Art Shorts / Umělecké kraťasy | crowdfunding kampaň

Art Shorts / Umělecké kraťasy

Chceme natočit sérii krátkých videí z uměleckých ateliérů. Během jedné minuty umělec představí sebe, svou tvorbu a svůj ateliér.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte náš záměr natočit sérii krátkých videí z uměleckých ateliérů. ART SHORTS jsou umělecké kraťasy neboli krátká videa o současných výtvarných umělcích a jejich ateliérech.

Chceme natočit sérii krátkých videí z prostředí současné výtvarné scény. Během jedné minuty umělec představí sebe, svou tvorbu a svůj ateliér. Cílem projektu je podpora mladých autorů vytvořením profesionálních videozáznamů, které budou nenáročnou formou dokumentovat průřez současnou nejmladší generací umělců a přiblíží jejich svět široké veřejnosti. 

output_63n9OP.gif

 

Jak to začalo:

Už dlouho sledujeme, kolik originálních uměleckých děl na české scéně vzniká. Teď jsme se rozhodli, že bychom k nim chtěli připojit příběh. Příběh autorů a jejich přístupu, ale i příběh jejich ateliéru, tedy místa, kde dílo vzniklo. Dokumentace uměleckého přístupu nebo myšlenka prezentovaná přímo ústy autora může být pro diváka velmi inspirativním zážitkem. Výsledný dojem z uměleckého díla se od autorského záměru může významně lišit, a my si myslíme, že by každý měl mít možnost poslechnout si myšlenky autorů a s jejich pomocí lépe pochopit jejich tvorbu.

Kromě toho už nás nebavilo přihlížet tomu, jak se naši známí místo originálního umění obklopují reprodukcemi z obchodních řetězců, přestože se mnohdy pohybují ve stejných cenových hladinách. Z tohoto a mnoha dalších důvodů jsme založili online galerii ArtBanana.cz. Přestože nás každý další originální obraz pověšený u nového majitele dělá radost, víme, že sebelepší zprostředkování umění nestačí. Málokdo má totiž šanci se s umělcem osobně setkat či ho dokonce vidět při práci. A přitom je prostředí ateliérů naprosto fascinující! Velmi rádi bychom vás proto nechali do některých z nich nahlédnout.

output_wnPn2V.gif

Co s vybranými penězi:

Z vybraných peněz nejdřív zaplatíme všechny poplatky a daně, to je jasná věc. Poté odečteme náklady na dárky, které jste si vybrali, včetně poštovného. Menší procento z částky bychom rádi vyhradili na marketing této kampaně, protože co si budeme povídat, bez toho nevybereme ani ň. Zbylé peníze do posledního halíře využijeme na natočení ArtShorts. No a těch bude tím víc, čím víc nás podpoříte. :-)

Videa vznikají v dílně One-Minute-Shot.  

Ukázka prvního kraťasu s výtvarnicí Lucií Jindrák Skřivánkovu: 

 Děkujeme za jakoukoli podporu! 

Pokud byste měli k projektu nápady, připomínky nebo byste se chtěli více zapojit, neváhejte se nám ozvat. :-) 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odměny: 

Protože projekt Art Shorts není výdělečný, veškeré finance z Vaší podpory půjdou na natočení vydeí. I proto jsou odměny za nižší částky spíše symbolické.  

U odměn s několika variantami (iPhone kryty / grafické listy / pastely) vás prosíme o e-mail na info@artbanana.cz, kde uvedete vámi vybranou variantu.

iPhone kryty, které prostě musíš mít... :-)

4 (2).png

Surrealistické hodinky Komono, které taky musíš mít, protože mít na ruce René Magritta chce prostě každý...

ART SHORTS (7).png

Návštěva v ateliéru vybraného umělce...

3.png

Komentovaná prohlídka vybrané výstavy v Museu Kampa...

ART SHORTS (11).png

Grafické listy od Martina Salajky, velikost 50x70cm

zamluveno.png

Grafické listy od Aleny Foustkové, velikost 50x70cm

ART SHORTS (10).png

Originální pastely od Matyáše Maláče, velikost A3

ART SHORTS (16).png

Grafické listy od Hany Mikulenkové, velkost 50x70cm

ART SHORTS (8).png

 

Originální perokresba od Jana Vytisky "Bro Hoof" ze série "Heavy Mental Kids", 9 x 14 cm, rámováno + tematický dárek jako překvapení

ART SHORTS (15).png

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 51 150 Kč (102 %)
  • 102 %
  • 50 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 20 Startérů

Autor projektu

ArtBanana.cz - obrázek
  • projekt od ArtBanana.cz
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

ArtBanán

Líbí se mi tento projekt a chci jej podpořit. Za to ale nechci obyčejný banán. Chci umělecký banán! Věděli jste, že se dá na banán skvěle kreslit? Za stopáďo dostaneš banánové/umělecké dílo, které odráží krásu i děsivost pomíjivosti života, kdy prostě přijde okamžik, kdy to budeš muset vyhodit. A zůstanou jen vzpomínky a fotky na instáči.

Počet dostupných odměn: 198/200

Nelze podpořit
200 Kč

Vypěstuj si svůj banán

Skrývá se v tobě duše zahradníka? Za symbolickou cenu obdržíš balíček se semínkem banánovníku, návodem co s tím a taky jeden velký a zralý banán, abys měl představu o cíli svého zahradnického dobrodružství.

