Ateista | crowdfunding kampaň

Novinky - Ateista

Sbírka stovky krátkých textů Petra Tomka o ateismu, náboženství a absurditě světa, ve kterém žijeme.

Knihy

13. leden 2014

Tři muži v kavárně: Vesmír, Gagarin, Ibalgin

Dovolte, abych vás pozval na jednu takovou malou akci. Tři muži v kavárně se zpravidla věnují básníkům, tentokrát se ale David Pilow rozhodl pozvat popularizátory kosmonautiky 28. ledna od 19:30 hod do klubu Baryton. Ano, jedním z nich jsem já... (tipujte který)
Tři muži v kavárně: Vesmír, Gagarin,  Ibalgin Obrázek

Literárně hudební kabaret s pořadovým č.17, básníka a spisovatele Davida Pillowa vás vezme tentokráte na výlet do vesmíru, volnost pohybu, která dotýká našeho vědomí tedy vnitřního vesmíru, ale i toho, který vidíme z okna a toužíme se mu příblížit. A když se dotknout vesmíru, tak na vlnách symfonie, kterou rozezní hudebník a sbormistr Igor Angelov se svými hosty o rozmanitosti cestování různými světy nám přijde přečíst pořadem osvědčený Stanislav Hudský, spisovatel, bloger, autor divadelních her, textů Jak napsat dobrou knihu, Had, Rendez-vous s Mefistofelem nebo zatím nejnovější Psychokrator (2013, Beletris) a představí se hned ve dvou vstupech. Povídat si o vesmíru budeme v uvolněné debatě s odborníky na kosmonautiku Michalem Polákem organizátorem pravidelných Kosmoschůzek. Autorem knih Vzhůru do vesmíru a Cesty k raketoplánům. Krom publika se do dění zapojí také propagátor a popoluzátor kosmonautiky Petr Tomek, autor bestselleru Ztracený Měsíc a polárně vědecké miniatury Láska, Sex a Vesmír. Svým textem k vesmírným mužům přispěje také moderátor večera David Pillow, který přečte ukázku z chystané prózy, surrealných příběhů pro dospělé. Devadesát minut živého čtení s přestavkou vyvrcholí tradičním literárním jamem v premiéře, která zároveň derniérou ve čtvrtek 28 ledna v hudebním klubu Baryton Husinecká 29, Praha 3. Začátek je v 19.30 vstupné je 40 korun.

Zpět na výpis

  • Splněno 42 520 Kč (111 %)
  • 111 %
  • 38 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 83 Startérů

Autor projektu

Petr Tomek - obrázek
  • projekt od Petr Tomek
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

e-book

Za 100 Kč dostanete knihu Ateista v elektronickém formátu *.pdf, upraveném pro elektronické čtečky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
320 Kč

Kniha

Za tuto cenu obdržíte po skončení sbírky knihu Ateista, vyvedenou v ryzím papíru.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
420 Kč

Ateista s Láskou

Spolu s knihou Ateista dostanete v balíčku také knižní miniaturu Láska, sex a vesmír, v níž se můžete poučit o tom, "jak na to" ve vesmíru.

Počet dostupných odměn: 32/40

Nelze podpořit
600 Kč

John Frum

Pouze vy a původní obyvatelé ostrova Tana v souostroví Vanuatu víte, že se skutečný syn Boží jmenuje John Frum. Pochází z Jižní Ameriky, přilétá v letadle a přiváží cargo! Až se opět vrátí, nastane na světě konečně pořádek. Přiveze nové zázračné cargo, černoši zbělají a bude jim patřit svět. Běloši zčernají, čímž budou potrestáni za zneužívání carga.
Zatímco Ježíš tě miluje, John Frum tě asimiluje!
Spolu s knížkou Ateista obdržíte tričko, které vám pomůže při šíření vaší nově objevené víry. Bude na něm stát:
John Frum tě asimiluje!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Non serviam!

Odměna určená hlavně pro čerstvé odpadlíky od křesťanství, případně fanoušky Anatola France. Spolu s výtiskem knihy dostanete také tričko s potiskem "Non serviam!" čili "Nebudu sloužit!" To totiž údajně řekl Lucifer, když se rozhodl vést svou vzpouru proti nebeskému sultánovi.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

To není Karel Marx

Odměna určená hlavně pro biology, které už štve vysvětlování, že všichni ateisté nejsou nutně komunisté. Spolu s výtiskem knihy dostanete také tričko s podobiznou Charlese Darwina a nápisem TO NENÍ KAREL MARX!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Ateista s Měsícem

Spolu s podepsaným výtiskem Ateisty dostanete do schránky také knihu Ztracený Měsíc, v níž jsem se vydal pátrat po tom, kam se poděl můj dětský sen být kosmonautem.

Počet dostupných odměn: 54/60

Nelze podpořit
1 000 Kč

Ateista s poděkováním

Za 1000 Kč se stanete součástí knihy - Vaše jméno se totiž objeví na stránce s poděkováním.
Obdržíte též jeden podepsaný výtisk.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 200 Kč

Ateista s poděkováním a Láskou

Za tuto částku se stanete součástí knihy - Vaše jméno se totiž objeví na stránce s poděkováním. Spolu s podepsaným výtiskem knihy Ateista dostanete také knížku Láska, sex a vesmír.

Počet dostupných odměn: 18/20

Nelze podpořit
1 800 Kč

Ateista s Měsícem a poděkováním

Za tuto částku se stanete součástí knihy. Vaše jméno se totiž objeví na stránce s poděkováním. Spolu s podepsaným výtiskem knihy Ateista dostanete také knížku Ztracený Měsíc.

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
3 000 Kč

Ateista s velkým poděkováním

Za 3000 a více bude Vaše jméno vyvedeno v knize velkým písmem na stránce se zvláštním poděkováním.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit