UVODKA-UVODKA.jpg

BABETTOU NAPŘÍČ ISLANDEM Film & Video

Sedm babett, gejzíry, vodopády, ledovce a sopky. Pošlete nás do země ledu a ohně. Natočíme cestovatelský film a dostaneme babetty televize.

BABETTOU NAPŘÍČ ISLANDEM

Vybráno204 371 Kč(105 %)

105 %
195 000 Kčpožadováno
94startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Island bude velkou výzvou pro naše socialistické mopedy a my potřebujeme vaši pomoc. Dopravit na tento ostrov naše stroje a nás, bude velmi nákladné a z prostředků získaných od sponzorů pokryjeme pouze zlomek. S vaším přispěním to ovšem můžeme zvládnout a vy za to dostanete odměny, které už jindy nezískáte. Pomozte dostat babetty do země ledu a ohně a umožněte tak stvořit film „Babettou napříč Islandem“.

 

Cesta ze sopečného popela? ANO

4x4? NE

Dvě koňské síly z Československa? ANO

Doprovodné vozidlo? NE

 

 UPDATE 2:

Dnes (Út 6.6.) naposled můžete přispět bankovním převodem. Zítra už by bylo riziko, že platba nestihne přijít, proto bude nutné od zítřka (St 7.6.) přispívat platbou kartou nebo přes PayPal.

 

 UPDATE 1:

PROČ TO VLASTNĚ DĚLÁME?

Naším cílem je udělat film o tom, že nemusíte mít velkou motorku nebo drahého teréňáka, abyste mohli procestovat kus světa na vlastní pěst. Chceme vám ukázat nezvyklou přírodu Islandu ze sedátka babetty. Dokázat vám, že parta kluků, kteří si spolu před lety hráli na schovávanou, je schopna se dostat na babettách za severní polární kruh. S vaším přispěním se toto všechno může odvysílat v televizi a pokud tato kampaň vyjde, budeme moci společně zasednout k obrazovkám a sledovat, že se to opravdu povedlo. Pojďme dát jasné echo, že o nás a našich startérech svět ještě uslyší.

 

PŮVODNÍ TEXT:

Co nás čeká...

Jelikož je Island ostrov vytvořený sopečnou aktivitou, má nezvykle zajímavou přírodu. To je pěkné, pokud tam jedete s foťákem v ruce a s průvodcem po boku. My tam ale chceme jet na dvoutaktním mopedu, který je vhodnější k cestě do obchodu, když si jedete o pauze v práci pro pařížák se dvěma rohlíky. Rozhodně ale není stavěný na podmínky, které nás čekají.

Island je totiž známý svým nevyzpytatelným počasím. Čemu se u nás říká aprílové počasí, tomu se na Islandu říká POČASÍ. Na jihu Islandu dokáže za dva měsíce napršet tolik, kolik na jižní Moravě za celý rok, a to je přesně informace, u které si říkáte, že to nebude pravda, protože se tam chcete vydat na mopedu. Pravda to bohužel ale bude. V létě je navíc na severu polární den a my máme obavy, že nám to nedá spát.

foto1.jpg

Popis babetty 210 na wikipedii

Babetta 210 získala špatnou reputaci pro svou nespolehlivost. Nejčastější závady proti jiným typům jsou spojeny právě s převodovkou, zejména špatná funkce suchých spojek (mastnota, nekvalitní materiál) a poruchy převodů (poškození předlohové hřídele, vypadnutí Segerových pojistek, špatné mazání).

 

A když už na Island, tak nepojedeme okruh kolem ostrova, kde je nudně kvalitní silnice, ale dáme si vnitrozemí, kam se odváží jenom auta vybavená systémem 4x4, uzávěrkou diferenciálu a sáním vzduchu až nad střechou. Tam nás totiž čeká ta pravá výzva. Žádná civilizace, žádné benzínky a jízda po sopečném popelu, který ve vnitrozemí simuluje silnici a dává velmi zabrat pneumatikám, které se na něm téměř ztrácí před očima. Často se budeme setkávat s úseky, kde budeme muset jet krokem a vyhýbat se špičatým sopečným kamenům, které jsou nebezpečné nejen pro naše pneu a ráfky.

Budeme také muset překonat několik nepřemostěných řek. Do babetty se nám nesmí dostat voda a my tedy moc netušíme, jak tuto zapeklitou situaci budeme řešit. Jedno ale víme už teď, že to bude sakra mokrý. A co speciálně na Islandu nechcete, je mít všechno mokrý.

Po cestě uvidíme pravé islandské gejzíry, dostaneme se na rozhraní euroasijské a severoamerické tektonické desky, zdoláme i s mopedy sopku a možná se osprchujeme pod vodopádem nebo vkročíme (či lépe: vjedeme) na ledovec. Jestli tohle všechno a mnoho dalšího dokážeme, dostaneme se až na sever Islandu, kde překročíme severní polární kruh a naše pneumatiky se dotknou severního ledového oceánu.

Všechno to bude nesmírně zajímavé, na babettě skoro nedosažitelné. Proto chceme z této expedice natočit film, který by vám ukázal krásy Islandu a nesmyslnost cestování na mopedu a třeba vás motivoval k tomu, co už dlouho chcete podniknout, ale zatím jste to nepodnikli, protože máte rozum.

 tatry2.jpg

Naše zoo

Stvořili jsme tým, kde jeden umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc.

KSICHTY.jpg

Naším dvorním mechanikem a odborníkem na slovo vzatým, kterému nikdy nikdo s ničím nepomůže a on stejně vždy všechno opraví, je Tomáš Prudký

Dalším exemplářem je Tomáš Gregor, který váží snad 50kg i s babettou. Je to pro nás takový bezpilotní moped, na který můžeme naskládat většinu náhradních dílů a nářadí.

Tomášovým protikladem je Martin Nykodým, jemuž musíme vézt i zubní pastu. Je pro nás ovšem důležitý ve věcech organizačních a s jeho dvěma metry výšky nám tvoří také ochranku.

Plánovačem expedice je Libor Vávra, který pokaždé překvapí, kdeže si to na babettě ještě schoval svačinu.

Naším novým lakýrníkem se stal Kuba Dlouhý. Je také zběhlý v servisování babett a ztrácení pantoflí v řekách.

V neposlední řadě je třeba zmínit kameramana a filmotvůrce Michala Čeliše, mága za objektivem a milovníka dronů, který o nás točil první reportáž a po této cestě by měl být již další reportáže součástí.

A nakonec manager cesty a člověk, kterému babetta více padá, než jede, Roman Havelka zvaný jezdec na polštářku.

 

Trasa

mapa.jpg

Co bylo na začátku…

První cesta

Tři sotva pojízdné babetty a Mustang, minimum náhradních dílů a žádné zkušenosti. Tato cesta za hranice republiky by se mohla zařadit do příručky Jak necestovat. Měřila sice jenom 780km, ale i na tuto vzdálenost byl zázrak, že nás stroje dovezly tam a zpět.

 

Těžké Černé moře

V roce 2014 jsme podnikli cestu k Černému moři do bulharské Varny. Dokázali jsme v pěti lidech najet 3439 km za 14 dní a na této cestě jsme si také střihli náš osobák, kdy jsme na jeden zátah najeli 425 km a v sedle si dali 20 hodin. Tato cesta nám ukázala, co je v našich silách, kde máme rezervy a jak moc jsou spolehlivé naše nespolehlivé babetty.

