Art Shorts / Umělecké kraťasy - crowfunding kampaň

Art Shorts / Umělecké kraťasy

Chceme natočit sérii krátkých videí z uměleckých ateliérů. Během jedné minuty umělec představí sebe, svou tvorbu a svůj ateliér.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte náš záměr natočit sérii krátkých videí z uměleckých ateliérů. ART SHORTS jsou umělecké kraťasy neboli krátká videa o současných výtvarných umělcích a jejich ateliérech.

Chceme natočit sérii krátkých videí z prostředí současné výtvarné scény. Během jedné minuty umělec představí sebe, svou tvorbu a svůj ateliér. Cílem projektu je podpora mladých autorů vytvořením profesionálních videozáznamů, které budou nenáročnou formou dokumentovat průřez současnou nejmladší generací umělců a přiblíží jejich svět široké veřejnosti. 

output_63n9OP.gif

 

Jak to začalo:

Už dlouho sledujeme, kolik originálních uměleckých děl na české scéně vzniká. Teď jsme se rozhodli, že bychom k nim chtěli připojit příběh. Příběh autorů a jejich přístupu, ale i příběh jejich ateliéru, tedy místa, kde dílo vzniklo. Dokumentace uměleckého přístupu nebo myšlenka prezentovaná přímo ústy autora může být pro diváka velmi inspirativním zážitkem. Výsledný dojem z uměleckého díla se od autorského záměru může významně lišit, a my si myslíme, že by každý měl mít možnost poslechnout si myšlenky autorů a s jejich pomocí lépe pochopit jejich tvorbu.

Kromě toho už nás nebavilo přihlížet tomu, jak se naši známí místo originálního umění obklopují reprodukcemi z obchodních řetězců, přestože se mnohdy pohybují ve stejných cenových hladinách. Z tohoto a mnoha dalších důvodů jsme založili online galerii ArtBanana.cz. Přestože nás každý další originální obraz pověšený u nového majitele dělá radost, víme, že sebelepší zprostředkování umění nestačí. Málokdo má totiž šanci se s umělcem osobně setkat či ho dokonce vidět při práci. A přitom je prostředí ateliérů naprosto fascinující! Velmi rádi bychom vás proto nechali do některých z nich nahlédnout.

output_wnPn2V.gif

Co s vybranými penězi:

Z vybraných peněz nejdřív zaplatíme všechny poplatky a daně, to je jasná věc. Poté odečteme náklady na dárky, které jste si vybrali, včetně poštovného. Menší procento z částky bychom rádi vyhradili na marketing této kampaně, protože co si budeme povídat, bez toho nevybereme ani ň. Zbylé peníze do posledního halíře využijeme na natočení ArtShorts. No a těch bude tím víc, čím víc nás podpoříte. :-)

Videa vznikají v dílně One-Minute-Shot.  

Ukázka prvního kraťasu s výtvarnicí Lucií Jindrák Skřivánkovu: 

 Děkujeme za jakoukoli podporu! 

Pokud byste měli k projektu nápady, připomínky nebo byste se chtěli více zapojit, neváhejte se nám ozvat. :-) 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odměny: 

Protože projekt Art Shorts není výdělečný, veškeré finance z Vaší podpory půjdou na natočení vydeí. I proto jsou odměny za nižší částky spíše symbolické.  

U odměn s několika variantami (iPhone kryty / grafické listy / pastely) vás prosíme o e-mail na info@artbanana.cz, kde uvedete vámi vybranou variantu.

iPhone kryty, které prostě musíš mít... :-)

4 (2).png

Surrealistické hodinky Komono, které taky musíš mít, protože mít na ruce René Magritta chce prostě každý...

ART SHORTS (7).png

Návštěva v ateliéru vybraného umělce...

3.png

Komentovaná prohlídka vybrané výstavy v Museu Kampa...

ART SHORTS (11).png

Grafické listy od Martina Salajky, velikost 50x70cm

zamluveno.png

Grafické listy od Aleny Foustkové, velikost 50x70cm

ART SHORTS (10).png

Originální pastely od Matyáše Maláče, velikost A3

ART SHORTS (16).png

Grafické listy od Hany Mikulenkové, velkost 50x70cm

ART SHORTS (8).png

 

Originální perokresba od Jana Vytisky "Bro Hoof" ze série "Heavy Mental Kids", 9 x 14 cm, rámováno + tematický dárek jako překvapení

ART SHORTS (15).png

 

Co si o tomto projektu myslíte?