazování mezi přáteli vím, že většina pohlednic prostě nedorazila (nedošly ani pohledy, co jsem posílala rodičům a své rodině). Netušíme, kde na cestě z Ottawy vznikla černá díra, ale převážná většina pohlednic se cestou ztratila. Pohlednice nedorazily na Moravu, do Prahy, do Středních Čecha ani do Londýna :( Spíš považuji za zázrak, že pár pohledů vůbec našlo své adresáty. Moc nás to mrzí. Chtěli jsme vám poděkovat za podporu aspoň tou nejjednodušší formou a ani ve snu nás nenapadlo, že by pohlednice z Chicaga nemusela dorazit.

Na důkaz toho, že jsme pohledy opravu poslali, vkládám ofocenou pohlednici, která dorazila mému kolegovi (kterému tímto děkuji za poskytnutí).

Chicago1.jpg

 

Chicago2a.jpg

Ještě jednou se omlouvám všem, kdo od nás měli dostat pohlednici, která nedorazila. Budu vám vděčná, pokud naši omluvu přijmete a zachováte nám svou přízeň.

Hana Opálková za CZ Ladies

Milí přátelé a příznivci, náš projekt Báječné ženy bez létajících strojů na Startovači úspěšně doběhl do cíle v červenci a od té doby jsme komunikovali hlavně na Facebooku. S odstupem času bychom vám chtěli i touto cestou dát vědět, jak to všechno vlastně dopadlo … Jak to nakonec všechno dopadlo … Obrázek

Díky tomuto projektu a vaší podpoře na Startovači se nám podařilo získat i další sponzory a celkem nashromáždit dostatek prostředků nejen na samotnou účast na Mistrovství světa v Chicagu, ale také na dodatečné tréninkové seskoky v ČR. V rámci přípravy na MS jsme v roce 2016 odskákali 110 tréninkových seskoků a odlétali 8 hodin v tunelu.

20.-21.8. jsme se zúčastnili Mistrovství ČR, což byl náš poslední závod, ve kterém jsme si mohli ověřit naši formu a získat představu o bodovém potenciálu. Na MČR 2016 jsme dosáhli bodového výsledku 104 b v 10-ti kolech (tedy průměru 10,4 b). Na posledním Mistrovství světa v roce 2014 jsme se umístili na 8. místě s bodovým průměrem 9,2. Nějaké zlepšení formy bylo vidět, ale nebyli jsme s tím úplně spokojení. Naše ambice pro Mistrovství světa byly někde v rozmezí 11,5-12,5.

Týden před odletem do Chicaga jsme si dovolili ještě jeden „motivační“ trénink v tunelu pod dohledem jednoho z nejlepších parašutistů světa Davida Grauwels z Belgického týmu Hayabusa (Mistři světa z roku 2014 a nově i 2016). V tomto tréninku nešlo ani tak o nějaké zázračné zlepšení techniky nebo zrychlení, ale spíš o získání sebedůvěry a zklidnění. Týmová psychika je věc velmi křehká a když nám mistr světa řekl, že máme na to létat v závodech bodové průměry 11-12 b, tak to na naši psychiku zapůsobilo jako živá voda :)

CZL_Mondial_2.jpg

Ve čtvrtek 8.9. po půlnoci jsme se vydali na cestu do Chicaga. Nejdřív jsme strávili 5 hodin v autě cestou do Berlína, pár hodin na letišti, 9 hodin v letadle a pak opět pár hodin vyřizováním pronájmu auta a cestou do městečka Ottawa, kde jsme byli ubytovaní a kde se konalo samotné MS na letišti Skydive Chicago. Celkem jsme strávili 24 hodin na cestě a byli jsme rádi, že jsme měli před zahájením MS ještě 3 dny na aklimatizaci.

CZL_Mondial_3.jpg

Měli jsme v plánu ještě před zahájením MS zvládnout 6 tréninkových seskoků. Potřebovali jsme  si hlavně vyzkoušet výskoky z letadla Twin Otter, z kterého jsme dosud ještě neskákali, a také získat jistotu při orientaci ve vzduchu před přistáním. Nakonec, kvůli velkému zájmu ostatních týmu, se nám povedly jenom 3 skoky, ale i to nám stačilo pro celkové uklidnění před závody. V neděli 11.9. proběhlo na stadionu místní střední školy slavnostní zahájení MS spojené s přehlídkou všech zúčastněných závodníků. Mistrovství světa se účastnilo přes 700 závodníků z 38 zemí.

CZL_Mondial_4.jpg

Závodní seskoky byly zahájeny v pondělí 12.9. a v naší kategorii se podařilo odskákat deset závodních kol za čtyři dny. Mezi týmy, které skončily na 8-11 místě byly výsledky velmi vyrovnané a nás potěšilo, že jsme takto významné závody zvládli jednak z pohledu disciplíny, ale hlavně také psychicky. Celkově jsme skončili na desátém místě s naším historicky nejlepším výsledkem 11,8 bodů v průměru. Také jsme si v osmém kole vytvořili týmový rekord 19 bodů na seskok. Takže stanovený cíl byl splněn a my se teď po krátkém odpočinku vrhneme do zimní tunelové sezóny.

WPC2016_Day4_final.jpg

Bez vaší podpory bychom nic z toho nedokázali. DĚKUJEME!!!

CZL_Mondial_5.jpg

 

 

Za několik hodin skončí náš projekt Báječné ženy bez létajících strojů. Děkujeme vám za podporu!!! Obrázek

Díky vaší úžasné podpoře se náš sen stává skutečností. Průběh tohoto projektu i celkový výsledek nám přinesl velkou radost z toho, že existuje tak neuvěřitelné množství lidí, kteří jsou ochotni podpořit sen pěti parašutistů, které mnohdy ani osobně neznají.  Děkujeme vám, že jste byli ochotni věnovat své prostředky na náš projekt. Moc si toho vážíme a uděláme vše pro to, abychom vás nezklamali. Zachovejte nám prosím svou přízeň a sledujte nás dále na našich Facebook stránkách, na kterých budeme průběžne informovat o přípravě i samotném průběhu závodů na Mistrovství světa v Chicagu. Odjíždíme 8.9. a závodit se začíná 12.9. DĚKUJEME!!!