 

Okouzlující Ukrajina

Na Ukrajinu jsme se vydali minulé léto. Cesta byla dlouhá 1900km, což byl úspěch vzhledem k tomu, že jsme vyrazili na babettách strhaných cestou k Černému moři. Zažili jsme si zde mnoho krušných chvil, které ale byly vykoupeny nádhernou přírodou Zakarpatské Ukrajiny, levným jídlem a skvělým nápojem zvaným kvas.

ukraine.jpg

K čemu použijeme vybrané peníze…

Největší fakturu nám vystaví společnost Smyril line, která nám bude převážet sedm babett a dvě osoby trajektem z Dánska na Island. Jelikož je to jediná společnost, která na Island pluje, její ceny jsou nadstandartně obrovské. Následně ulehčíme kontu u aerolinky, se kterou poletí dalších pět našich borců. Všechny tyto cesty budou samozřejmě i zpáteční, protože tam naše babetty nenecháme napospas dravým papuchalkům. A aby naše stroje jely, musíme s sebou vézt náhradní díly za více než 30 000 Kč. A abychom měli vůbec na čem jet, musíme provést generální opravu pěti babett a dvě babetty zrodit jak fénixe z popela, jelikož jsme je koupili ve stavu pojízdného vraku, takže jsou nyní rozdělané do šroubku a my z nich musíme udělat v podstatě novou motorku. Nemalá část půjde na odměny vás, naše fanoušky a musíme se také podělit se startovačem, protože nám umožnil umístit náš projekt na tyto stránky, za což děkujeme. No a nakonec musíme taky nakoupit techniku, kterou to celé natočíme. Nějaké to GoPro, batoh baterií do drona a další.

 foto4.jpg

A dál?

Když budete tak štědří a nám zbyde po Islandu třeba i korunka, použijeme ji na přípravu a realizaci další velkolepé a nelogické cesty, která by měla mířit snad i mimo evropský kontinent, protože Islandem to nekončí.

 

Odměny

Našim cílem a hranicí mezí úspěchem a neúspěchem je získání minimálně 100% dané částky, čili kdyby se nám to náhodou nepovedlo, nemusíte tesknit, vaše peníze se vám vrátí.

Počet odměn na jednu osobu není omezen, takže pokud se vám líbí více než jedna odměna, nebo chcete jednu odměnu pro sebe a další pro člena rodiny, který třeba nevládne internetem nebo ho chcete překvapit darem od nás, není v tom žádný problém.

Když si vyberete odměnu, u které je více variant (např.: text na placce nebo barva trička), prosíme vás, abyste nám dali vědět, jakou variantu chcete, a to prostřednictvím poznámek při koupi odměny. 

ZASÍLÁME I NA SLOVENSKO, a to za stejných podmínek, jako po celé ČR. Mimo ČR a SR zasíláme s připočtením rozdílu ceny poštovného.

3.plackos.jpg2.name.jpg9.škopek.jpg5.pytel.jpg7.t-shirt.jpg4.wasser.jpg8.pohldnica.jpg13.geysir.jpg14.minibalik.jpg10.jazda.jpg

11.velkejbalik.jpg

15.expedice.jpg12.promítaní.jpg

16.sponzor.jpg17.hlavni.jpg

  

Když budete mít jakýkoliv dotaz nebo přání, napište nám přímo sem do komentářů

nebo se nám ozvěte na e-mail: lvavra@seznam.cz.

Pokud byste měli nápad na odměnu, která ještě není zařazena, dejte vědět a my rádi zvážíme proveditelnost. Odměny nejsou uzavřeny a lze je aktualizovat.

 

Děkujeme vám za podporu a sdílení tohoto projektu.

Prosíme vás, abyste náš projekt sdíleli, a to až do konce kampaňe. Pro úspěšnost projektu je nutná neustálá osvěta.

Bez vás to nepůjde!

Vybráno204 371 Kč(105 %)

105 %
195 000 Kčpožadováno
94startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuLibor Vávra

Odměny

200 KčPošli babetty na Island

Veřejně vám poděkujeme na našem facebooku, protože díky vám budou babetty o kousek blíž Islandu. + výběr nejlepších fotek z Islandu + výběr nejlepších fotek z cesty k Černému moři + výběr nejlepších fotek z cesty na Ukrajinu

Očekávané doručení odměny: červen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 KčVaše jméno na babettě

