ASEN ŠOPOV – KNIHA A VÝSTAVA UMĚLECKÝCH FOTOGRAFIÍ - crowfunding kampaň

ASEN ŠOPOV – KNIHA A VÝSTAVA UMĚLECKÝCH FOTOGRAFIÍ

Připravovaná kniha a výstava autorských fotografií Asena Šopova.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Naším záměrem je vydání trojjazyčné knihy autorských fotografií jednoho z našich významných současných kameramanů, m.j. autora obrazového ztvárnění na Oscara nominovaného českého filmu Želary, Asena Šopova.

Zároveň připravujeme řadu výstav obrazů vytvořených z těchto jeho unikátních fotografií.

Asen Šopov je český kameraman a fotograf bulharského původu, žijící už 40 let v Čechách. Divák bude mít možnost spatřit krásy jeho milovaného přímořského města Sozopol netradičním autorským pohledem.

Vzhledem k nezvyklému, výrazně  “impresionistickému” pojetí vesměs známých míst a syžetů ze Sozopolu a okolí, si autor předsevzal nabídnout divákovi neobvyklý, svěží a silně osobní pohled na snímanou realitu.

CO V KNIZE NAJDETE?

Kniha bude vydána ve čtvercovém formátu 285 X 285mm a pevné vazbě. Na 120 stranách vysoce kvalitního tisku představí cca 100 barevných a černobílých fotografií.

Doplňující text v knize bude uveden ve třech jazykových mutacích: anglicky, česky a bulharsky.

JAK BUDOU VYPADAT FOTOGRAFICKÉ OBRAZY

Vybraný výstavní soubor bude realizován poměrně novou sublimační technologií ChromaLux. Jedná se o přenos obrazu do speciálního hliníkového panelu s lesklou nebo matnou zinkovou emulzí, kam je fotografie pod tlakem a za vysoké teploty “zapečena” a nezůstává jen na povrchu. Výsledkem je působivý a trvanlivý obraz s prostorovým efektem a luxusním designem, nevyžadující rámování a působící velice moderním a elegantním dojmem. 

KNIHU NEBO OBRAZ ZÍSKEJTE DŘÍVE A ZA NIŽŠÍ CENU, PŘIJĎTE NA VÝSTAVU A ZÚČASTNĚTE SE TOHOTO PROJEKTU

Způsobů, jak se zapojit, je celá řada. Vyberte si jednu z variant, která vám nejlépe vyhovuje.

Když společně překonáme cílovou částku, dáme 20% z navýšení na techniku pro foto a kino kroužky v dětských domovech.

ZÁMĚR AUTORA

“Sozopol, jako každé známé letovisko, je předmětem neustalého a nesčetného fotografování. Mou snahou proto bylo docílit více abstrahovaný, více stylizovaný a troufám si tvrdit i elegantnejší přístup k realitě. Doufám, že se nám povede vyprovokovat představivost a vlastní fantazii diváků. A to vůbec není málo!”

Asen Šopov

O PROJEKTU NAPSALI

„Asen se vrací na místa, která jsou pro něj důležitá, která ho formovala, kde strávil kus života...

Fotograficky citlivě je ohledává a snaží se zjistit, zda neztratila něco z toho, proč je měl tak rád...

Atmosféra, architektura, lidé, možná i světy , které mizí...

Asen v sobě nezapře  vynikajícího kameramana, přesto a nebo právě proto jeho fotografie směřují až k abstrakci. Tímto způsobem dělá  ve svých obrazech vše pro to, abychom si jeho milovaný Sozopol také zamilovali“.

Karel Cudlín, fotograf 

"Už pouhá zmínka o Sozopolu v nás probouzí nával vzpomínek.
Především na mládí, přátele, setkání, večírky, rozhovory do svítání a, samozřejmě, lásku! Historie antického města Apollonia Pontica se odvjíjí už od sedmého století před Kristem. Od roku 330 se pak jmenuje Sozopolis a stává se důležitým přístavním, obchodním a kulturním centrem přesahujícím svým významem celý černomořský region. Tento městský stát také razí vlastní stříbrné mince s kotvou, symbolem města.

Od šedesátých let minulého století Sozopol začíná být něčím víc, než jen místem pro letní dovolenou, stává se především symbolem svobody pro místní i zahraniční umělce. V roce 1970 je Staré město vyhlášeno Kulturní památkou UNESCO. V té době se zde soustřeďuje většina tvůrčích rekreačních středisek důležitých uměleckých organizací v zemi. Dálo by se říci, že Sozopol je “hlavním městem” bulharských bohémů. Příčinou celoživotního spojení Asena s tímto městečkem je rodina jeho matky, divadelní teoretičky Lady Panevy a jejího druhého manžela, kunsthistorika Maksimiliana Kirova. Skoro každé léto trávila rodina prázdniny v rekreačním středisku Svazu bulharských výtvarných umělců právě v Sozopolu. Asen a jeho bratr Nikolaj tady prožívali nezapomenutelné prázdniny jako kluci a později zde zažili mnohé iniciace mládí, spolu s námi a dalšími přáteli.

Asenovy fotografie vystihují atmosféru toho Sozopolu, který je blízký nám, “našeho” Sozopolu. Dávají pocítit jeho osobní vztah k tomuto místu a někdy až nostalgické duševní vzrušení. Jeho výtvarný styl díky barevnosti a hře světel připomíná plátna impressionistů. Nejen, že skvěle demonstruje svoji profesionalitu, ale také směle předvádí nevšední talent a výtvarný cit. Sozopol je Asenovou láskou!"

Lili a Ivan Čechlarovi, fotografové

    KREATIVNÍ TÝM PROJEKTU "OUR SOZOPOL" 

POKUD VÁS NÁŠ PROJEKT ZAUJAL, JSME MOC RÁDI! 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat přes e-mail oursozopol@gmail.com nebo telefon +420 775 381 080

 

Co si o tomto projektu myslíte?