Audiokniha Pohádky z tátovy hlavy - crowfunding kampaň

Audiokniha Pohádky z tátovy hlavy

Vypusťme společně do světa audio verzi oblíbených pohádek z knihy "Pohádky z tátovy hlavy". 37 pohádek, pořádná munice pro všechny rodiče!

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Bylo nebylo

Daleko od Prahy, ve valaškých kopcích, naložil muž jednoho dne svou ženu do vozu a spěchal do porodnice. Než odbila půlnoc, narodil se syn. Z muže se stal táta. Táta Standa.

Kluk rostl a po čase k němu přibyla holčička. Táta čelil novým výzvám a jednou z nich bylo uspávání. Děti ne a ne usnout, a tak nezbylo než vyprávět. Co chcete vyprávět dětem než pohádky, že? Ty klasické brzy došly, a tak táta začal vymýšlet vlastní. Některé se dětem tak líbily, že je vykládal pořád dokola. Takové si začal zapisovat, neboť paměť slábla a šedivých vlasů přibývalo.

kniha_nahled.jpg

Protože je na světě spousta dalších tatínků a maminek, které potřebují zabavit děti, ať již při uspávání, u doktora nebo na cestách, rozhodl se jim táta Standa pomoci. 37 svých pohádek sepsal a vydal pod názvem Pohádky z tátovy hlavy. Nejprve jako e-knihu, později jako knihu.

Táta Standa dobře ví, zvlášť když přibyl další potomek, že ne vždy se rodičům hodí dětem číst nebo jim něco vypravovat. A tak čas od času pouštěl dětem audiopohádky. Zejména při cestách autem, ale také když byly nemocné.

Při toulání po hlubinách internetu jednou narazil na Luboše Pavla, šikovného herce a spisovatele. Luboš Pavel napsal a namluvil několik svých pohádek, které okouzlily děti táty Standy. Po nějaké době vyslal táta e-mailového holuba a poprosil pana Pavla, aby mu jeho pohádky namluvil. Ten souhlasil, a tak vznikl i tento projekt.

Projekt na podporu vydání audioknihy Pohádky z tátovy hlavy.

Pro ty, kdo se nevrhají do všeho po hlavě, ale chtějí si věci promyslet, je k dispozici ukázka krátké pohádky o vagónku, který se pořád loudal. Nebuďte jako ten vagónek a vyberte si odměnu hned teď. A projekt také sdílejte mezi svými přáteli.

Co bude

cd200.png

Pokud se nám společně podaří nastřádat cílovou částku, zaplatím
z ní

  • výrobu audioknihy ve studiu Creatio
  • výrobu kompaktních disků pro všechny, kteří mají rádi něco hmatatelného
  • zajištění distribuce audioknihy v e-shopech s audioknihami
  • ... a samozřejmě dodání všech objednaných odměn

Co za to?

37 pohádek

  • krátkých, s dobrým koncem a s poučením
  • vhodných zejména pro menší děti, cca od tří do sedmi let
  • pro kluky i holky
  • pestrých - o vílách, vláčcích, zvířátkách, hasičích, dětech i dospělých
  • hezky namluvených, pro zájemce i vytesaných do bitů a bajtů nebo vytištěných na papíře

Budu se snažit, abyste se objednaných odměn dočkali do Vánoc (těch letošních).

ilustrace_kniha.jpg

 

Abyste se svých odměn dočkali, sdílejte projekt se svými přáteli (a klidně i nepřáteli). Bude-li nás víc, nezaleknem se cílové částky nic!

 cara4.jpg

Napsali o mých pohádkách...

„Milé, krátké pohádky. Ideální na cesty i před usnutím. Nejvíce jsem je ocenila, když jsem nechtěla rozečítat dlouhý příběh či příběh na pokračování. Jako třeba právě na těch cestách či v čekárně u doktora nebo před usnutím, když jsou děti hodně unavené. Nejvíce se mi na pohádkách líbí, že jsou poučné a vychovávající. Určitě bych je doporučila do školky a školy.“

Petra M., matka dvou dcer – 5 a 9 let

„… Jednotlivé pohádky jsou krátké, úderné a zajímavé. Čtenář ocení zejména různorodost, kterou do nich autor vložil. A snažil se je přerozdělit tak, aby si v knize vybrali, jak kluci, tak i holčičky. Příběhů je celkové 37, ale nemohu říct, že by některé výslovně zaujaly jen chlapce nebo dívky. Myslím, že potěší oba, jen jednoho více a druhého méně a zas naopak. Některé jsou naopak psané tak, že se v nich najde každý malý čtenář. …“

Chensie, rezencentka projektu Podporujeme české autory

„…Pohádky jsou krátké, takže děti nebudou mít šanci se nudit. Moje děti například utíkají, když je pohádka delší jak tři stránky.Takže pro ty nejmenší je to ideální. To samé pro starší, který se učí nebo už umí trošku číst. Pro ty tam jsou větší písmenka, a je to psané lehčí formou. …“

Eva Š., rezencentka a maminka na rodičovské dovolené

Dcera i já nadšená. Doporučuji.

Čtenářka z www.databazeknih.cz

„Pohádky z tátovy hlavy jsou jedinečné samotným názvem. Přece jen je v povědomí lidí více zafixováno, že pohádky čtou dětem maminky. Ale dnešní doba přináší mnoho nového a stereotypy odbourává. Pohádky z tátovy hlavy jsou napsány srozumitelně, poutavě a přiměřeně věku dětí od 3 let. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jednotlivé pohádky děti velmi zaujaly a bavily. Témata, která pohádky rozvíjí, jsou pro děti aktuální, protože pojednávají o tom, co děti běžně v životě prožívají. Děti o pohádkách rády diskutovaly a často se k některým opakovaně vracely. Milým a dětským způsobem jsou zde vysvětleny některé základní životní hodnoty, často s nenásilným přihlédnutím k Bohu. S dalšími kolegyněmi z mateřské školy jsme se rovněž shodly na tom, že Pohádky z tátovy hlavy jsou napsány živě, čtivě a originálně, což z textu vycítí samy děti. Zpětnou reakci na pohádky totiž dokáží nejlépe podat právě ony. A to svým zájmem, zaujetím a zklamáním z toho, když jsme dočetli poslední pohádku…“

Tereza Z., učitelka v mateřské škole

Krásné krátké pohádky. A je jich tolik, že si vybere každé dítě. 

Čtenářka z www.databazeknih.cz

Co si o tomto projektu myslíte?