Počet dostupných odměn: 49/50

Nelze podpořit
350 Kč

Jablíčkový banán

Chci podpořit projekt a zároveň jsem jablíčkový člověk, co nepohrdne banánem. Za 350 dostanu super pružný silikonový kryt na iPhone 6/6s s potiskem banánových listů. Ovoce musí držet spolu!

Počet dostupných odměn: 17/20

Nelze podpořit
500 Kč

MULTIPACK

Miluješ zvýhodněné balíčky? Měj všechno a hned za pětibábu. Za cenu obyčejného trička nebo lepší večeře od nás dostaneš skvělé kraťasy, banán a semínko banánovníku ve špeciálním balení.

Počet dostupných odměn: 18/20

Nelze podpořit
550 Kč

Komentovka v Museu Kampa

Provedeme tě vybranou výstavou v Museu Kampa s profesionálním výkladem včetně zákulisní šuškandy. ☺ Vstupenka je samozřejmě zahrnuta.

Počet dostupných odměn: 1/3

Nelze podpořit
1 000 Kč

Umělcovy kraťasy

Není kraťas jako kraťas. Šoupli jsme 10 stylových, pěkně střižených a dokonale padnoucích kraťasů (pevná guma a hluboké kapsy samozřejmostí) do 10 ateliérů, kde si několik týdnů žily vlastním životem. To, co z nich zbylo, můžeš mít. Můžeš je nosit, nebo je zarámovat a pověsit na zeď. Opravdu jedinečná příležitost!

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
1 500 Kč

Návštěva ateliéru

Vezmeme tě na návštěvu ateliéru umělce s komentovanou prohlídkou, nebo se můžeš zúčastnit rovnou natáčení videa z uměleckého ateliéru. Nebude to žádná křečovitá návštěva, ale zážitek, na který budeš jistě vzpomínat. :) A k tomu dostaneš tři piva zdarma, bez otvíráku. Je na tobě, jestli se podělíš.

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
1 500 Kč

Pastel od Matyáše Maláče

Originální pastel od Matyáše Maláče za zvýhodněnou cenu.
Profil Matyáše Maláče

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
2 000 Kč

Grafika od Martina Salajky

Grafický tisk od Martina Salajky, absolventa Akademie výtvarných umění v Praze, za zvýhodněnou cenu.

Pro výběr konkrétního grafického listu prosím napište e-mail na info@artbanana.cz. Vybírat můžete z:

sítotisk Můry
sítotisk Můry III
sítotisk Bajka
sítotisk Krkavci


Počet dostupných odměn: 2/4

Nelze podpořit
2 000 Kč

Grafika od Hany Mikulenkové

Grafický tisk od Hany Mikulenkové za zvýhodněnou cenu.

Pro výběr konkrétního grafického listu prosím napište e-mail na info@artbanana.cz. Vybírat můžete z:

sítotisk Boat
sítotisk Bird
sítotisk Airplane

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
2 000 Kč

Kresba od Julia Reichela

Originální kresba Julia Reichela za zvýhodněnou cenu.

Profil Julia Reichela

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
2 000 Kč

Kresba od Jana Vytisky

Originální perokresba Jana Vytisky, 9 x 14 cm, rámováno. V balení najdete i speciální tematický dárek, který potěší každého milovníka umění.

Profil Jana Vytisky

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
2 390 Kč

Art Hodinky

Podpoř Umělecké kraťasy a za to si odnes ve stejné hodnotě artové hodinky KOMONO v surrealistickém designu René Magritta. Měření času najednou získá úplně novou dimenzi. Máme je od skvělých a stylových Freshlabels.cz.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
3 500 Kč

Grafika od od Aleny Foustkové

Grafický tisk od Aleny Foustkové za zvýhodněnou cenu.
Pro výběr konkrétního grafického listu prosím napište e-mail na info@artbanana.cz. Vybírat můžete z:

Sítotisk Lust I
Sítotisk Kaleidoscope I
Sítotisk Gluttony II

Počet dostupných odměn: 4/4

Nelze podpořit
5 000 Kč

Producent videa

Za 5 táců se staneš producentem jednoho videa o tebou vybraném umělci a zařadíš se do síně slávy filmového průmyslu. Dáme tě do titulků, a pokud budeš chtít, můžeš se zúčastnit natáčení. Poté si do životopisu rovnou můžeš připsat filmový producent a mecenáš současného umění.

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
10 000 Kč

Producent seriálu

Dva je víc než jeden! Za pouhých 10 tisíc se staneš producentem seriálu - dvou videí s umělci, které si můžeš sám vybrat. Dáme tě do titulků, a pokud budeš chtít, můžeš se zúčastnit natáčení. Poté si do životopisu rovnou můžeš připsat seriálový producent a mecenáš současného umění.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
25 000 Kč

Mecenáš

Tak tady už končí veškerá sranda! Stáváš se producentem 4 videí a hlavním investorem projektu. Když budeš chtít, budeme tvé jméno zmiňovat všude, kde to půjde, a pečené banány ti budou létat přímo do pusy. Staneš se naším čestným sponzorem a poradcem.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
50 000 Kč

Magnát

Za 50 tisíc bude projekt Art Shorts i tvůj projekt. Stáváš se hlavním investorem seriálu krátkých videí z ateliérů současných výtvarných umělců. Budeme tě ovívat banánovými listy a vše ostatní je na individuální domluvě. :-)

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit