Art Shorts / Umělecké kraťasy - crowfunding kampaň

Novinky - Art Shorts / Umělecké kraťasy

Chceme natočit sérii krátkých videí z uměleckých ateliérů. Během jedné minuty umělec představí sebe, svou tvorbu a svůj ateliér.

Umění
Aktuální počasí ve stylu chvíli-vedro-chvíli-déšť nabízí ideální příležitost promluvit si o další z našich odměn, a totiž „Vypěstuj si svůj banán“. Možná totiž nevíte, že právě tohle klima je pro banánovníky úplně ideální. Banánovník do každé domácnosti Obrázek

Podle rad a pouček, na které jsme jako zkušení pěstitelé banánů za ta léta přišli, totiž banánovníky potřebují vysokou teplotu, ale současně i dost vláhy. Jejich elegantní velké listy (které mimochodem zdobí některé z našich dalších odměn) totiž vypařují hodně vody, a tak se to musí někde vyrovnat.

Žádné obecné tipy a triky se ale nevyrovnají vlastní praxi a zkušenostem. A proto nelze doporučit nic jiného, než abyste si sami zasadili semínko a vší silou se snažili, aby z něho jednou vyrostl krásný a zdravý banánovník.

Teď máte navíc tu neopakovatelnou příležitost pořídit si semínka banánovníku a zároveň na Startovači podpořit náš projekt Art Shorts. Každá stovka se počítá!

Je to tu - náročným kurátorským výběrem jsme dospěli k další odměně. Výsledkem je kresba Bro Hoof z pera umělce Jana Vytisky. Originální perokresba od Jana Vytisky Obrázek

Která dáma by si nevzpomněla na idylické dětství s postavičkami My little pony?

Jan Vytiska je v českém prostředí výtvarného umění znám svými silně expresivními obrazy na pomezí apokalyptické grotesky a vyhřezlých vnitřností na plátně. Chlupatý Chewbacca ze Star Wars v tričku AC/DC a další hororové výjevy z Vytiskovy unikátní série perokreseb s názvem Heavy Mental Kids byly k vidění na mnoha výstavách v České republice a na Slovensku. Aktuálně vystavuje v pražské The Chemistry Gallery, a to až do 2. července.

Perokresba Bro Hoof je vkusně zarámována i s paspartou a nic tak nebrání tomu, abyste si ji hned po doručení pověsili na stěnu, nebo postavili na čestné místo.
Součástí odměny je i malé překvapení od týmu ArtBanany. Sice vám neprozradíme, co to bude, ale můžete si být jisti, že s touto kresbou bude náš dáreček tvořit nerozlučnou dvojku.

Využijte unikátní nabídky, pořiďte si domů originální umělecké dílo a pomozte nám rozjet projekt, díky kterému se všichni budeme moct podívat do fascinujícího prostředí uměleckých ateliérů.