Babouk aneb profesionálnější pořádání NEJEN šipkových turnajů v ČR - crowfunding kampaň

Babouk aneb profesionálnější pořádání NEJEN šipkových turnajů v ČR

Softwarový program, který doufám v co nejbližší době nahradí neohrabaná papírová hrací schémata a pozvedne tak výslednou úroveň pořádaných turnajů...

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Babouk

pavouk16-pcvspapir.png

 

CO JE BABOUK?
Babouk je softwarová aplikace určená k řízení NEJEN šipkových turnajů na max. 12 terčích systémem oboustranný pavouk (2KO) pro 7 až 64 hráčů.

CÍL PROJEKTU?
Nahradit papírová hrací schémata tímto počítačovým a celkově pozvednout výslednou úroveň pořádaných turnajů.

Z HISTORIE
Na tomto programu jsem začal pracovat zhruba před rokem (do dnešního dne několik desítek až stovek hodin) a to z jediného důvodu. Papírová forma hracího schématu při pořádání turnajů mi přišla a stále připadá zbytečně pracná a těžkopádná, přičemž jeho informační hodnota pro zúčastněné byla a dle mého názoru stále je téměř nulová.
Neustále totiž docházelo k nespočtu dotazů od hráčů: "Jak jsem na tom?“ / „Kdy a s kým budu hrát?“ / „A podobně…“. Z tohoto důvodu jsem osvěžil své programátorské začátky a začal programovat Babouka. Původní záměr byl a stále je dopřát všem hráčům veškeré možné a dostupné informace o právě probíhajícím turnaji tzv. online. Buď pohledem na obrazovku notebooku, připojené TV, internetových stránek anebo „chytrého“ telefonu.

HLAVNÍ RYSY

  • pracné psaní soupisky hráčů nahrazeno přehlednou databází, ze které lze jednotlivé hráče snadnou cestou přidávat do turnaje
  • náhodné losování za pomocí žetonů či papírků nahrazeno jediným tlačítkem
  • hlasité vyzívání hráčů k terčům nahrazeno vizuálním vyobrazením jmen a terčů se zvukovým doprovodem
  • všechny důležité informace jsou okamžitě zobrazeny pro všechny hráče
  • výsledková listina, bodové ohodnocení, zasílání výsledků je max. zjednodušeno
  • v plánu je několik dílčích vylepšení, nejvyšší / nejrychlejší zavření, počet hozených bing a nebo například doprovodné hry typu Mistr Středař a podobně
  • 60 minutovou verzi k vyzkoušení a návod je možné stáhnout zde: http://sipky.josefeisner.cz/ostatni/babouk

NA CO PŮJDOU VAŠE PENÍZE?
Především do propagace, díky čemuž doufám dojde následně k postupnému rozšíření a mimo jiné i do softwarového zázemí, které na rovinu nepatří zrovna k těm nejlevnějším položkám na seznamu. Omezená verze programovacího software Delphi Starter se dá pořídit již za necelých 10 000 Kč. Masivnější rozšíření (více jak 200 licencí) je podmíněno verzí nelimitovanou, která je ale již za ČTYŘNÁSOBEK ceny předchozí verze - tedy za věru nelidových 40 000 Kč.

JAKÝ JE PLÁN PRO POSTUPNÉ ROZŠIŘOVÁNÍ
Původní záměr byl a stále je, nabízet registrovanou verzi vázanou na sériové číslo disku (podpora flash disků) za lidových 100 Kč a to především díky zakoupené licenci programovacího software za zde získané prostředky. Pro vaši informaci, současná konkurence nabízí obdobný produkt za více než desetinásobek této ceny.
Z tohoto důvodu se obracím právě na Vás, šipkaře i nešipkaře. Podpořte prosím desetitisícové základny šipkařů v České republice v profesionálnějším pořádání turnajů! Třeba díky tomu budou České šipky časem konečně oficiálně uznány jako sport a ne jenom jako přidružený člen ČSTV / ČUS, jak je tomu doposud!

ZÁVĚREM
Výše příspěvku není určující. V podstatě postačí 50 Kč, coby jedna účast v průměrném turnaji nebo rovnou oněch 100 Kč za předplacenou licenci pro konečné zájemce. Ukažme společně ČSTV (Český svaz tělesné výchovy) nově ČUS (Česká unie sportu), že si jako šipkaři zasloužíme zařazení do kategorie sport a ne jen jako zábava - tak jsou totiž šipky v ČR bohužel doposud chápány!

Co si o tomto projektu myslíte?