AUTISMUSIC Fest 2016 - crowfunding kampaň

AUTISMUSIC Fest 2016

Benefiční rockfestival AUTISMUSIC Fest 2016 je jediná akce svého druhu v Evropě! Podpořte ho a přispějte tak k lepšímu životu autistů. #poznejautismus

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

AUTISMUSIC Fest 2016 - jednodenní hudební benefiční festival na podporu života lidí s autismem a jejich rodin. Letošní 1. ročník je naplánován na 13. srpna 2016 v krásném prostředí vesničky Vikletice, přímo na břehu Nechranické přehrady u Chomutova. Za hlavní cíl si klade zvýšení povědomí o autismu u běžné společnosti a podporu rodin s autisty. 

 

Nechranice_1.jpg

 

Proč potřebujeme Vaší pomoc?

Velká spousta lidí nám už teď pomáhá zcela dobrovolně a zdarma. Existují tu ovšem věci, bez kterých se neobejdeme a zaplatit se musí. Máme mnoho úžasných nápadů, ale nemáme je za co zrealizovat a vzhledem k tomu, že celý výtěžek ze vstupného chceme darovat spolku sdružující autisty a jejich rodiny, nemáme dostatek financí na pokrytí nákladů a naše úspory na to také nestačí. A proto potřebujeme právě Vás!

V současné době, kdy máme za sebou mnoho neúspěšných setkání s firmami a podnikateli, kteří odmítají přispět na náš festival, se nám tak trochu začínají klepat kolena. Stále máme ale naději, že někdo naší vizi podpoří, společně dáme síly dohromady a festival se uskuteční.

 

POZNEJAUTISMUS.jpg

 Hashtag pro první ročník AUTISMUSIC Festu 2016

 

Jsme jediní v ČR, možná i v Evropě nebo... dokonce na světě!

AUTISMUSIC Fest je prvním festivalem svého druhu v ČR. Nenašli jsme ani další informace o tom, že by se konala taková akce v Evropě. Konkurovat nám může akorát NAUTIS Fest (dříve APLA Fest), který je samozřejmě také skvělý a přínosný, nicméně naše vize a směry se v lecčem liší. Naším úkolem je působit především na veřejnost, informovat lidí, které by jinak nenapadlo se o autismus zajímat. Prostě rockuj a poznávej! Kdo ví... možná jsme jediní na světě. To značí, že se budou dít velký věci. Vy máte možnost společně s námi tuto raritu budovat. Uf... až z toho máme husí kůži. :)

 

Na co budou použity Vaše příspěvky?

Pokud se nám díky Vaši pomoci podaří vybrat minimální částku, zaplatíme především věc, která je nezbytně důležitá pro každý hudební festival - podiová technika. Dále Vaše příspěvky použijeme na zdokonalení propagace a propagačních materiálů, rozšíříme za ně také potřeby pro workshopy a informační prostředky (tabule, komiksy, výstavy atp.). Cílů máme mnoho a čím vyšší bude vybraná částka, tím větší a krásnější festival bude. A vy u toho nesmíte chybět?

 

podium_startovac.jpg

 

Vy pomůžete nám, my pomoc pošleme dál

Rozhodli jsme se, že to nebude jen obyčejný festival, ale rovnou benefiční akce! Když přispějete na AUTISMUSIC Fest, a akce se uskuteční (my věříme, že ano!), výtěžek ze vstupného půjde na z.s. Limity Kadaň - spolek, který sdružuje rodiny s autíky. Vybraný finanční dar půjde na nákup speciálních rehabilitačních a didaktických pomůcek. 

Pokud se nám podaří zanechat tradici festivalu, každý rok bude vybrána jiná instituce spojená s autismem odkudkoliv z ČR a výtěžek ze vstupného bude předán právě jí.

 

limity_1.jpg

 

Vize festivalu: V hlavní roli lidskost

Co vlastně chceme uspořádáním takovéto akce dokázat? Zlepšit informovanost veřejnosti o autismu. Odstranit tu hlubokou propast a domněnky jako "Každý autista je Rainman", "oni maj svůj vnitřní svět", "autisti jsou agresivní". Autistů neustále přibývá, veřejnost je vnímá jako handicapované, se kterými nemůže dojít k soužití. Zejména rodiče autistů jsou kritizováni společností, že zanedbali výchovu a mají doma pouze rozmazlené dítě. To vše proto, že pravé informace a pochopení má jen málokdo z nás. AUTISMUSIC Fest to ale změní! Nebojte se a měňte svět s námi tímto unikátním způsobem!

 

Ještě než vám prozradíme, co vše chystáme: Víte, co je autismus?

Velká spousta lidí si okamžitě představí film Rainman. Ano, trhák o nadprůměrně inteligentním autistovi sice tenkrát pomohl povědomí o autismu trošičku zvýšit, ale co když je to celé jinak? 

Zdaleka ne každý autista je einstein, tak jako byl Rainman. Autismus totiž nesouvisí s inteligencí, takže autisté mohou mít jakkoliv vysoké IQ, stejně jako kterýkoliv člověk. Problém tkví v jiné věci:

Autisté mají vůči naší společnosti tři stěžejní problémy, které ovlivňují jejich životy vůči veřejnosti. Komunikace, sociální interakce a představivost. Tyto tři věci se navíc navzájem propojují. Problémy v komunikaci s ostatními, ať už verbální či neverbální, jdou ruku v ruce se sociální interakcí (málokdo si totiž bude zaujatě povídat s člověkem, kterej je "divnej"), autistům také chybí určitá představivost, kterou máme my. Nechápou ironii, sarkasmus, mají problémy přijímat kritiku a komplimenty, často nejsou schopni navázat oční kontakt... i spousty, spousty dalších věcí. Myslíte si tedy, že mají šanci na běžný život? Nó nevíme, nevíme, jestli to je tak lehké :) Ale proto bojujeme!

 

komiks_Fotor.jpg

Co se to chystá?

Hudba je nejmasovější jev na světě, proto jsme zvolili hudební festival. Hustá koncentrace různých lidí, stovky informací k dispozici, slunce, léto a živá muzika. Prostě festivalová pohodička jak se patří. Letos  AUTISMUSIC Fest ovládnou kapely rockových žánrů. A ta spojitost s autismem? Ten bude přímo "všudypřítomný":

Připravujeme informační tabule s jednotlivými okruhy života autistů, komiksy, (mega)workshopy mezi vystoupeními, stylové přednášky, infostezku k chillout zóně (kam si budete moci jít odpočinout, když už budete mít dost humbuku z muziky). Dále je připravena výstava abstraktních obrazů s tématikou autismu malířky Niky Šmatové, která má autistického bratra nebo výstava analogových fotografií "Autismus v pohybu" focená hlavní organizátorkou festivalu. Po celou dobu by nad areálem létal dron a celá akce by se natáčela profi technikou. Po té by se zhotovil speciální festivalový videoreport! Věříme, že tím to ale nekončí, jelikož stále makáme a inovujeme. Pojďte tvořit s námi tím, že přispějete!

 

tabule_1.jpg

 

Kapely na AUTISMUSIC Festu: Pořádná porce rocku

 

 imodium_1.jpg

 

Pepek & Námořník (alternative-indie rock/Litoměřice) bandzone_mensi.png

Začátek nám rozproudí litoměřické underground-alternative-rock-folkové duo, které má všechny možné divné kytary, krabičky, cingrlátka, nástroje a přístroje, nádherné poetické texty a charisma. 

Petr Brandl & spol. (folk-rock/Chomutov)

Chomutovský folkový (a pohledný) zpěvák se rozhodl, že svojí tvorbu přitvrdí a pozval si na to partu těch nejlepších muzikantů. Jestli chcete vědět, jak se dělá z folku rock, tak tihle hoši Vám to ukážou!

Jiný Rozměr (art rock/Kadaň) bandzone_mensi.png

Je libo Pink Floyd zkřížený se Stromboli? Pokud patříte k fandům art rocku, toto kadaňské seskupení pro Vás bude to pravé!

Resumé (rock´n´roll-punk/Praha) bandzone_mensi.png

Pražská kapela, která nedávno vydala singl "Černobílá" a chystá spoustu další dobré hudby, u které nezůstanete v klidu, zavítá i k nám na Autismusic Fest 2016. 

IMODIUM (grunge - rock/Broumov) bandzone_mensi.png

První headlineři našeho festivalu, broumovští IMODIUM, jsou takřka mezi stálicemi rockové scény u nás. Od kapely přezdívané jako "Česká Nirvana" zazní známé hity jako Valerie, Nad Berlínem a mnoho dalších. 

Viktor Dyk & WAW (rock-metal/Praha) bandzone_mensi.png

Viktora Dyka nelze přehlédnout z několika důvodů. Jeho úžasný rockový hlas, skvělý feeling i show, kterou umí předvést společně se svou kapelou, si budete moct užít naplno. Viktor křtil 5. května v Lucerna Music Baru své nové CD "Testováno na lidech" a nejedna věc zazní i na Autismusic Festu. (Třešnička na dortu bude duet s hlavní organizátorkou festivalu)

Lake Stopper (post-rock/Chomutov) bandzone_mensi.png

Dobře známá chomutovská post rocková skupina zakončí celodenní hudební nával a chytlavými melodiemi vás dostane do té správné nálady až do posledního tónu kytar. Neexistuje lepší způsob zakončení 1. ročníku festivalu Autismusic Fest.

 

 

ODMĚNY

Dali jsme si opravdu záležet a složili dohromady všechochuť krásných odměn. Mezi nimi můžete nalézt například placky, trička, CDčka, lupeny na koncerty, šperky, doplňky a mnoho dalšího. Veříme, že si vyberete. Pro ty odvážnější máme nabídku sponzorství a spoluúčasti na festivalu. Kdo si troufá?

 

Lístky na Petru Janů & Amsterdam

Že prý je ve výslužbě? Říkal kdo? Petra Janů stále frčí a zastavila stárnutí se svou novou kapelou Amsterdam. Podpořte nás a získejte dva volňásky na Petry koncert dle vlastního výběru.

Petra.jpg

 

100% autistic handmade

Děti ze spolku Limity vyrábí opravdu nádherné výrobky. Posuďte sami. Navíc se můžete chlubit návštěvám, že máte doma výrobek od autisty. A to jen tak nikdo nemá!

Koláž3_střední.jpg

 

Vyrobeno s upřímností a radostí

Dámy, je libo autistické náušnice nebo náhrdelník? Není problém. Stačí si vybrat ty pravé.

Koláž2_střední.jpg

 Na výstavu nebo na zahrádku

Koláž1_střední.jpg

 

Samozřejmě, jako správný festival, nezapomínáme na merchandise.

Mimo krásných triček všech velikostí v černé nebo bílé variantě pro vás máme i autistické placky.

 

Merch_Fotor.jpg

 

placky_1.jpg

 

Knížka textů a básní Tomáše Tajchnera vás zaručeně dostane.

Tento mladý spisovatel píše texty například pro Lenku Dusilovou a Baromantiku, Davida Kollera a další. Jeho básně přednáší třeba i Saša Rašilov. Ta pravá odměna pro vášnivé čtenáře.

"Nevím proč dávám pravou nohu přes levou

proč si z pátku na sobotu resetuju svět

proč bez dvou za dvacet jsem i ve třiceti

proč se blbě ptám na to, co znám

když tomu stejně nechci rozumět"

 

17.jpg

 

 

Děkujeme každé duši, která náš festival podpoří a tím se festival uskuteční. Bez vás bychom nebyli. Slibujeme Vám, že nezklameme a budeme pracovat do posledního dechu! Děláme to pro lepší životy.

Za celý náš skromný organizační tým

Moni

 

kontakt: autismusicfest@gmail.com

blog ZDE

oficiální FB ZDE & event ZDE

Co si o tomto projektu myslíte?