Astromedailonky - crowfunding kampaň

Astromedailonky

20 světových osobností pohledem jungovské psychologické astrologie. Povahové portréty. Srozumitelné symboly, horoskopy. A5, 200 str., brož., bar. il

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co to je?

Brožovaná knížka formátu A5, rozsah min. 200 stran, bar. ilulstrace a grafy.

kniha-colage1.jpg

Oč jde?

Kniha astromedailonků se zabývá dvaceti světově známými osobnostmi v zrcadle jungovské astropsychologie. Hlavním cílem není „životopisná“ ucelenost, nýbrž  pochopení některých důležitých povahových sklonů osobnosti. A také to, jak se tyto sklony či  vnitřní rozpory osobnosti promítaly do tvorby či veřejného působení. Autorka vychází z pojetí, jež vznikalo již v antice – „povaha je člověku osudem“. Zvláštní pozornost autorka také věnuje tomu, jak se jedinci se svým „osudem“ dokážou vyrovnat, či ho překonat.

Komu je knížka určena?

Těm,  co se zajímají o osobnosti kulturního a společenského života. Co chtějí hledat nikoli šokující tajnosti života, ale psychologickou „zápletku“ osobnosti. Její rozpornost, či určitou posedlost, a snahu ji nějak překonat. Dále těm,  co se psychologické astrologii chtějí „přiučit“, či se podívat na osobnosti jejím prostřednictvím.  Kasuistiky  osobností jsou obecněji možností nahlédnout pod pokličku astrologickému přístupu.  Znamená to snad, že je knížka určena jen začátečníkům či adeptům astropsychologického náhledu? Na ně jsem pomýšlela především. Ale v každém medailonku je ledacos i pro znalé astrologie.

O kom to je?

Výběr dvaceti již nežijících světově známých osobnosti z oblasti umění (film, literatura, hudba), vědy, ale i společenského života. Výběr se týkal osobností, k nimž cítí autorka osobní zaujetí, případně jí zaujala povahová „problematičnost“  osobnosti. Autorka si kladla otázku, jak tuto „problematičnost“ lze  „ujasnit“ či pochopit v zrcadle jungovské astrologie.   Necelé dvě třetiny medailonků jsem v uplynulých letech původně psala pro časopis Sféra. V knize se objeví s dílčími úpravami či doplňky. Nejméně šest medailonků publikováno dosud nebylo a objeví se až v knize.

Které osobnosti konkrétně?

E. Hemingway, A. Christie, J. W. Goethe, E. Destinnová, Ludvík XIV., B. Smetana, V. van Gogh, "Jacqueline", J. Verne, A. Einstein, A. Hepburnová, J. W. Mozart,  C. G. Jung, A. Hitchcock, F. Sinatra, G. Puccini,  Ch. Dickens, S. Freud, K. Blixenová, P. Picasso

Rozsah a struktura knihy

Každé osobnosti je věnována samostatná kapitolka v rozsahu do 10 tištěných stran (8 normostran). Rozsah knihy je cca 200 stran.    Všechny medailonky doplňují barevné horoskopy se srozumitelním zjednodušením a popiskami. V medailoncích také najdete portrétní malby vytvořené autorkou knihy.  Kapitoly knihy propojují rámečky s průběžným vysvětlením některého z principů  Knihu doplňuje také jednoduchý rejstřík.

„Nástroje“ užívané v knize

Autorka v knize používá zjednodušené horoskopy osobností (s časem narození) a jen základní keplerovské aspekty. Odvolává se podle potřeby na tematiku tvarů horoskopu. (Pro začátečníky doporučuji možnost přečíst si články na http://www.neptunica.cz/pro-zacinajici.html).  Barevné grafy jsou pro snazší orientaci doplněné popiskami znamení a planet.  -    V psychologickém náhledu autorka  vychází obecněji z psychologie nevědomí a konkrétněji  z C. G. Junga (témata archetypů, Stínu, individuace).  -   Biografické podklady, dokumenty apod., jsou vždy uvedeny v závěru každého medailonku.

A co dále?

Pro ty, kdo podpoří vydání knihy, jsou připraveny bonusy. Jsou to např. konzultace či rozhovory s autorkou. Dále výběr ze starších čísel Sféry. A především pak výtvarná dílka vytvořená autorkou (různé techniky, různé velikosti obrázků - viz galerie). Část z nich jsou portréty otištěné v knize. Výjimečně je možné si domluvit malbu dle předlohy.

Odkaz - Výběr z galerie podle zvolené odměny

GARERIE.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?