Na babettu pěkně viditelně nalepíme vaše jméno, a to s námi pojede na Island. Své jméno najdete ve výběru nejlepších fotek z cesty. Do poznámek nám můžete napsat, u koho z nás má být vaše jméno nalepeno, pokud máte nějaké preference. + výběr nejlepších fotek z Islandu + výběr nejlepších fotek z cesty k Černému moři + výběr nejlepších fotek z cesty na Ukrajinu

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 90/100

Odměna nedostupná

450 KčVyberte si placku

Ze čtyř různých placek si vyberte tu svou a připněte si ji na bundu nebo tašku, ať všichni vidí, že právě vy jste dostali babetty na Island. Velikost placky je 44mm. Může být bílá nebo zelená a má dvě varianty textu. První varianta je "babettou napříč Islandem" a druhá "dostal/a jsem babetty na Island". Co si vyberete nám napište do poznámky. + výběr nejlepších fotek z Islandu + expediční nálepka

Očekávané doručení odměny: srpen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 KčExpediční půllitr

Necháme pro vás vyrobit pivní půllitr s potiskem k letošní cestě napříč Islandem. Nebude to žádná sklenička, ale pořádný půllitr s uchem. + výběr nejlepších fotek z Islandu + placka dle vašeho výběru + 2 expediční nálepky

Očekávané doručení odměny: srpen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

700 KčVak na záda pro naše startéry

Vak na záda s textem „dostal/a jsem babetty na Island“ a s logem expedice. Do vaku vám samozřejmě něco přibalíme. + výběr nejlepších fotek z Islandu + 2 placky dle vašeho výběru + 2 expediční nálepka

Očekávané doručení odměny: srpen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

800 KčTričko „dostal/a jsem babetty na Island“

Vyberte si barvu (zelené, černé, bílé), velikost a jeden z nápisů „dostal/a jsem babetty na Island“ nebo "babettou napříč Islandem". + výběr nejlepších fotek z Islandu + 2 placky dle vašeho výběru + 2 expediční nálepky

Očekávané doručení odměny: srpen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

900 KčLahvička se severním ledovým oceánem

Dovezeme vám vodu z Grónského moře, které je součástí Severního ledového oceánu. Vodu dostanete v hezké lahvičce, na které bude i logo expedice. Malá rada: koukat, ale nepít. + 2 placky dle vašeho výběru + výběr nejlepších fotek z Islandu + 2 expediční nálepky + FILM Z ISLANDU

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 80/80

Odměna nedostupná

1 000 KčPohlednice ušpiněná Islandem

Z Islandu vám pošleme děkovný pohled umazaný pravým sopečným popelem a podepsaný všemi členy expedice. Každý pohled bude s originálním textem. Pokud chcete speciální poděkování, napište nám ho do poznámky. Pohled můžete někomu věnovat. + VAŠE JMÉNO NA BABETTĚ + výběr nejlepších fotek z Islandu + FILM Z ISLANDU + PODĚKOVÁNÍ V TITULCÍCH FILMU

Očekávané doručení odměny: září 2017

Počet dostupných odměn: 64/80

Odměna nedostupná

1 500 KčGejzír v lahvi

Jako džina vám dáme do lahve vodu z pravého islandského gejzíru. Vodu bohatou na minerální látky pocházející z magmatu a různých hornin dostanete v lahvičce s logem expedice. + VAŠE JMÉNO NA BABETTĚ + 2 placky dle vašeho výběru + výběr nejlepších fotek z Islandu + PODĚKOVÁNÍ V TITULCÍCH FILMU + 2 expediční nálepky + FILM Z ISLANDU

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 40/40

Odměna nedostupná

2 500 KčBalíček

V balíčku budete mít čtyři placky (kombinace obou barev a nápisů), dáme vaše jméno na babettu, obdržíte půllitr, pexeso, tričko a vak „dostal/a jsem babetty na Island“. Vybranou variantu trička zadejte do poznámky. + výběr nejlepších fotek z Islandu + PODĚKOVÁNÍ V TITULCÍCH + 5 expedičních nálepek + FILM Z ISLANDU

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčJazda na slovensko-islandskej strele

Můžete se projet na některé z babett, která se vrátí z Islandu. Stroj ponecháme v expedičním stavu, aby jste měli představu, jaké je to se na tomto mopedu plahočit. Dáme si spolu zhruba dvacetikilometrový okruh. Projedete se Kokořínskem nebo údolím řeky Svratky. + VAŠE JMÉNO NA BABETTĚ + 3 placky dle vašeho výběru + PODĚKOVÁNÍ V TITULCÍCH FILMU VĚTŠÍM PÍSMEM + výběr nejlepších fotek z Islandu + 3 expediční nálepky + FILM Z ISLANDU

Očekávané doručení odměny: listopad 2017

Počet dostupných odměn: 12/15

Odměna nedostupná

5 000 KčVelký balíček!

V balíčku budete mít čtyři placky (kombinace obou barev a nápisů), dáme vaše jméno na babettu, obdržíte půllitr, pexeso, tričko a vak „dostal/a jsem babetty na Island“, lahvičku se severním ledovým oceánem, pohlednici ušpiněnou Islandem a Gejzír v lahvi. Vybranou variantu trička a vaku zadejte do poznámky. + výběr nejlepších fotek z Islandu + PODEKOVÁNÍ V TITULCÍCH VĚTŠÍM PÍSMEM + 6 expedičních nálepek + FILM Z ISLANDU

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

6 000 KčSpolečně na malou expedici

Přijedete k nám, sednete na jednu z expedičních babett a pojedete s námi na víkendový výjezd po krásách Vysočiny. Od pátku do neděle budete zažívat útrapy a krásy cestování na babettách. + VAŠE JMÉNO NA BABETTĚ + 3 placky dle vašeho výběru + PODĚKOVÁNÍ V TITULCÍCH VĚTŠÍM PÍSMEM + výběr nejlepších fotek z Islandu + 6 expedičních nálepek + FILM Z ISLANDU

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 1/3

Odměna nedostupná

8 000 KčPřednáška jenom pro vás!

Po expedici uspořádáme přednášku u vás doma, v klubovně nebo třeba ve vaší firmě. A vaše jméno nebo logo firmy dáme na naši babettu. + FILM Z ISLANDU + výběr nejlepších fotek z Islandu + 6 expedičních nálepek + TRIČKO "dostal/a jsem babetty na Island" + 3 placky dle vašeho výběru + PODĚKOVÁNÍ V TITULCÍCH VĚTŠÍM PÍSMEM

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 4/6

Odměna nedostupná

25 000 KčSponzor

Vaše jméno nebo logo vaší firmy dostane velký prostor na všech babettách a na našem facebooku. Společně můžeme vymyslet i další formu spolupráce. Po expedici uspořádáme u vás doma nebo ve vaší firmě přednášku. + výběr nejlepších fotek z Islandu + expediční nálepky + 4 placky dle vašeho výběru + FILM Z CESTY + pohlednice ušpiněná Islandem + tričko „dostal/a jsem babetty na Island“ + ŽIVÝ STREAM Z ISLANDU S PODĚKOVÁNÍM + projížďka na babettě + PODĚKOVÁNÍ V TITULCÍCH VELKÝM PÍSMEM NEBO LOGEM

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

45 000 KčHlavní sponzor!

Velkým způsobem zvýšíte naše šance na úspěch a za to vyhradíme největší prostor na všech babettách pro vaše jméno nebo logo vaší firmy, a to na nejviditelnějším místě. Dostanete se na náš facebook a po expedici uspořádáme u vás doma nebo ve vaší firmě přednášku. + další různé formy spolupráce + výběr nejlepších fotek z Islandu + expediční nálepky + 6 placek + FILM Z ISLANDU + tričko + pexeso + půllitr + dvě lahvičky se severním ledovým oceánem + ŽIVÝ STREAM Z ISLANDU S PODĚKOVÁNÍM + pohlednice ušpiněná Isladnem + projížďka na babettě + PODĚKOVÁNÍ V TITULCÍCH NEJVĚTŠÍM PÍSMEM

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná